Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Bieszczady w czerwcu na 10 dni. Jaka trasa? Co zabrać? [wydzielony]

  1. #11

    Domyślnie Odp: Bieszczady w czerwcu na 10 dni. Jaka trasa? Co zabrać? [wydzielony]

    Tak zastanawiałem sie nad karimatą ale trzeba zabrać .... troszkę rzeczy mocne buty mapy jakąś kasę .... jedzenie tak jak Hero pisze na miejscu kupię .....spokojnie wytrzymuję parę dni bez pożywienia ale woda musi być .....czy idąc szlakiem ...czaerwonym .....mozna znaleść potok i czy można z niego pić ...... podpowiadano mi abym kupil jakieś tabletki na odkażenie wody ..... czy wystarczy ją zagotować .... rzeczy proste ale zawsze mile widziana odpowiedz wieloletnich bywalców ...notes zabiorę aparat fotkę pstryknąć ..... ... i pewnie mam taką cicha nadzieję że jeszcze nie raz wrócę tam .....pozdrawiam . mariusz.

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Bieszczady w czerwcu na 10 dni. Jaka trasa? Co zabrać? [wydzielony]

    Cytat Zamieszczone przez cukrus01 Zobacz posta
    ....spokojnie wytrzymuję parę dni bez pożywienia ale woda musi być .....czy idąc szlakiem ...czaerwonym .....mozna znaleść potok i czy można z niego pić ...... podpowiadano mi abym kupil jakieś tabletki na odkażenie wody ..... czy wystarczy ją zagotować .....
    Tak, masz rację, woda to bardzo ważna sprawa a szczególnie gdy słońce przygrzeje a temperatura podskoczy. Pytasz czy można pić wodę z potoku?. Wielokrotnie korzystałem z tych dobrodziejstw przyrody będąc w wyższych partiach Bieszczadów i nigdy z tego powodu nie miałem kłopotów zdrowotnych. W jednym przypadku, wspinając się na Widełki od strony północnej, trafiłem na ledwo sączący się potoczek. Wodę zbierałem w nakrętkę od butelki aby jednorazowo poczynić kilka łyków i ugasić suchość w gardle. W związku z tym, że miałem jeszcze przed sobą spory odcinek do pokonania, postanowiłem zrobić trochę zapasu tej wody. Gdy uzbierałem 1/4 butelki zobaczyłem pływające tam małe białe stworki. Przyznaję, że nie zrobiły na mnie większego wrażenia gdyż to co mi najbardziej doskwierało, zostało zaspokojone:). Na pewno przegotowanie wody pozbawi ją różnych nieproszonych gości, natomiast tabletki spowodują zmianę smaku źródlanej bieszczadzkiej wody. Wielu bieszczadzkich "łazików" pewnie piło wodę z potoków a ja nie słyszałem aby komuś zaszkodziła.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Bieszczady w czerwcu na 10 dni. Jaka trasa? Co zabrać? [wydzielony]

    Witaj ponownie dzięki za informację ...różnie piszą ale myślę że z jakiegoś cieku lub potoczku zawsze coś się uzbiera ..... mapa jakaś już jest przewodnik ubrania są ....ale mam pytanie czy brać coś do rozpalenia ognia chodzi mi o menażkę ..... oraz co zabrać aby zagotować np....wodę macie jakieś sprawdzone patenty ...... jakie kuchenki i jakie paliwo proszę o podpowiedz i z góry za nią dziękuję . pozdrawiam Mariusz .

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 3 dniowa trasa w bieszczady z namiotem - weekend majowy.
    Przez login_87 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 23:24
  2. Bieszczady w czerwcu z prawie czterolatkiem?
    Przez walek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 07:37
  3. 7 dni-trasa
    Przez Hunter w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 15:28
  4. Bieszczady na 4-5 dni?
    Przez pes w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2007, 20:42
  5. Temat rzeka - co zabrać w Bieszczady do plecaka 30L?
    Przez piotrf w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2005, 18:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •