Zobacz wyniki ankiety: Po co to forum ?

Głosujących
54. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • - czy sprowadza Cię na forum możliwość pogadania (takiego zwykłego o sprawach ludzkich i bieszcz.

    12 22.22%
  • czy oczekujesz konkretnych wiadomości topograficznych (np.gdzie jechać, co zobaczyć, )

    2 3.70%
  • - czy chciałbyś się dowiedzieć jak się poruszać po Bieszczadach ? logistyka? zaopatrzenie? sprzęt ?

    1 1.85%
  • - czy lubisz raczej czytać relacje ludzi którzy już coś przeszli ?

    32 59.26%
  • - a może chciałbyś się spotkać z tymi co już wędrowali tu nie raz ?

    7 12.96%
Strona 1 z 7 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Komu jest potrzebne to forum ?

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Komu jest potrzebne to forum ?

    Pojawiają się od pewnego czasu pytania : czy to już koniec forum bieszczadzkiego ?
    Aktywność "starych" forumowiczów maleje , a młodej krwi niewiele przybywa, co skutkuje marazmem.
    Ostatnio usłyszałem wersję że świat idzie do przodu i forma dyskusji forumowych odchodzi w przeszłość.
    Może tak , a może nie ? Nie wiem.
    Ponoć nowsze technologie porozumiewania są bardziej atrakcyjne, jakieś facebuki, albo jeszcze lepiej ćwierkanie. Tam współczesne bieszczadniki znajdują lepsze miejsce gniazdowania - usłyszałem i forum odchodzi do historii.
    Nie zatrzymam czasu historii , tym bardziej , że w ostatnich latach nabrało tempa.
    Jednak chciałbym się dowiedzieć (myślę że nie tylko ja) co jeszcze sprowadza ludzi na forum. Czyli co jest atrakcyjne na forumie ?
    Jeśli macie chęć to zapraszam do ankiety
    .
    (ale nie wiem czy uda mi się ją dołączyć?)
    mam takich 5 wersji
    - czy sprowadza Cię na forum możliwość pogadania (takiego zwykłego o sprawach ludzkich i bieszczadzkich)
    - czy oczekujesz konkretnych wiadomości topograficznych (np.gdzie jechać, co zobaczyć, )
    - czy chciałbyś się dowiedzieć jak się poruszać po Bieszczadach ? logistyka? zaopatrzenie? sprzęt ?
    - czy lubisz raczej czytać relacje ludzi którzy już coś przeszli ?
    - a może chciałbyś się spotkać z tymi co już wędrowali tu nie raz ?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Pojawiają się od pewnego czasu pytania : czy to już koniec forum bieszczadzkiego ?
    Aktywność "starych" forumowiczów maleje , a młodej krwi niewiele przybywa, co skutkuje marazmem.
    Witaj Heniu !! (czytaj sympatyczny "Donie" Enrico) -:). Piękną ankietę przygotowałeś!. Ma tylko jedną wadę, można odpowiedzieć tylko na jedno pytanie:). Dawniej konstruktorzy różnych referendów byli bardziej tolerancyjni i więcej szans dawali prostym ludziom:). W związku na pewne ograniczenia, które ustanowiłeś, nie jestem w stanie jednoznacznie wypowiedzieć się w temacie który poruszyłeś. Dlatego pozwoliłem sobie na osobistą wycieczkę i wnoszę protest !!. Głosuję 5xTAK !!!. Nie będę pisał które pytania są mi bliższe sercu ale wszystkie są związane z tym co jest mi bliskie, czyli z Bieszczadami za którymi już mi tęskno:(. Ale tak na poważnie, to myślę, że wkradło się trochę animozji które osłabiły aktywność poszczególnych osób na forum. A to sprawy polityczne z pewnym podtekstem, albo czyjeś potrzeby poznawcze innych osób "pci" odmiennej, wyzwoliły niekontrolowane lub nieprzemyślane wcześniej reakcje osób bardziej impulsywnych. Wydaje mi się, że po prostu zabrakło odrobiny tolerancji i zrozumienia a efekt jest taki jak widać. "Starzy" i doświadczeni forumowicze robią swoje i na ile czas i potrzeby pozwalają są aktywni. Natomiast "młoda krew" ma inne podejście do tego typu kontaktów i zazwyczaj ogranicza się do kilku wyrazów w poście i oczekuje gotowca. A przecież internet to podobno największy śmietnik na świecie na którym można wszystko znaleźć, tylko trzeba odrobiny "chciejstwa" i trochę poklikać. Niestety, ale to są przykre konsekwencje współczesnej edukacji gdzie poprawne i czytelne pisanie sprawia problem. A nawet bym był skłonny napisać, że to nie jest cool, czyli tak jak to stwierdziłeś "Ponoć nowsze technologie porozumiewania są bardziej atrakcyjne". Tylko zapytam co to za "wspaniałe" technologie, które pozwalają zastąpić bezpośredni kontakt z człowiekiem?. Śmiem twierdzić, że w Twoim przypadku, mając w okolicy podobnych pasjonatów, jest o wiele łatwiej porozmawiać z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Natomiast ja, mogę tylko o tym pomarzyć. Chociażby na przykład, o pewnych bieszczadzkich wędrówkach po miejscach które nie mogą publicznie być eksponowane. Na pewno daleko mi do doświadczenia innych czołowych bieszczadników z forum, ale kilka tysięcy kilometrów zdołałem tam przewędrować. No, 2 to na pewno:). Z wielką radością oglądam zdjęcia i relacje w wypraw innych i miewam niedosyt, że w wielu miejscach jeszcze nie byłem:(. A życie tak szybko przemija i pewnie go zabraknie aby poznać to, co bym jeszcze chciał zobaczyć. Gdybym jeszcze potrafił tak barwnie opisywać różne wyprawy, jak to robią inni, to pewnie bym to jakoś opublikował. Jednak muszą pozostać w moim archiwum jako prezentacje, czy jak kto woli diaporamy z podkładem muzycznym do obejrzenia w ścisłym gronie, rzadko znającym Bieszczady. Tak więc Heniu musimy zaakceptować, mam nadzieję chwilowe, słabości bieszczadzkiego forum i śmiało patrzeć w przyszłość. Wiosna już tuż, tuż, a Dzień Dziecka coraz bliżej:). Bieszczady na pewno już tęsknią. Pozdrawiam. Zbyszek.

  3. #3
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Minęła 6 i parę minut. Dzień zaczynam od .. dzisiaj zaczynam od ankiety. Jedno trafienie (niestety, tu przychylam się do poprzednika) i mam 100% cudowne.
    Chętnie odhaczyłbym jeszcze pierwsze lub piąte, ale technika nie pozwala. Znaczy ta stara technika forumowa, bo pewnie ta nowa, bardziej atrakcyjna nie pozwala niczego odhaczyć, tylko stawia lajki lub coś podobnego.
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  4. #4
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Zerknąłem na inne forum, 4 uczestników. U nas 40. I to ma być powód do pytań o sens forum? 40 ludzi przed 7 rano, to słaby wynik i powód do pytań o sens życia? Być, nie być? Eee - być i nie marudzić mi, bo pogadamy na KIMBie, no..
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Małgocha
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Rymanów
    Postów
    139

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Około godziny 8mej - od kilku ładnych lat codziennie zaglądam na nasze forum. Muszę przed pracą zaaplikować sobie garść informacji bieszczadzkich mniej lub bardziej dla mnie przydatnych , ale muszę :) teraz jeszcze widok z którejś kamery i ... mogę pracować. To mój niezbędny rytuał. Pozdrawiam

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Piszecie, że brakuje Wam czegoś w ankiecie... Mnie też brakuje. Brakuje mi mianowicie punktu:

    - czy lubisz pisać relacje ludzi którzy jeszcze czegoś nie przeszli ?
    Czytanie nienapisanych relacji jest... trudne A pisać już chyba nikt, poza niewielką garstką straceńców, nie ma ochoty. Mam więc prośbę do wszystkich, którzy lubią czytać relacje: napiszcie choć jedną w roku. Niech ona będzie jakakolwiek ale niech będzie. Nie zasłaniajcie się brakiem umiejętności, nieciekawą wycieczką, zaschniętym piórem i pomiętym pergaminem. Napiszcie tak jak potraficie, ze zdjęciami bez tekstu albo z tekstem bez zdjęć, z wierszem lub piosenką albo bez nich, z Tarnicy albo z Leska, letnią, wiosenną, zimową albo jesienną, z wycieczki samotnej albo zorganizowanej przez PTTK z Rzeszowa, Przemyśla, Jasła lub z południowych przedmieść Toronto. Z wycieczki wielodniowej lub półgodzinnej, w ładną pogodę lub podczas deszczu, z wycieczki przewędrowanej w Maindlach, sandałach, japonkach albo boso. Na piechtę lub na rowerze, kajakiem lub pontonem. Byle nie quadem

    Piszmy relacje do jasnej cholery! Ty też, bez Twojej relacji to forum zdechnie.
    Czterech panów B.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar michalN
    Na forum od
    07.2008
    Rodem z
    kielce
    Postów
    217

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Mnie jest kurde potrzebne. Wiedzy nie mam takiej jak wielu piszących, osobiście nie miałem okazji ich poznać, bywam w Bieszczadach nie tak często jakbym chciał, ale jak tu wpadnę (najczęściej codziennie) jak poczytam i popatrzę, to mi lepiej. Poza tym forum jest źródłem wskazówek: co zobaczyć, gdy się jedzie w daną okolicę, u kogo spać a u kogo nie warto, jak dojechać, ale też co może być warto przeczytać/posłuchać.
    Jest coś w tym apelu o relacje. Się zobowiązuję następnym razem poczynić, choćby była ze spaceru po bieszczadzkim betonie.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Świat idzie do przodu...Ale żeby pod to podciągać FB czy Tweeta? To są narzędzia, na których trzeba by siedzieć non-stop. Nie ma Cię przez chwilę - wiadomości spadają w niebyt, wyszukiwania nie ma. Na forum nie ma z tym problemu, można wykopać ciekawe relacje z czeluści historii. Jestem na FB, siedzę na takich 2 grupach - Bieszczady i BN. Na grupie BN jest ponad 1000 członków, a jak się o coś zapytać to odzewu nie ma To tylko taka moda.
    Nie narzekaj na to forum - chciałbym, aby taka aktywność była po sąsiedzku

  9. #9

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    BFD jest jedynym forum, na którym jestem od lat, Może nie jestem zbyt ,,rozmowny" , ale z uwagą czytam posty innych i nie wyobrażam sobie, aby tego go zabrakło. nawet inna forma byłaby ciężka do przyjęcia.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Komu jest potrzebne to forum ?

    Jako osoba kiedyś bardziej aktywna, a teraz znacznie mniej poczuwam się do winy i biję się w piersi.

    Mam po prostu coraz mniej czasu. A kiedy go już mam to wolę ten czas poświęcać aktywności nie-wirtualnej.

    Owszem używam FB, ale traktuje Facebooka, jako rodzaj "tablicy ogłoszeń", gdzie czytam ogłoszenia i usiłuje się mniej lub bardziej udolnie (ale bez specjalnego wysiłku) promować jako przewodnik, bo to jest moja druga praca.
    Czasem wrzucę jakieś zdjęcia z gór, zdjęcie z telefonu czy swoją opinię na jakiś temat, ale w długie dyskusje raczej nie wchodzę.
    Poświęcam na to mniej więcej 10-15 minut dziennie.

    Nie czuję się w żaden sposób związana z jakimś wirtualnym miejscem.
    Miejsca i grupy z którymi czuję się związana są zawsze jak najbardziej realne - np. SKPG "Harnasie" (od 35 lat), poza tym przykładowo mój klub fitness, klub Nordic Walking itd. W tej chwili wszystkie one mają również swoje "wirtualne odbicie" jak również stronę na Facebooku ale to jest tylko "wirtualne odbicie" a nie jedyna reprezentacja.
    Na Facebooku czytam komunikaty co się w tych klubach dzieje, jakie są aktualne zajęcia, obejrzę co jakiś czas zdjęcia i raz w tygodniu dam "lajka", to jest cała moja aktywność. Natomiast w "świecie realnym" uczestniczę przynajmniej raz w tygodniu w zajęciach, gadam z ludźmi, spotykam się, w SKPG udzielam się aktywnie w szkoleniu na kursie, co wymaga sporo przygotowań.

    Również co do forów na które kiedyś pisałam znacznie bardziej aktywnie - poznałam za ich pośrednictwem super fajnych i ciekawych ludzi, ale zawsze, jeżeli tylko jest okazja dążę do spotkania się w tzw. "realu", wspólnych wyjazdów i dyskusji w miejscu i czasie rzeczywistym, którą to dyskusję mogę potem kontynuować na forum.

    Nie czuję w żaden sposób aby Facebook był konkurencją dla forum. Raczej jest nią samo życie.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kto w czym i komu może pomóc
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 22:09
  2. Komu blisko - zapraszam koniecznie:D
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 18:35
  3. Komu piosenkę
    Przez Lisk w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 10:48

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •