Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Bieszczady w czerwcu na 10 dni. Jaka trasa? Co zabrać? [wydzielony]

  1. #1

    Domyślnie Bieszczady w czerwcu na 10 dni. Jaka trasa? Co zabrać? [wydzielony]

    Witam i pozdrawiam wszystkich z różnych zakątków naszej ojczyzny :) dopiero dołączyłem do waszego grona i przeczytałem wiadomość jak wyżej ...... wybieram się w Bieszczady w Czerwcu na 10 dni nie wiem jaka trasa ...nie wiem co zabrać z sobą .... nie znam Bieszczad..będę pierwszy raz .... mam plecak śpiwór namiot jedyneczkę co zabrać z sobą poradzcie jaka trasa myślałem zacząć od połoniny Wetlińskiej potem Caryńska Wołosate ..Tarnica poradzcie czy na tej trasie można gdzieś w razie awarii rozbić namiot wychodzę tak jak pisałem pierwszy raz .... i oczywiście dam znać na forum jak będę wyjeżdzał ..... i podpowiedzcie jak można swój profil uzupełnić ..... na imię mam Mariusz ale loguję się jako cukrus01 kiedyś gdy żyły Dinozaury a ja miałem mało lat (lata 80) nazywano mnie cukruś i tak pozostało co mam zrobić aby otrzymywać wiadomości od was i podpowiedzi ....jeszcze raz pozdrawiam serdecznie z Krakowa .

  2. #2
    Endy
    Guest

    Domyślnie Odp: Obowiązek zgłaszania wyjazdu w Bieszczady

    Cześć,
    w czerwcu to chyba jeszcze trochę zimno na namiot. Zacznij z Wetliny Połoninę Wetlińską, prześpij się w Chatce Puchatka, nastepnego dnia zrób Carycę z noclegiem w UG, kolejnego dnia Wołosate Halicz, Rozsypaniec Tarnica ( to jeden szlak ) i powrót do UG. Namiot raczej nie koniecznie się przyda bo na miejscu jest gdzie spać ale w Chatce śpiwór się przyda.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Obowiązek zgłaszania wyjazdu w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez cukrus01 Zobacz posta
    Witam i pozdrawiam wszystkich z różnych zakątków naszej ojczyzny :)
    Witaj Mariuszu!
    Każdy kiedyś zaczynał i miał swój pierwszy kontakt z Bieszczadami. Ty jesteś następny i na pewno będziesz miło widziany przez wszystkich bywalców na tym forum:). Wracając do Twojej prośby to dobrze by było abyś zajrzał do wątku "Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady". Jest tam dosłownie wszystko co bieszczadzka dusza zapragnie. Zdaję sobie sprawę, że przekopanie setek postów do łatwych i szybkich czynności nie należy:(. Jednak warto to zrobić, gdyż sam od tego zaczynałem i wcale nie żałuję. Przecież to żaden wstyd wzorować się na mądrzejszych i bardziej doświadczonych. A w szkole też ściągało się od mądrzejszego a nie od tego kto wiedział mniej od nas:).
    Myślę, że Twoje plany na początek są bardzo dobre, jedynie bym dorzucił jeszcze Bukowe Berdo. Są to trasy widokowe i jeżeli tylko pogoda dopisze to nacieszysz oko pięknymi widokami. Jednak z rozbiciem namiotu na tych trasach to raczej marne szanse, gdyż regulamin BPN a szczególnie pracujące tam służby, takich okoliczności nie uwzględniają i może być problem finansowy. Dlatego lepiej mieć stałe miejsce pobytu i tak planować trasy aby wyrobić się w ciągu jednego dnia. W czerwcu z zakwaterowaniem nie powinno być jeszcze problemów a jeżeli dysponujesz środkiem lokomocji to tym bardziej możesz śmiało planować atrakcyjne wyprawy. Również liczę na przyjazną pogodę w czerwcu, gdyż Dzień Dziecka zamierzam powitać w Bieszczadach:). Warto jednak wiedzieć, że prawdziwy urok Bieszczadów poznaje się nie na zatłoczonych szlakach, lecz na bezdrożach i ścieżkach zwierzęcych. Jeszcze jest kilka takich dostępnych miejsc i warto z nich korzystać, póki nie zostały wykupione i ogrodzone. Jeżeli będziesz miał konkretne pytania czy wątpliwości, to na pewno dostaniesz odpowiedź od sympatycznych i doświadczonych użytkowników tego forum:).
    Pozdrawiam Zbyszek.

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Obowiązek zgłaszania wyjazdu w Bieszczady

    Słusznie Zbyszek Ci prawi, ale...
    ale gdybyś się uparł to nie przejmuj się tym co pisze Endy
    w czerwcu to chyba jeszcze trochę zimno na namiot
    a przeczytaj sobie pierwszą z brzegu relację np taką
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...bej-Ska%C5%82y

    i zobaczysz że żadna pora jest niestraszna
    Pamiętać jednak warto , (co już Zbyszek wspomniał ) , że namiot nie postawisz tam gdzie chcesz tylko, tam gdzie można, a jest kilka takich miejsc.
    Na stronce Bieszczadzkiego Parku są one wyszczególnione te miejsca dozwolone.
    Wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz i jaką formę chcesz. Czy priorytetem jest opłata za noclegi czy też może warto coś zapłacić i wcisnąć się w fajne klimaty.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Obowiązek zgłaszania wyjazdu w Bieszczady

    Dzięki za pomysł ... chcę wyjść na 10 dni tak jak pisałem ...

  6. #6

    Domyślnie Odp: Obowiązek zgłaszania wyjazdu w Bieszczady

    Jeszcze raz dzięki wszystkim ....nie na pewno każdy z nas przygotowuje się więc i kasa jakaś jest to nie jest problem ..... jeszcze nie wiem czym pojadę auto czy pociąg ... ale wiem że na pewno muszę przejść szlaki .... jak to kiedyś śpiewało się ..... idę w góry wciąż wyżej wyżej .......
    nie wiem co zabrać większe zakupu zrobię w Maju .... na pewno spodnie wytrzymałe z dwie pary ...buty 2 pary podkoszulki ciepłą bluzę bielizna ....śpiwór mały namiot .... czy brać karimatę ...... i proszę o podpowiedz .. jak z żywnością i jeszcze jedno czy znacie jakieś przewodniki mapy które warto zabrać ????? chętnie kupię jak by ktoś znał stronę internetową to proszę o podanie .... jeszcze raz dziękuję za uwagi... podpowiedzi i proszę o jeszcze .... w latach 80-tych chodziłem po górach potem sporadycznie ...teraz chcę iść zanim zadeptają wszystkie szlaki ... ... przeczytam wszystkie posty tras i opisy ... wiem że potrzeba też coś przeciw deszczowego mam pałatkę ale PROSZĘ o podpowiedz dotyczącą wyposażenia plecaka ...pozdrawiam serdecznie wszystkich i po raz któryś dziękuję .....

  7. #7
    robertmro9
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady w czerwcu na 10 dni. Jaka trasa? Co zabrać? [wydzielony]

    A jest jakaś trasa na przejście całych bieszczad?? Jakiś szlak na kilka dni??

  8. #8
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Bieszczady w czerwcu na 10 dni. Jaka trasa? Co zabrać? [wydzielony]

    GSB czyli czerwony
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #9
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Bieszczady w czerwcu na 10 dni. Jaka trasa? Co zabrać? [wydzielony]

    Karimatę weź, musisz na czymś spać w namiocie, a jeśli nawet nie to zawsze się przyda żeby na przykład przysiąść gdzieś po drodze lub poleżeć i odpocząć. Z jedzeniem nie powinieneś mieć problemu, już chyba w każdej miejscowości jest przynajmniej mały sklepik, w którym spokojnie zaopatrzysz się na dzień lub dwa, więc chyba nie ma sensu robić większych zapasów. Co do mapy to polecam wydawnictwa Ruthenus, zawierają dużo szczegółów, są różne wydania w różnych skalach, trochę prostsze są (mniej obciążone detalami są wydawnictwa Campus), obie znajdziesz w Internecie. Co do przewodników się nie wypowiadam, bo nie znam.
    Jeśli chodzi o wyposażenie plecaka to poza tym co oczywiste polecam zabrać jakiś mały notes i długopis. Każdego dnia po zejściu ze szlaku będziesz mógł opisać gdzie byłeś, co widziałeś, co robiłeś. Dzięki temu będziesz mógł po powrocie napisać nam piękną relację.
    Co do wyposażenia plecaka to od lat 80 pewnie wiele się nie zmieniło poza technologią. Przypomnij sobie co brałeś ze sobą wtedy i poszukaj współczesnych odpowiedników, weź też pod uwagę, że teraz w Bieszczadach jest trochę lepsza infrastruktura niż wtedy.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Obowiązek zgłaszania wyjazdu w Bieszczady

    Tak każdy zaczynał ...i na mnie czas ...doskwiera mi już zapełnienie w mieście ...tłok ludzi . Kiedyś błądząc po szlaku w Bekidach .... i okolicznych górach starszych witało sie ...Dzień Dobry z takimi jak ja wtedy ....Cześć ....teraz pojechałem na Ornak ....nigdy więcej tłumy które tylko deptają góry a nie odpoczywają ...nie widzą widoku trasy tylko trzeba przejść nie w 2 h ale w jedną to nie wejścia odpoczynek ....to już tłumy małych zdobywców.... a ja jeszcze do dziś pamiętam jak zacny p. Dusza S śpiewał idę w góry wciąż wyżej wyżej ....... mam nadzieję że przejdę szlak popatrzę podumam ..... lata szybko płynął goni człowiek może jeszcze to albo tamto i choć czas jest .....jakoś nie do końca zapełniony więc postanowiłem że idę ..... na razie śmieją się znajomi ...że mam plany ale Misie go zmienią .... a wiadomo że trzeba w Bieszczadach ....Zaczesać Misia i podać łapę Wilkowi ..... dzięki za podpowiedzi ..... ukłony dla wszystkich ..... pozdrawiam mariusz .

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 3 dniowa trasa w bieszczady z namiotem - weekend majowy.
    Przez login_87 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 00:24
  2. Bieszczady w czerwcu z prawie czterolatkiem?
    Przez walek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 08:37
  3. 7 dni-trasa
    Przez Hunter w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 16:28
  4. Bieszczady na 4-5 dni?
    Przez pes w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2007, 21:42
  5. Temat rzeka - co zabrać w Bieszczady do plecaka 30L?
    Przez piotrf w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2005, 19:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •