Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Piłka nożna w Bieszczadach

  1. #1
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Piłka nożna w Bieszczadach

    Chyba jeszcze nie było wątku o sporcie na Forum a o piłce nożnej, tej bieszczadzkiej oczywiście, wspomniałem tylko gdzieś mimochodem, gdy byłem przed laty na meczu Galicji Cisna (oooo to była barwna drużyna i cała otoczka związana z tym klubem, ale… już nie istnieje, szkoda!). Czas zmazać białą plamę, trudno aż było wybrać gdzie ten wątek wstawić (najwyżej Admini gdzieś go przesuną).
    Z tego co się orientuję to większość drużyn kopie w tych dolnych ligach. Zacznę od najniższej:
    Klasa „C” grupa Krosno I: Osława Zagórz, LKS Olszanica, Bieszczady Jankowce, Otryt Lutowiska, Gabry Łukowe, Zalew Myczkowce.
    Klasa „B” grupa Krosno I: Pionier Średnia Wieś, Jawornik Czarna, LKS Czaszyn, Lotniarz Bezmiechowa, LKS Tarnawa, Drzewiarz Rzepedź, ULKS Czerteż.
    Klasa „A” grupa Krosno I: Nelson Polańczyk (ostatnie miejsce w grupie).
    Klasa okręgowa grupa Krosno: Leśnik Baligród, Bieszczady Ustrzyki Dolne, Szarotka Uherce (5 miejsce w grupie), Sanovia Lesko.
    IV liga brak drużyn z Bieszczad.
    III liga grupa podkarpacko-lubelska: Stal Sanok (przedostatnie miejsce w grupie)
    W wyższych ligach już brak drużyn z Bieszczad.
    Może czasami warto skoczyć na lokalny meczyk i pokibicować „naszym”. Dla tych co więcej interesują się piłką nożną będzie to „konfrontacja” z tą telewizyjną a też odskocznią od chaszczowania.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #2
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Piłka nożna w Bieszczadach

    No to mnie zainspirowałeś , bo interesuję się piłką kopaną z racji tego, że mój (jeden z trzech) osiemnastoletni syn gra w IV lidze. Trochę się orientuję we współczesnych realiach klubów od okręgówki do III ligi (więzy krwi i nie tylko). Takie kluby jak Stal Sanok, Leśnik Baligród, Bieszczady Ustrzyki, czy Sanovia Lesko znałem ze słyszenia dosyć dawno temu... trochę o nich czytałem. Choć muszę przyznać, że czytywałem też o tych z najniższych klas rozgrywkowych... na zasadzie folkloru kiedyś były opisane mecze dwóch drużyn z sąsiednich wsi, antagonizmy, emocje i różne konsekwencje tych meczy, które niekoniecznie były przyjemne dla co niektórych. Jakieś cztery lata temu był obszerny artykuł w ogólnopolskim czasopiśmie piłkarskim. Nazw klubów już niestety nie pamiętam. W ubiegłym roku byłem na meczu klasy B, bo wracając z Bieszczadów zainteresowała mnie bardzo duża ilość kibiców na meczu, który akurat się rozgrywał na boisku przy drodze, ale było już to po za Bieszczadami na wysokości Beskidu Niskiego. Chwilę popatrzyłem, bo u nas w tej klasie rozgrywkowej to może z 10% publiki co tam i pojechałem dalej, bo 600 km miałem jeszcze do zrobienia. Zainspirowałeś mnie, bo musiałem odświeżyć swoje wiadomości z tego regionu w piłce i rzucić okiem na kilka stron internetowych. Najlepiej chyba jest zorganizowana drużyna z Sanoka... gra najwyżej, ale też długie lata na tym poziomie... raz nawet w II lidze. W Pucharze Polski gali w 1/16, 1/8, a nawet 1/4 finału. To są niewątpliwie sukcesy ... bo która drużyna z tej ligi nie chciałaby zagrać z Ruchem Chorzów, Widzewem Łódź, czy Jagiellonią Białystok. Z tego klubu wywodzi się Orest Lenczyk, który tam grał, a później świętował dwukrotnie zdobycie mistrzostwa jako trener z Wisłą Kraków i niedawno Śląskiem Wrocław. Widać, że w miarę dobrze zorganizowane są też Bieszczady Ustrzyki. Mimo braku spektakularnych sukcesów prowadzą pięć drużyn młodzieżowych, a to zapewnia ciągłość istnienia klubu, bez względu na klasę rozgrywkową... no i reklamy na stronie licznej ilości sponsorów co oznacza, że coś się dzieje. Smuci natomiast w tym regionie jeden fakt, który mi się rzucił w oczy. Nie dotyczy to wszystkich klubów... no ale 80%. Przejrzałem kadry drużyn seniorskich i zawsze są tam podane roczniki. Grają tam dziadkowie, bo jak można określić, że w jednym z klubów zawodnik zgłoszony do rozgrywek urodził się w 1968 roku. Gro to roczniki 70 i 80-te, a 90,91, czy 92 to sporadyczne przypadki z musu ( bo tzw. młodzieżowcy w określonej ilości muszą grać na meczu). Obecnie powinno wprowadzać się do średnich szczebli rozgrywkowych rocznik 95/96, a nawet 97. Tak się inwestuje w przyszłość klubu. Ma się później przygotowanego młodego, perspektywicznego i ogranego zawodnika na którym w przyszłości klub może zarobić.... no chyba, że młodych nie ma, albo nie chcą grać, ale to też jest częściowa ułomność klubowa, która później generuje tylko koszta, bo trzeba zatrudnić często droższą "armię zaciężną".... się rozpisałem. Drugi fakt, że aby obiektywnie ocenić trzeba być tam na miejscu ... a nie z odległości . Temat Recon dla mnie fajny, ale nie wiem jak inni to przyjmą, bo przecież piłka to w Bieszczadach nisza... szczególnie dla turystów.... ha, ha, ha, ... tych kwalifikowanych i tych nie.

  3. #3
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Piłka nożna w Bieszczadach

    Mnie zainspirowała ciekawość, gdzie Legia II (jestem kibicem Legii od urodzenia a w przeszłości byłem z nią trochę bezpośrednio związany) udaje się na zimowe zgrupowanie w Bieszczady. Lakoniczna informacja, że tam jadą rezerwy Legii pod koniec stycznia, wzmogła ciekawość... ale konkretnie gdzie???
    Tak przy okazji Piast Gliwice też ogłosił, że wyjeżdża już w środę na zgrupowanie w Bieszczady, ale podał konkret... Arłamów (hmmmm, dla mnie to już nie Bieszczady).
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #4
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Piłka nożna w Bieszczadach

    Hotel Arłamów jest sponsorem klubu Bieszczady Ustrzyki Dolne. Legia jedzie w lutym też do Arłamowa.... się wybudowali i robią biznesy....
    Ostatnio edytowane przez Szkutawy ; 08-01-2014 o 22:07

  5. #5
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Piłka nożna w Bieszczadach

    Rezerwy Legii jadą do Arłamowa 24 stycznia.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  6. #6
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Piłka nożna w Bieszczadach

    Tu Wasz samozwańczy bieszczadzki sprawozdawca piłkarski

    Dziś w Brazylii inauguracja Mundialu 2014, ale tam gdzieś na krańcach południowo-wschodniej Polski też kopią i też się dzieje!

    Stal Sanok spadła do IV ligi. Jako, że z tego poziomu żadna drużyna z Bieszczad nie awansuje wyżej, to Stal Sanok w klasie ligi IV nadal pozostaje najlepszą na tym terenie. Z ciekawostek to informacja, że po rundzie jesiennej Leśnik Baligród wycofał się całkowicie z rozgrywek, ponadto zanosi się też więcej spadków bieszczadzkich drużyn (z Leska, Polańczyka, Czaszyna, Rzepedzi) w klasach niższych i chyba będzie jeden awans Pioniera.

    Z innych ciekawostek i to z dmuchanym zamkiem, trampoliną i muzyką w dniu 14 czerwca 2014 roku w Cisnej odbędzie się turniej piłkarski bieszczadzkich służb mundurowych (bez Policji, bo ta będzie wszystkiego pilnować przecież!).
    Oj będzie się działo. Za kim tylko tu trzymać kciuki, za kim, no za kim?

    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  7. #7
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Piłka nożna w Bieszczadach

    No to pochaszczujmy w ligach piłkarskich gdzież to mamy bieszczadzkie drużyny w sezonie 2014/2015....


    Klasa „C” grupa Krosno I: Osława Zagórz, LKS Olszanica, LKS Czaszyn, Bieszczady Jankowce, Otryt Lutowiska, Gabry Łukowe, Zalew Myczkowce.
    Klasa „B” grupa Krosno I: , Jawornik Czarna, LKS Tarnawa, Drzewiarz Rzepedź, ULKS Czerteż, Nelson Polańczyk, Leśnik Baligród.
    Klasa „A” grupa Krosno I: Sanovia Lesko, Pionier Średnia Wieś.
    Klasa okręgowa grupa Krosno: Bieszczady Ustrzyki Dolne, Szarotka Uherce.


    W wyższych ligach już brak drużyn z Bieszczad.

    Jedna ciekawostka - Stal Sanok, która zajmowała ostatnie miejsce w III lidze w poprzednim sezonie rozgrywkowym, została całkowicie usunięta z rozgrywek, chociaż jeszcze w lipcu czynione były próby jej reaktywacji.

    I tyle... nuuuuudy :P
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  8. #8
    Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland
    Postów
    282

    Domyślnie Odp: Piłka nożna w Bieszczadach

    Mega fajny wątek :))
    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Piłka nożna w Bieszczadach

    Póki co najlepszym bieszczadzkim zespołem jest Szarotka Uherce, która w bezpośrednim pojedynku pokonała Bieszczady Ustrzyki Dolne 2 : 1.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Na niebiesko. Ciąg dalszy nastąpił
    Przez bartolomeo w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 08:20
  2. Odpowiedzi: 131
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 12:04
  3. Cisna - klub piłkarski
    Przez ninka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2005, 10:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •