Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Ponton na Solinie? + kilka pytań

  1. #1

    Question Ponton na Solinie? + kilka pytań

    Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy aby popływać sobie prywatnym pontonem (takim zwykłym, bez silnika) po jeziorze Solińskim, trzeba mieć jakieś specjalne pozwolenia, czy tak jak na każdym innym jeziorze można sobie pływać bez ograniczeń? Jeśli można, to czy nic nie stoi na przeszkodzie abym zwodował go sobie niedaleko przystani w okolicach tamy (kawałek za miejscem z którego wypływa statek wycieczkowy i wypożyczane są rowerki wodne, znajdowała się kiedyś plaża, chyba nawet z bojami - może tam?). I czy ogólnie na jeziorze Solińskim panują jakieś specjalne zasady, o których powinienem wiedzieć zanim zacznę tam pływać?

    Przy okazji mam jeszcze kilka innych pytań:
    - Ile kosztuje ten parking niedaleko wejścia na tamę i w jakim okresie/godzinach działa?
    - w jakim okresie i jakich godzinach otwarte jest wejście na tamę?
    - w jakim okresie i godzinach są wpuszczane wycieczki do zwiedzania wnętrza tamy, i czy pojedyncze osoby też mogą się do takich wycieczek przyłączać czy tylko zorganizowane grupy są wpuszczane? I jaki koszt wstępu na taką wycieczkę?

    Pozdrawiam,
    Feliks

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Ponton na Solinie? + kilka pytań

    Jeśli nie łowisz z pontonu ryb to nie musi być zarejestrowany i mieć naniesionych numerów identyfikacyjnych. i można sobie pływać do woli , natomiast powinieneś mieć ze sobą kopok- ,kamizelkę ratunkową, bo Policja łodzią motorową w sezonie patroluje dosyć intensywnie zalew i można dostać mandat...co do godzin otwarcia to wiem że na noc zapora jest zamykana i chroniona przez pracowników Ochrony...
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  3. #3
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Ponton na Solinie? + kilka pytań

    Tak na szybko i trochę mało dokładnie - pływać pontonem oczywiście możesz ale musisz pamiętać o zachowaniu odległości od zapory z tego co pamietam jest to odległość 150 metrów.
    Blizej podpływać nie wolno.Zwiedzanie dla osób indywidualnych jest dopuszczalne tylko że wtedy musisz poczekać aż zbierze się jakaś grupa-nie pamietam ile osób.Koszt wycieczki 2 lata temu to było około 15 pln/osoba.A zapora jest otwarta praktycznie cały czas za wyjątkiem okresów spustu wody.Nie zapomnij zabrać kapoków na ponton tam jest naprawdę głęboko.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Ponton na Solinie? + kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    ...musisz pamiętać o zachowaniu odległości od zapory z tego co pamietam jest to odległość 150 metrów.
    Blizej podpływać nie wolno.
    Teren zakazany oznaczają żółte boje przed zaporą.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Ponton na Solinie? + kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    Nie zapomnij zabrać kapoków na ponton tam jest naprawdę głęboko.
    Popieram, taka uwaga odnosnie glebokosci :=) Zawsze mnie ciekawilo podejscie "Uwazaj, tam jest gleboko". Dla mnie za bardzo nie ma roznicy czy beda 3metry czy 40m jezeli stanie sie cos co uniemozliwi mi
    swobodne zdrowe plywanie.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  6. #6
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Ponton na Solinie? + kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Popieram, taka uwaga odnosnie glebokosci :=) Zawsze mnie ciekawilo podejscie "Uwazaj, tam jest gleboko". Dla mnie za bardzo nie ma roznicy czy beda 3metry czy 40m jezeli stanie sie cos co uniemozliwi mi
    swobodne zdrowe plywanie.
    A może jednak jest dla rodziny w razie czego?Pamietam historie jednego ze strażników z Bóbrki bodajze który tam utonął i ciała nigdy nie wydobyto.Tam jest około 70 metrów

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Ponton na Solinie? + kilka pytań

    W tym aspekcie oczywista sprawa!
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  8. #8

    Domyślnie Odp: Ponton na Solinie? + kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez delux Zobacz posta
    można sobie pływać do woli , natomiast powinieneś mieć ze sobą kopok- ,kamizelkę ratunkową, bo Policja łodzią motorową w sezonie patroluje dosyć intensywnie zalew i można dostać mandat...
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czyli kamizelka ratunkowa jest obowiązkowa, tak? A czy jest możliwość gdzieś na miejscu wypożyczyć takową, czy muszę sobie jakąś kupić i mieć prywatną? Generalnie wolałbym, jeśli nie ma zakazu, pływać bez kamizelki...

    Zastanawia mnie cały czas jeszcze ten parking przy wejściu na tamę - planuję przyjechać rano i zostac na jeziorze cały dzień, więc jeśli biorą tam jakieś bajońskie sumy za godzinę, to wolałbym nie mieć potem niemiłej niespodzianki jak zobaczę rachunek...
    Ostatnio edytowane przez feliks ; 08-04-2014 o 20:21

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Ponton na Solinie? + kilka pytań

    Kamizelka jest obowiązkowa na środkach pływających,i można z tego co wiem ją wypożyczyć, bo sam tak zrobiłem,parking bodajże o ile pamiętam 2 zeta za godzinę.....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  10. #10

    Domyślnie Odp: Ponton na Solinie? + kilka pytań

    Ile może kosztować wypożyczenie takiej kamizelki?

    I zastanawiam się, jak wygląda taka kontrola... jak straż wypatrzy delikwenta na pontonie bez kapoka, to podpływa i dokonuje abordażu w celu wylegitymowania i wypisania mandatu? :) A co jak gość siedzi w kąpielówkach i nie ma dokumentów?

    PS. Nie będę wędkował, tylko sobie pływał.
    Ostatnio edytowane przez feliks ; 08-04-2014 o 20:53

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. kilka pytań
    Przez janek1984 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 20:22
  2. Kilka konkretnych pytań
    Przez Wookasch w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-10-2009, 09:31
  3. Pytań kilka odnośnie planu wypadu rowerowego po Bieszczadach
    Przez ARTI w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2009, 19:28
  4. Kilka pytań "praktycznych"
    Przez sailor9 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 20:40
  5. Wołosate zimą...pytanie/albo kilka pytań
    Przez bravocharlie w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-01-2007, 00:12

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •