Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Solinka - baza namiotowa

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Solinka - baza namiotowa

    Czy ktoś wie coś na temat studenckiej bazy namiotowej w solince, koło Balnicy? Czy widniejąca na tegorocznej mapie baza jest wirtualna, czy może ktoś już tam nocował i może podać mi jakieś szczegóły?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: solinka - baza namiotowa

    Dość dawno tam nie byłem, jednak podejrzewam, że mapy ujmują ją z przyzwyczajenia - oficjalnie baza w Solince zaprzestała działalności w 1998 roku.
    Być może obecnie jest tam coś podobnego, jednak nie pod szyldem SBN.

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Re: solinka - baza namiotowa

    Dzięki!
    Wybieram się za jakis tydzien to napisze co tam sie dzieje.

  4. #4
    wojcek
    Guest

    Domyślnie Re: solinka - baza namiotowa

    czesc! Co praweda w soluinse z tego co ja wiem faktycznie nie dziala juz ta baza namiotowa, ale osobiscie polecam prywatne a la schronisko w samej balnicy, a wlasciwie na stacjii kolejki biszczadzkie w balnicy, tuz na samej granicy.
    trafilem tam przez przypadek probujac pokonac szlak graniczny w strugach deszczu. Nie udalo sie, ale za to znalazlem cieplo i przyjazna atmosfere. tak wiec na stacji Balnica kolejki Bieszczadzkiej. nietsety dotrzec tam moizna jedynie szlakiem lub kolejka. droga dochodzi do szlaku jakies pol kilometra od schroniska. miejsce to ie jest zaznaczone na mapie jako schronisko ale zapewniam cie ze nocuja tam zarowno polacy jak i ...czesi (tak czesi a nie slowacy). Gospodarz domu zawsze podkrela ze dojzec tu slowaka to cud, no chyba ze pogranicznika. jest takze mozliwosc rozbicia namiotu. tak wiec polecam a nie pozalujesz a na dodatek uslyszysz wiele ciekawych historii, o zimie w Bieszczadach, a Holendzre co mu lisy farme kur zezarly itd. a przy okazji udusisz pyszna cebulke na goracym piecu.

    Miejsce ma atmosfere.

    Wojcek.

  5. #5

    Domyślnie Re: solinka - baza namiotowa

    Tak było. Sam kiedyś tam spałem pod namiotem po drodze z Łupkowa. To było gdzieś w 93 roku. Atmosfera była wspaniała, był tam piec pod zadaszeniem (nie mam pod ręką zdjęcia) i można było sobie coś upichcić i wysuszyć się. Pamiętam, że lato było podobne do tegorocznego a w nocy było +4 stopnie. Jak ten czas szybko leci :(. Wtedy mieszkało tam małżeństwo z dziećmi.

    ps
    Istnieje duża szansa na zorganizowanie wypadu niebieskim szlakiem (od Wysowej w Bieszczady) w przyszłym roku. Trasa trwałaby ok 5 dni. Byłby to "szlak wspomnień". Ze wstępnych rozmów wynika, że jest chętne już 2 osoby! Szczegółow proszę oczekiwać na forum.


  6. #6
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Re: solinka - baza namiotowa

    wielkie dzięki! ale czy strudzony "plecakowiec" może tam liczyć na glebę nawet jak nie ma wolnych miejsc? Co do mapy to na ostatnim "compassie" jest tam zaznaczone gospodarstwo agroturystyczne... Idąc przez Balnicę drogą, to jak się mam kierować?

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Re: solinka - baza namiotowa

    jestem wstępnie zainteresowany, byłoby ze mną parę osób. Ale jak nas będzie dziesięć to nas złapią i wlepią kolegia :))))

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: solinka - baza namiotowa

    pójdziecie jako grupa niezorganizowana :)

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Postów
    120

    Domyślnie Odp: Solinka - baza namiotowa

    Podbijam z nadzieją na szybką odpowiedź. Na mapie W. Krukara widnieje ZHP Górskie Bractwo w Solinie. Orientuje się ktoś jak tam jest z cenami za rozbicie namiotu/osobę?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Baza namiotowa Rabe i takie tam
    Przez Calagan w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 11:46
  2. [Wetlina] Baza namiotowa w Wetlinie "za torami" - czy działa?
    Przez Czeczotka w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:53
  3. Rabe - baza namiotowa
    Przez reaperman w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 23:11
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2007, 09:48
  5. Solinka
    Przez iza w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-06-2001, 13:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •