Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 58

Wątek: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

  1. #31
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl
    Wiedziałem, że już tylko kawałeczek do popasu, więc się nie przyznawałem i tylko zatrzymywałem się częściej niby to fotografując wszystko dokoła.
    No ładnie, ładnie. Ciekawe, czego jeszcze się dowiemy przy okazji relacji.
    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl
    dostałem przydział do jednoosobowej kompanii przygotowującej drewno na ognisko (...) w tym czasie reszta oddziału rozstawiała nasz wigwam i zamieniała biały, zimny puch śnieżny na gorący czaj.
    Zupełnie nie wiadomo, kto wysłał Bazyla po chrust, najpewniej sam pognał pomimo a może nawet z powodu kaca przemieszczonego w czułe miejsce. Reszta załogi w tym czasie walczyła zaciekle z płachtą namiotu wyrywającą się do szalonego tańca z wiatrem.
    Cytat Zamieszczone przez iaa Zobacz posta
    A z namiotem to było tak:
    owszem - posiadaliśmy więcej, owszem zostały wzięte na wyjazd, owszem ładne były, ale żeby rakietom nie było smutno w bagażniku, to zostały - dla towarzystwa.
    Nieszczęśnik wytypowany na wędrówkę został metodycznie i niesprawiedliwie rozparcelowany, a każdy niosący poddawany stałej iwigilacji, aby czasem wieczorem czegoś nie zabrakło.
    I dzięki temu, że był jeden to w końcu daliśmy mu radę.

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    I dzięki temu, że był jeden to w końcu daliśmy mu radę.
    Ładny namiot, w ładnym miejscu ...
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  3. #33
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

    taki mały namiocik na tyle osób! wow :) plecaki wam nie przemokły?
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  4. #34
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    taki mały namiocik
    Wieczorem był całkiem duży:


    Skurczył się dopiero jak do niego wleźliśmy


    plecaki wam nie przemokły?
    Akurat tej nocy było zadziwiająco sucho. W namiocie też!
    Czterech panów B.

  5. #35
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

    Co by nie mówić byliśmy zgraną i zsynchronizowaną ekipą. Gdy sir Bazyl wył w lesie z wiadomych mu powodów
    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl
    Uuuuuu!!!...zanurzyłem łeb w śniegu by dać czas i szansę na wygraną temu lepszemu wilkowi we mnie, bo gorszy już toczył pianę z pyska i wściekle szczerzył kły
    Bartolomeo wył przy namiocie, ponieważ nówka benzynówka nie chciała zamienić śnieżnego puchu na czaj; ja wyłam w namiocie rozgrzewając stopy, które najpierw rozmoczyły się w gumiakach a potem zamroziły. Wyłam też, bo wylałam świeżo zaparzony liofilizat (z groszkiem i marchewką) na śpiwór.
    A co robił Iaa? No właśnie, wszak nie mógł być szczęśliwy, gdy pozostali wściekle się miotali…?
    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Skurczył się dopiero jak do niego wleźliśmy
    Proces kurczenia namiotu nastąpił wkrótce po wstawieniu do środka materaców.
    Wzdłuż, w poprzek...jak by nie układał, zawsze było za dużo.
    Ostatnio edytowane przez maciejka ; 11-02-2014 o 19:03 Powód: załączyłam oryginalne wycie Bazyla;-)

  6. #36
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    A co robił Iaa?
    Wył z głodu Nikt z nas nie mógł zrozumieć, dlaczego postanowił te dwa dni przetrwać wyłącznie na oparach...
    Czterech panów B.

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    A co robił Iaa? No właśnie, wszak nie mógł być szczęśliwy, gdy pozostali wściekle się miotali…?
    Dużo się tu dzieje, jakaś krecia robota odchodzi za plecami... Stop dzikiemu pędowi opowieści!

    W kwestii formalnej - nie taki ten Bazyl ostatni, bywają inni, co to lubią szlajać się na końcu, tropem bieszczadzkich łazików podążać. A nuż jakiś widoczek przecieraczom umknął, krzaczka może nie dostrzegli, zającowi wąsów nie wyskubali.
    Gr21.JPGGr37.JPG
    Niestety, relacja pokazuje, że nic ich bystrym oczętom nie umknęło, niczego nie pozostawili bez udokumentowania fotograficzno – geodezyjnego.
    Gr23.JPGGr20.JPG
    Może coś w temacie kulinariów… Co kryją bieszczadzkie śniegi? Są tacy między nami, których nos, niczym sonda lawinowa, Heroiczną pigwówkę zawsze wyniucha, a dobre serce z braćmi dzielić się każe.
    Gr16.JPG
    Chwałaż mu za to! „Uuuuu” dobre, choć świat nie zawirował…


    Szlachetne Towarzystwo do zbyt pracowitego nie należy, po obraniu miejsca na nocleg w cieniu wielkiej góry, zamiast odgarnąć zaspy i inne zwały, poszło w metodę ugniatania śniegu przez podkładkę tą częścią ciała, które zatraca swą elegancką nazwę pleców.
    Gr38.JPG

    Później, przez kilka godzin, było już tylko tak:
    Gr46.JPG.

  8. #38
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Wył z głodu Nikt z nas nie mógł zrozumieć, dlaczego postanowił te dwa dni przetrwać wyłącznie na oparach...
    W celu uściślenia dodajmy, że nie były to opary benzyny.

  9. #39
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

    piękne ognisko panie Ser !!
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  10. #40
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Zimowy graniczny – od Przełęczy nad Roztokami do Riabej Skały

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    ... jadę bez oczekiwań, bez nastawienia, że ma być biało, mroźnie, słonecznie i koniecznie z widokami. To, co się okaże na trasie traktuję, jak wielką niespodziankę.
    Bardzo mi się podoba takie podejście do wędrowania. I dlatego z jednej strony pozazdrościć można tych wspaniałych widoków, z drugiej strony pytać, dlaczego nie było tak malowniczo na biwaku, jak w na bartkowym zdjęciu z ubiegłego roku (a wszyscy tegoroczni wędrowcy tam byli):



    I pewnie kiedyś nastąpi taki rok, że śniegu będzie po uszy, widać będzie po Alpy a cieplutko będzie, jak pod pierzynką

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Hotelik "Nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej
    Przez dorota z krakowa w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 09:05
  2. Dojazd do Przełęczy Bukowskiej
    Przez sajmon w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 01:52
  3. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 10:04
  4. Przeł. nad Roztokami - Runina - Przeł. pod Dziurkowcem - Przeł. nad Roztokami
    Przez stasiuvino w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 19:12
  5. Szlak graniczny: Wielka Rawka - Riaba Skała
    Przez cointreau w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-09-2005, 12:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •