Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Echt?!? Masakra Moze pojedziemy szukac slupkow ze starej granicy polsko-lotewskiej?

    P
    Świetny pomysł . A ja myślałem tylko o błotach prypeckich i defiladzie w Dzień Zwycięstwa.
    pozdrówka :-)

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

    Kurde, pomysl coraz bardziej mi sie podoba, bo defilade OD ZAWSZE chcialem zobaczyc.... Co do blot tych blotow - to bez roweru sie da?
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

    Pociągi Petrze są tanie, więc myślę, że się da Na razie opanowałem bardziej część wyprawy związanej z Mińskiem.
    Trzeba zacząć od zakupu biletu na mecz. To on bedzie "wizą":)
    pozdrówka :-)

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

    No wlasnie - ogarniecie tematu, bo ja niestety z Bialorusia jestem zielony. Z blotami chodzilo mi o to ze z rowerem mozna zobaczyc wiecej, ale za to niewygodnie sie z nim podrozuje.
    Pogadam z Pania Malzonka w domu - bedziemy w kontakcie - orientujesz sie tak odnosnie teoretycznie szukania slupow jak wyglada ochrona granic Bialorusi? Maja cos takiego jak
    Ukraincy pod katem sistiemy?

    Na interesujacym mnie odcinku granicy widze jakies dwa pasy przeoranej ziemi. Sistiema? Gazociag?
    https://maps.google.com/maps?q=Viteb...C5%9B&t=h&z=15
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  5. #25
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

    No to koledzy tu zaczynaja tak gadac ze ja moze uciesze uzytkownika prizes i jednak nie pojade na Ukraine?

    Serio mozna bedzie w maju wjechac bez wizy na Bialorus?? mowisz ze trzeba kupic bilet na mecz? jaka to cena i gdzie mozna nabyc? Na Ukrainie to juz bylam kilkadziesiat razy a na Bialorusi nigdy! Mozna by to polaczyc z szukaniem łotewskich baz przy granicy z Rosja...potem sobie tak wjechac gdzies na Bialorus od litewskiej strony... chocby na jeden-dwa dni... mmmmmmm... Rozmarzylam sie- mozliwe zeby to bylo takie proste??

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Kurde, pomysl coraz bardziej mi sie podoba, bo defilade OD ZAWSZE chcialem zobaczyc.... ?
    jaka defilade? ta na dzien pabiedy?
    Ostatnio edytowane przez buba ; 21-03-2014 o 17:53
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    No to koledzy tu zaczynaja tak gadac ze ja moze uciesze uzytkownika prizes i jednak nie pojade na Ukraine?

    Serio mozna bedzie w maju wjechac bez wizy na Bialorus?? mowisz ze trzeba kupic bilet na mecz? jaka to cena i gdzie mozna nabyc? (...)Rozmarzylam sie- mozliwe zeby to bylo takie proste??

    jaka defilade? ta na dzien pabiedy?
    Bubo, Ty -Nasza Wschodnia Guru i nie "rozwaliłaś" jeszcze tematu? Pochlebia mi to trochę, że mogę coś podpowiedzieć, ale co tam - faceci są próżni
    Defilada ma podobno rozmach rodem z Placu Czerwonego :)
    Petrze, ja pewnie będę miał za mało czasu, aby pod łotewską granicę dotrzeć, słupki żeliwne mnie, tak jak Ciebie żywotnie interesują.
    To co już ogarnąłem w sprawie BY, jest do Buby i Twojej dyspozycji :)
    Białoruś jest także z pewnością trochę inna niż w TVN
    Przede wszystkim należy kupić bilet na jakiś mecz (ubywa tych tanich w zastraszającym tempie). Ja mam na GER-KZ na 10 maja.
    Najtańsze kosztują 91000 BYR czyli ok 30 zł. To jakieś 10 razy taniej niż wiza, nie mówiąc o "pieriepałkach'.
    Zajrzyjcie na ticketpro.by.
    Może resztę na priva bo tu troszkę OT niechcący zrobiłem. Ale, chciałem dobrze
    P.S. A tak przy okazji Bubo gratulacje - ten powyżej, to 3500 Twój post
    Ostatnio edytowane przez wtak ; 21-03-2014 o 23:39
    pozdrówka :-)

  7. #27
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

    Szczerze mowiac temat hokeja i bialorusi bez wiz obil mi sie o uszy jakies 2 lata temu na forum rosjapl.info a potem calkowicie o tym zapomnialam! Tylko dzieki tobie i tej informacji na forum sie o tym dowiedzialam. Dzieki za link, poogladam i zobaczymy- moze cos z tego wyjdzie?
    Nie wiedzialam ze na Łotwie tez sa stare slupy- chetnie bym takowych poszukala- fajnie by choc jeden znalezc! A przy okazji tyle nam z zeszlego roku zostalo ciekawych miejsc do odwiedzenia na Łotwie..

    No i teraz to mam cholerny dylemat co robic- srodkowa Ukraina czy Białorus/Łotwa? Najlepiej to by jedno i drugie ale czas niestety nie z gumy...

    Cytat Zamieszczone przez wtak Zobacz posta
    Defilada ma podobno rozmach rodem z Placu Czerwonego :)
    Na defilade nam zabraklo dwoch dni w 2010 roku. Wszyscy spotykani na Krymie miejscowi nas zachecali aby sie wybrac- bo byla 65 rocznica. Ale niestety 10 maja musialam byc juz w pracy wiec musielismy wczesniej wracac i sie nie udalo... Obiecalismy sobie ze koniecznie sie wybierzemy w 2015 (jeszcze okraglejsza rocznica) w takim terminie na Krym zeby zobaczyc defilade w Sewastopolu.... Kto by wtedy pomyslal ze dojazd sie tak utrudni i bedzie wieksza szansa dostac sie bez wizy na Białorus...

    Cytat Zamieszczone przez wtak Zobacz posta
    Białoruś jest także z pewnością trochę inna niż w TVN
    Jakby swiat mial wygladac tak jak prezentowany w TVN to lepiej by sobie od razu w łeb palnac....

    Cytat Zamieszczone przez wtak Zobacz posta
    Przede wszystkim należy kupić bilet na jakiś mecz (ubywa tych tanich w zastraszającym tempie). Ja mam na GER-KZ na 10 maja.
    Najtańsze kosztują 91000 BYR czyli ok 30 zł. To jakieś 10 razy taniej niż wiza, nie mówiąc o "pieriepałkach'.
    Zajrzyjcie na ticketpro.by.
    Jedno co mnie bardzo interesuje a nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi to czy bilet na mecz uprawnia tylko do poruszania sie na trasie granica- miejsce meczu- granica? czy jak chwyca mnie w zupelnie innej czesci kraju i wyjdzie ze na meczu wogole nie bylam to moge miec klopoty jak jezdzac bez wizy?
    Ostatnio edytowane przez buba ; 23-03-2014 o 21:14
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

    dzisiaj o ruchu bezwizowym do Białorusi pisało na popularnym portalu:
    http://bialystok.gazeta.pl/bialystok...zez_klika.html
    czyli z biletem na mecz może być problem.
    Szkoda, że nie mogę się wybrać - chętnie bym skorzystał z okazji..

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Szczerze mowiac temat hokeja i bialorusi bez wiz obil mi sie o uszy jakies 2 lata temu na forum rosjapl.info a potem calkowicie o tym zapomnialam! Tylko dzieki tobie i tej informacji na forum sie o tym dowiedzialam....
    Wiem wiem bubo. Czytałem
    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    ...mnie bardzo interesuje a nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi to czy bilet na mecz uprawnia tylko do poruszania sie na trasie granica- miejsce meczu- granica? czy jak chwyca mnie w zupelnie innej czesci kraju i wyjdzie ze na meczu wogole nie bylam to moge miec klopoty jak jezdzac bez wizy?
    Bilet uprawnia do przekroczenia granicy, więc swoboda duża. Jedyne ograniczenie to 1 bilet = 1 przekroczenie kordona
    pozdrówka :-)

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Wiosenny wypad na srodkowa Ukraine- wstepne plany i pytania

    Hej, ja z kumplem i żonami zdecydowaliśmy się na szybki wypad, będziemy sterować na 8.05 okolice Mińska na nocleg, 9.05 parada, wieczorem mecz Białoruś Rosja
    gdzieś w pubie czy strefie kibica albo whatever, 10.05 mamy bilety na USA-Switzerland i w niedzielę powrót do Polszy. Zapraszamy do współudziału :) Jedziem autem,
    może auto wróci :)

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wiosenny weekend
    Przez Basia Z. w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 16:28
  2. Wjazd na Ukraine - jak to teraz jest?
    Przez Maxi w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2004, 14:59
  3. przejscie graniczne turystyczne na Ukraine
    Przez grizzly w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-10-2003, 14:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •