Zobacz wyniki ankiety: Po co to forum ?

Głosujących
54. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • - czy sprowadza Cię na forum możliwość pogadania (takiego zwykłego o sprawach ludzkich i bieszcz.

    12 22.22%
  • czy oczekujesz konkretnych wiadomości topograficznych (np.gdzie jechać, co zobaczyć, )

    2 3.70%
  • - czy chciałbyś się dowiedzieć jak się poruszać po Bieszczadach ? logistyka? zaopatrzenie? sprzęt ?

    1 1.85%
  • - czy lubisz raczej czytać relacje ludzi którzy już coś przeszli ?

    32 59.26%
  • - a może chciałbyś się spotkać z tymi co już wędrowali tu nie raz ?

    7 12.96%
Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 62

Wątek: Komu jest potrzebne to forum ?

  1. #31
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Najważniejsze, że reanimacja okazała się skuteczna
    Optymista.

    Ja, dokąd nie przeczytam 10 relacji napisanych przez autorów spoza zaklętego kręgu, pozostanę pesymistą.
    Czterech panów B.

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Optymista.

    Ja, dokąd nie przeczytam 10 relacji napisanych przez autorów spoza zaklętego kręgu, pozostanę pesymistą.
    Z dwojga złego wolę być optymistą, gdyż pesymista nawet w niebie widzi dziury a optymista w dziurce widzi niebo:).
    A tak już trochę poważniej, to jak wynika z ankiety, najwięcej punktów zdobyło pytanie don Enrico "- czy lubisz raczej czytać relacje ludzi którzy już coś przeszli ?".
    W związku z tym rodzi się następne pytanie, jeżeli nie przeczytałeś nawet 10 relacji, to czy były one mało interesujące, nieciekawie napisane, czy inne okoliczności zadecydowały, że nie wzbudziły Twojego zainteresowania?.

    Ps. A którzy to autorzy należą do zaklętego kręgu?.

  3. #33
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Przeczytałem znacznie więcej niż 10 relacji. Relacji, które piszą obecnie ciągle te same osoby (nazwałem to sobie zaklętym kręgiem autorów). Oczywiście nic w tym złego, że piszą , ale w pewnym momencie skończy im się siła/ochota/pomysły/czas. Praktyka pokazuje, że osoby niegdyś bardzo aktywne teraz "odpoczywają", podobnie będzie i z obecnymi korespondentami. Problemem forum jest to, że nie ma nowych autorów, nowych korespondentów i pisanych przez nich relacji. A jak nie będzie tych nowych autorów, spoza zaklętego kręgu (kilku, może kilkunastu piszących obecnie), to będzie posucha.

    Raz jeszcze więc: jak przeczytam 10 relacji napisanych przez nowych autorów (takich, którzy nie pisali nic albo nie pisali od dawna), autorów spoza zaklętego kręgu, to zgodzę się z Tobą, że reanimacja forum okazała się skuteczna. Na razie tak sobie powątpiewam

    Przypuszczam, że pogadamy sobie tutaj, obiecamy nawał relacji taki, że silnik forum tego nie wytrzyma, a potem, jak zwykle, napiszą ci sami co wcześniej. Albo... nie napiszą. I co wówczas?
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 08-03-2014 o 19:11
    Czterech panów B.

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Przeczytałem znacznie więcej niż 10 relacji. Relacji, które piszą obecnie ciągle te same osoby (nazwałem to sobie zaklętym kręgiem autorów). Oczywiście nic w tym złego, że piszą , ale w pewnym momencie skończy im się siła/ochota/pomysły/czas. Praktyka pokazuje, że osoby niegdyś bardzo aktywne teraz "odpoczywają", podobnie będzie i z obecnymi korespondentami. Problemem forum jest to, że nie ma nowych autorów, nowych korespondentów i pisanych przez nich relacji. A jak nie będzie tych nowych autorów, spoza zaklętego kręgu (kilku, może kilkunastu piszących obecnie), to będzie posucha.
    Przypuszczam, że pogadamy sobie tutaj, obiecamy nawał relacji taki, że silnik forum tego nie wytrzyma, a potem, jak zwykle, napiszą ci sami co wcześniej. Albo... nie napiszą. I co wówczas?
    Całkowicie zgadzam się z Tobą i również uważam, że siła, ochota, pomysły i czas, to są dobrodziejstwa, które nigdy nie będą wiecznie trwały. Tym bardziej gdy zabraknie jeszcze dobrej woli a czas jest na wagę złota, to będą chwile wzlotów i potknięć, tak jak to w życiu bywa. Zdecydowanie łatwiej czyta się czyjeś relacje aniżeli pisze swoje, gdyż tak jest wygodniej a nawet bezpieczniej. Nikomu nie narazimy się:). Natomiast ci, którzy dominowali w swoich relacjach, doskonale wiedzą, że wymaga to pewnego wysiłku nawet intelektualnego, aby to co się napisze, miało jakiś sens. Zaraz przystępuję do napisania wcześniej obiecanej relacji don Enrico, z jednej z atrakcyjniejszych wypraw w "bieszczadzkim worku".

  5. #35
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Zaraz przystępuję do napisania wcześniej obiecanej relacji
    Czyli zostanie mi czekanie już tylko na 9 relacji Oby więcej osób wyciągnęło z tej dyskusji wnioski podobne do Twoich, oby więcej.
    Czterech panów B.

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Cytat Zamieszczone przez biesmirek1 Zobacz posta
    BFD jest jedynym forum, na którym jestem od lat, Może nie jestem zbyt ,,rozmowny" , ale z uwagą czytam posty innych i nie wyobrażam sobie, aby tego go zabrakło. nawet inna forma byłaby ciężka do przyjęcia.
    Mam to samo i w tym cały sens forum.
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  7. #37
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    To może ja jeszcze...
    Nie jestem nałogowym użytkownikiem internetu. Prywatnie mogłabym się bez niego obejść. Ale doceniam też jego zalety - głownie takie praktyczne. Nie posiadałam i nie posiadam profilu na żadnym z portali społecznościowych. Nie dlatego, że neguję je jako takie albo, że krytykuję użytkowników tych portali ale dlatego, że nie czuję konieczności istnienia w przestrzeni internetowej. Nie sądzę, żeby w ten sposób omijało mnie coś niesłychanie istotnego. Myślę też, że gdyby forum nie było albo gdybym np nie mogła z niego korzystać to świat by mi się nie zawalił.
    Ale...po prostu lubię to forum. Jest jedynym, które zachęciło mnie do zalogowania. Zaglądam często, jest dla mnie kopalnią wiedzy ale równocześnie - mimo, że to tylko literki na ekranie - ma jakąś taką nieuchwytną i ukrytą między literkami "duszę". Tą duszą jesteście Wy Drodzy Forumowicze. Chociaż w ogromnej większości nie poznałam Was osobiście to miło mi być tutaj z Wami.
    Może i nie jest modnie, nowocześnie i trendy, może chwilami jest cisza, może czasami nudno i powtarzalnie...ale jednak chyba jest jak nigdzie indziej, skoro wciąż wielu tu spoziera choćby ukradkiem.

    I nie słuchaj don Enrico podszeptów... (złych Januszków)
    I nie ulegaj Bartolomeo zniechęceniu i znużeniu... (mam nadzieję, że "zaklęty krąg" ruszy niedługo w wiosenne pola i przywiezie nowalijki w formie relacji)

    ... nawet jeśli już nikomu nie będzie się chciało napisać relacji i nikt już nie będzie zamieszczał zdjęć...to przecież zawsze będzie można podyskutować o tym ŻE BIESZCZADY NIE SĄ JUŻ DZIKIE I JAKIE BYŁY DZIKIE KIEDYŚ.


    Pozdrawiam wszystkich oczywiście :)))

  8. #38
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Asia trafnie znalazła sedno. TO forum nie jest takie strasznie zero-jedynkowe jak różne bukofejsy, ale ma coś analogowego w sobie, nieuchwytną duszę. A to pewnie dlatego,że znaczna część z nas podchodzi do forum z sercem.

  9. #39
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    tak dużo ważnych padło tu zdań , że pozwolicie, że do innych odniosę się jutro
    a wszystkim dziękuję
    Hej!! te Twoje jutro to kiedy będzie?:)
    A za dziękczynne słowa również dziękuję (-my).

  10. #40
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Czyli zostanie mi czekanie już tylko na 9 relacji Oby więcej osób wyciągnęło z tej dyskusji wnioski podobne do Twoich, oby więcej.
    mnie też wisi jedne relacja... z wyjazdu w lutym br... muszę się skupić i napisać :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kto w czym i komu może pomóc
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 22:09
  2. Komu blisko - zapraszam koniecznie:D
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 18:35
  3. Komu piosenkę
    Przez Lisk w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 10:48

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •