Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

    Czesc,

    czaje sie na wyjazd tej zimy w Rodniany, ale nie mam zupelnie doswiadczenia ktoredy jechac autem.
    Gugle podpowiada mi cos takiego:

    https://maps.google.com/maps?saddr=R...&sz=11&t=m&z=8

    Czy ktos moglby z Was odniesc sie do sprawy "ok" lub "nie, bo - np droga dupna, nie ma mostu a powinien byc"...

    Dziekuje.

    Piotrek
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  2. #2

    Domyślnie Odp: Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

    Cześć Piter !
    Nie jechałem w całości trasą, którą proponujesz ale kilka razy jechałem do Satu Mare i Baia Mare. Najczęściej obierałem jednak trochę inny wariant przez Węgry, czyli jechałem przez Sarospatak, Tokaj, Nyiregyhaza i Mateszlake do granicy. Trochę dalej ale za to lepsza droga i możesz się zatrzymać w Tokaju.

    Takimi skrótami przez Węgry też jechałem w 2008 roku, dokładnie trasy nie pamiętam ale naciąłem się na prom w jednym miejscu - taki na krobę :)

    Jakoś dasz radę !
    Pozdrowienia
    Machoney

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

    O, dzieki Mach! Takiego info potrzebowalem, 40km dalej a wyglada duzo sensowniej i "bez niespodzianek", ktorych nie potrzebujemy
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  4. #4
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

    Ja też nie polecam przejazdu węgierskimi, bocznymi drogami. Raz próbowaliśmy sobie tak drogę skrócić i w porywach osiągaliśmy prędkość 40km/h. Niestety nie pamiętam czy to ta sama droga co na Twojej mapie (może Krzychu sobie przypomni) ale w całości przypominała tarkę do prania, żadnych dziur niby nie było ale szybsza jazda groziła urazami głowy :) Dodatkowo nie było na niej żadnych wymalowanych pasów i oznakowania zakrętów (każdy kierujący wie co to oznacza nocą i nie daj Boże podczas mgły). Lepiej dorzucić parę kilometrów i śmignąć sobie bezstresowo. Powodzenia!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

    Dziekuje i prosze o ew. dalsze rady, zawsze w cenie.

    Aktualna trasa przejazdu:
    https://maps.google.com/maps?saddr=R...&via=1&t=m&z=9
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

    Cytat Zamieszczone przez machoney Zobacz posta
    ...do Satu Mare i Baia Mare. Najczęściej obierałem jednak trochę inny wariant przez Węgry, czyli jechałem przez Sarospatak, Tokaj, Nyiregyhaza i Mateszlake do granicy ...
    Piotr, dokładnie jak pisze Machoney, na Sarospatak i dalej na Tokaj ,przez Słowację jest ok na Twojej trasie, choć droga taka sobie nad zalewem Domasa. W Rodniańskie w "które " miejsce docelowe jedziesz ? Jak na Borse to lepiej od "góry" jechać , przez Sighetu Marmatiei...przez ostatnie lata Rumuni wybudowali dużo nowych dróg....
    ps.Machoney pisze... "Jakoś dasz radę "...a wreszcie Kto ma dać radę
    Pozdrowienia
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

    NA razie wstępnie mam pomysł by przyatakować od południa, od Sangeorz-Bai w kierunku na Pietrosa i dalej na wschód, zejść przez Ineula w kierunku na Rodną. Ale to jest na razie tylko zamysł,
    będzie jeszcze dyskutowany, analizowany heh :) No i najważniejsze - musi najpierw zima przyjść :)

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Ja też nie polecam przejazdu węgierskimi, bocznymi drogami. Raz próbowaliśmy sobie tak drogę skrócić i w porywach osiągaliśmy prędkość 40km/h. Niestety nie pamiętam czy to ta sama droga co na Twojej mapie (może Krzychu sobie przypomni)...
    Tak, pamiętam. Raz posłuchałem google maps i to nie był dobry pomysł. Bezdyskusyjnie najlepszą, ale nie najkrótszą jest trasa przez Tokaj do Nyiregyhazy, następnie drogami 41 i 49 do granicy z Rumunią. Nie ma sensu wjeżdżać na autostradę M3 jak to jest zaznaczone w drugim twoim wariancie.To jest mały kawałek a trzeba kupować winiete. Dalej za Satu Mare znam tylko kawałek drogi, która jest zaznaczona na mapie, jechałem ją we wrześniu rowerem i była ok. Samochodem zazwyczaj jeździłem 19stką i 1C do Baia Mare. Dalej drogi nie znam, ale widzę, że są to główne drogi krajowe, nie powinny być złe. W Rumunii sporo wyremontowano i remontuje się dróg krajowych.

    Planujesz jechać przez Rzeszów? jadąc z Poznania chyba lepiej ominąć stolice Podkarpacia tzn. kierować się drogami szybkiego ruchu na Kraków, Tarnów a następnie na Jasło, Nowy Żmigród, Duklę i Barwinek.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

    Krzychu, dziękuję i jednocześnie zazdroszczę Wam tej zupełnie innej odległości. Podałem przez Rzeszów, bo na.dzień dzisiejsży będę jechał do Wawy busem i dalej z.kolegą już autem.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  10. #10

    Domyślnie Odp: Rzeszow - Rodna. Ktoredy autem?

    Droga w okolicach zalewu Domasa dupy nie urywa ale remontowano ją w ubiegłym roku i miejmy nadzieję, że już jest lepiej.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Drogi -możliwość przejazdu autem osobowym
    Przez fidelli w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 21:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •