Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zimowy spacer a pyszny sernik czeka (gratis)

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Zimowy spacer a pyszny sernik czeka (gratis)

    Minął rok, od czasu jak w doborowym, znaczy forumowym towarzystwie dane mi było szukać miejsc gdzie raki zimują
    http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/7879-Tam-gdzie-raki-zimuj%C4%85
    . teraz przyszedł czas ruszyć w bieszczadzkie odludzie. Z początkiem lutego sroga zima się zapowiadała, wytężyła się w Suwałkach, zroziła ostro a na lubelszczyźnie wysypała cały śnieg co był w zapasie - media miały o czy się pluć przez dwa dni a potem ?
    Na Podkarpacie już brakło i śniegu i mrozu. Tegoroczna zima to nie zima tylko jak to nazwał Bartek taka "pora chłodniejsza"
    Cóż robić, wszystko zostało wcześniej zaplanowane i zarezerwowane. Najważniejsze chęć wyjazdu pełna optymizmu i możliwość spędzenia fajnych chwil w doborowym towarzystwie. Baza została zarezerwowana na obrzeżach Bieszczadów w pewnej chacie pełniącej rolę agroturystyki (ale aby nie robić kryptoreklamy nie podam nazwy).
    Tam późnym wieczorem dotarła czołówka aby dokonać wieczorku zapoznawczego. Kroniki o nim milczą.
    Kroniki mówią , że rankiem wszyscy ruszyli środkiem wsi nie zważając na potężne ciężarówki wioząca drewno z lasów.
    hm14_0590.jpg
    .
    Oprócz ciężarówek nie było we wsi nikogo , mogliśmy spokojnie przyglądać się dawnej zabudowie
    Zachowała się o dziwo dzięki temu, że była AKCJA H-T
    15-lutego mija kolejna rocznica tego akt, o którym współcześni nic nie wiedzą.
    hm14_0591.jpg
    ..
    To w wyniku tej AKCJI została przywrócona do Polski wieś Bystre , ale bez mieszkańców. Pozostała cerkiew nikomu nie potrzebna (bo nie było wiernych) i stała sobie i niszczała. Teraz dzięki staraniom Tonz jest ratowana.
    To jedyna taka cerkiew w tym stylu która się uchowała na obecnym terytorium Polski
    Na zdjęciu widać , że również okna odzyskują blask
    .
    hm14_0595.jpg
    .
    Przydrożna krzyże, których tu zachowało się sporo skupiają ogniskową obiektywów
    .
    hm14_0601.jpg
    .
    Ciapiący deszcz i błoto na drodze zostawiamy za sobą i śmiało ruszamy w górę, a tam wbrew pogodzie całkiem ładne widoczki
    .
    hm14_0604.jpg
    .
    W górę i w górę aż wejdziemy na górę i niech nikt nie myśli sobie że błąkamy się się bez sensu czy bez celu ???
    Wszystko zostało już w wcześniej ustalone i wyznaczone. Próżno tych ścieżek szukać na mapach.
    Mapy sobie ścieżki sobie, ale to już zupełnie inna sprawa
    A o co chodzi z tym sernikiem ? ten tylko się dowie ....
    .
    hm14_0606.jpg
    Docieramy do szczyciku i już wiemy jak iść. ( dla jasności to nie używaliśmy tych kosmicznych maszyn sterowanych satelitami)
    Ale tu ani słowa nie ma o pysznym serniczku który nas czekał na zakończenie.

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Zimowy spacer a pyszny sernik czeka (gratis)

    Leśna dróżka prowadzi całe doborowe towarzystwo prosto w niz
    Taki spacer to okazja do wielu rozmów, osób bliskich które wreszcie miały okazję się spotkać, więc nie patrzy się wówczas na śliskość topniejącego śniegu, który tworzy tory zjazdowo-dupne
    hm14_0614.jpg
    .
    Gdy wychodzimy na dwie połączone polanki robimy zwrot i napotykamy na okazałe budowle miejscowych ołówkarzy
    .
    hm14_0616.jpg
    .
    Takiej okazji nie mógł przepuścić kolega Pierogowy i postanowił potrenować przed igrzyskami w Soczi jazdę figurowa na lodzie.
    Lodowisko było świetnie przygotowane i można było wycinać piruety i podwójne aksle
    .
    hm14_0620.jpg
    bravo !

  3. #3
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Zimowy spacer a pyszny sernik czeka (gratis)

    Ćwiczenia akrobacyjne na lodzie to były po prostu przygotowania Pierogowego do występu na olimpiadzie w Soczi.
    Gdy już ucichły brawa ruszyliśmy dalej i dane nam było zobaczyć , że nawet pobliskie brzózki kłaniały sie mistrzowi
    .
    hm14_0629.jpg
    .
    Dróżka pobiegła sobie w dół w stronę Czarnej, a my odbiliśmy w lewo na polanki, dzięki czemu mogliśmy przystanąć aby zobaczyć majestatyczną Magurę Łomniańską otuloną chmurkami.
    To nie były spojrzenia beznamiętne. Patrząc na nią przypominałem sobie jakie figle nam kiedyś wycięła , bo ona taka jest powabna i tajemnicza i wciąż kusi wabi.

    hm14_0641.jpg
    .
    Po dojściu do zabudowań Lipia wyskoczyliśmy na łączki po drugiej stronie drogi, a tam odnaleźliśmy świetne miejsca do składania jajek.
    Czerwony Kapturek nie omieszkał skorzystać z takiej okazji
    .
    hm14_0645.jpg
    .
    Te pagórce po których tak przyjemnie się spacerowało, kryją jeszcze inne niespodziewajki.
    Jedną z nich jest napotkany kiwak. Wiem , że w okolicy wydobywano kiedyś ropę naftową, ale czy to dokładnie tu ? Czy też jest to przywieziony rekwizyt ?
    hm14_0651.jpg
    .
    Całość wycieczki zajęła ok 4 godzin i polecam wszystkim lubiącym to co misie lubią najbardziej.
    Po powrocie do agroturystyki, która gościła naszą grupę sympatyczna gospodyni Basia przyniosła świeżo upieczony domowy, pyszny sernik. Otrzymaliśmy go gratis w nagrodę za wytrwałość w spacerowaniu.
    Wiem, że tak krótka relacja nie zawiera, żadnych sensacji, ekstremów ani tym bardziej rekordów, ale taka miała być łagodna i przyjemna. Jeśli ktoś szuka krainy Łagodności i Przyjemności niech przyjedzie do Michniowca w Bieszczadach
    Oto krótka mapka z naszą trasą spacerową
    .
    mapka5.JPG

  4. #4
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zimowy spacer a pyszny sernik czeka (gratis)

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    (...)
    Całość wycieczki zajęła ok 4 godzin i polecam wszystkim lubiącym to co misie lubią najbardziej.
    Po powrocie do agroturystyki, która gościła naszą grupę sympatyczna gospodyni Basia przyniosła świeżo upieczony domowy, pyszny sernik. Otrzymaliśmy go gratis w nagrodę za wytrwałość w spacerowaniu.(...)
    Takie gesty pamięta i wspomina się długo. Słyszałem, że Pani Basia w nagrodę za cztery godziny spaceru częstuje sernikiem a za osiem sernikiem i szarlotką! Ale pokpiliście sprawę
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #5
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zimowy spacer a pyszny sernik czeka (gratis)

    jakie dziwne brzozy
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #6
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: Zimowy spacer a pyszny sernik czeka (gratis)

    hallo,

    pozwalam sobie,
    jako pewnego rodzaju didaskalia, położyć parę dodatkowych ilustracji do tak sowicie okraszonej
    dramy.
    :)
    Przydrożna krzyże, których tu zachowało się sporo skupiają ogniskową obiektywów.





    Ćwiczenia akrobacyjne na lodzie to były po prostu przygotowania Pierogowego do występu na olimpiadzie w Soczi.
    Nieśmiało sprostuję ,iż konkurencja w której widziałbym siebie to raczej BOBRSLEJE,miast jazdy figuratywnej na otwartym akwenie...
    Do myślenia dały mi dodatkowo tropy w śniegu...tropy mówiące ,że nie byłem jedyny który lubi się poślizgać po obfitej drzemce (czyt.trwającej parę miesięcy...!)




    Słyszałem, że Pani Basia w nagrodę za cztery godziny spaceru częstuje sernikiem a za osiem sernikiem i szarlotką! Ale pokpiliście sprawę
    ( to sir Bazyl)

    Oczywiście ...szarlotka jakimś cudem również ozdabiała się na stole ...nie tylko szarlotka...garnek ruskich także na nas czekał i błyszczał na kuchence...nie wspominając o trunkach śliwkowych,pigwowych,orzechowych,żytnich i miodowych.
    Do dzisiaj moja towarzyszka -wątroba- nie może się nadziwić, nad smakiem-nie smakiem chińskiego napoju o ekstrakcie 60%.
    :)

    [tutaj fotografii brak,gdyż zanim ustawiłem ostrość- pierogi... zniknęły bez wieści]

    tęskniącym za prawdziwą zimą zapraszam w Beskid Żywiecki(ewent.Śląski)
    jest troszkę śniegu...
    a i w Michniowcu lodospad się zachował.





    dzieki
    pierogowy
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  7. #7
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Zimowy spacer a pyszny sernik czeka (gratis)

    Musiałam, no musiałam !! To Mój Michniowiec !!http://www.youtube.com/watch?v=-5iVU...layer_embedded#! Dzięki za wspólną "wędrówkę" !

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Zimowy spacer a pyszny sernik czeka (gratis)

    I ja jeszcze raz zajrzę na ten kraniec świata.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Film na wolną chwilę - gratis
    Przez don Enrico w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 29-03-2023, 19:11
  2. Spacer
    Przez mniszek w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 19:32
  3. a Paraszka czeka ...
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 22:41
  4. Świąteczny spacer
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-01-2003, 21:45
  5. Czeka mnie życie trapera...
    Przez Szaszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2002, 00:18

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •