Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Muczne-Bukowiec-Bieniowa

  1. #1
    Ilinoyer
    Guest

    Domyślnie Muczne-Bukowiec-Bieniowa

    Witam wszystkich bieszczadników!
    Jako, że jestem nowy tutaj jak i w Bieszczadach bo dopiero rok temu zacząłem sam odkrywać te obszary miałbym pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
    A mianowicie chciałbym zacząć swoją podróż tym razem od Mucznego . Zainteresowały mnie ruiny wysiedlonej wsi o nazwie Bieniowa. Chodzi mi gównie o to czy jest trasa z Mucznego do Bukowca ? I ile zajmuje takie przejście ? Podejrzewam że nie dał bym rady w jeden dzien obejść tam i z powrotem wiec czy ma ktoś informacje o w miarę tanim noclegu tam ? albo czy można gdzieś tam rozbić namiot ?
    Z góry dziękuję za pomoc :)

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Muczne-Bukowiec-Bieniowa

    Cytat Zamieszczone przez Ilinoyer Zobacz posta
    Chodzi mi gównie o to czy jest trasa z Mucznego do Bukowca ? I ile zajmuje takie przejście ? Podejrzewam że nie dał bym rady w jeden dzien obejść tam i z powrotem wiec czy ma ktoś informacje o w miarę tanim noclegu tam ? albo czy można gdzieś tam rozbić namiot ?
    Z góry dziękuję za pomoc :)
    Witaj również w miłym gronie.
    Najbardziej realne jest dojechanie do parkingu w Bukowcu i dalej z buta. Z rozbiciem namiotu na tym terenie, to jest to mało możliwe. W Tarnawie Niżnej, w kiosku po prawej stronie, należy wykupić bilet na parking i pobyt na tym terenie. Schron BPN w Negrylowie, z tego co kiedyś wyczytałem, jest nieczynny. Odległość z Mucznego przez Tarnawę Niżną do parkingu w Bukowcu, wynosi ok. 15 km. Natomiast stokówką zaczynającą się w okolicach Roztoczki ok.13 km. Ścieżka od parkingu do umownego źródła Sanu ma długość ok. 11 km. Czyli odległości są dość duże, szczególnie, gdy planujesz je pokonać za jednym podejściem. Trasa do ponownego przemyślenia.

  3. #3
    Ilinoyer
    Guest

    Domyślnie Odp: Muczne-Bukowiec-Bieniowa

    Czyli najwygodniej było by z autem widzę . :D
    Pomysł na przyszłość zostaje . Na razie podróżuję tylko na nogach. Dzięki wielkie za dopowiedz ! :)

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Muczne-Bukowiec-Bieniowa

    Stokówka o której pisze zbyszek jest poza terenem PN, wiec jeśli gdzieś znajdziesz miejsce na rozbicie namiotu to nie powinieneś mieć problemów. W Bukowcu wchodzisz na teren PN ale do Beniowej to masz bliziutko, a do źródeł Sanu i z powrotem dasz radę w ciagu 6-7h...i masz podróz na nogach tylko

  5. #5
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Muczne-Bukowiec-Bieniowa

    ..... fajna wycieczka i fajne strony ... spojrzenie od d..y Maryni na Bieszczady "turystyczne".... moje ulubione okolice.... piszą dobrze, że z Mucznego, to od mostów drożynką... można z kimś się dogadać i podjechać do mostów.... można wtedy wszystko... Beniową, Sianki i źródła "przelecieć", przy długim dniu i młodym wieku w jeden dzień... ale po co?.... na nogach to najlepiej dojść przed granicę PN ... przenocować... pobuszować cały dzień.... przenocować w tym samym, z góry upatrzonym miejscu, po za PN znowu przenocować i wracać do Mucznego... i buszować dalej .... będę tam w okolicach 7-11 lipca, na przełomie września i października i być może (w zależności od okoliczności) 18-19 maja..... to Ciebie mogę podwieźć do Bukowca, bo na pewno jak zdrowie pozwoli to tam będę...

  6. #6
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Muczne-Bukowiec-Bieniowa

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    (...). W Tarnawie Niżnej, w kiosku po prawej stronie, należy wykupić bilet na parking i pobyt na tym terenie. (...).
    Mała korekta. W Tarnawie można kupić tylko bilet na Dźwiniacz. Dojazd do Bukowca już nie jest płatny. Płatny jest natomiast tamten parking. W znajdującej się tam budce można kupić bilet wejściowy do Parku. Informacje z dzisiaj.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Muczne-Bukowiec-Bieniowa

    ło to na Dźwiniacz trzeba bilet? :) Sam dojazd asfaltem bez sensu jakby był płatny. Jak kiedyś szłam na źródła (kilka lat temu) to kupowałam bilet w Tarnawie, widocznie się pozmieniało.
    Z resztą teraz wnioskuję po powyższych wpisach, że teraz kupuje się bilet na odcinki? Kiedyś obojętnie gdzie kupowało się bilet wstępu ogólnie do BdPN i to starczało na cały dzień.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 27-04-2014 o 00:20
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  8. #8
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Muczne-Bukowiec-Bieniowa

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Mała korekta. W Tarnawie można kupić tylko bilet na Dźwiniacz. (...)
    ...i torfowiska w Tarnawie, ale na razie w teorii, gdyż nikt nie wystartował do pierwszego przetargu na prowadzenie tego punktu kasowego.

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    ło to na Dźwiniacz trzeba bilet? :) ...
    Od 22 kwietnia do 11 listopada trzeba, ale na razie nie ma gdzie kupić :)

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Sam dojazd asfaltem bez sensu jakby był płatny..
    Ale to nie tylko asfaltem! Kawałek jest szutrówki i pewnie dla tego przez ładne kilka lat był płatny :)
    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Jak kiedyś szłam na źródła (kilka lat temu) to kupowałam bilet w Tarnawie, widocznie się pozmieniało.
    Zależy jak na to spojrzeć, piesi nigdy nie płacili za przejazd Ale jeśli chodzi o bilety to przewidziane są dwa punkty ich sprzedaży: Tarnawa i Bukowiec.
    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Z resztą teraz wnioskuję po powyższych wpisach, że teraz kupuje się bilet na odcinki? Kiedyś obojętnie gdzie kupowało się bilet wstępu ogólnie do BdPN i to starczało na cały dzień.
    Troszkę tak, a troszkę nie. Płaci się za "jednodniowy wstęp na poszczególne szlaki turystyczne oraz za udostępnienie obszaru ścieżek przyrodniczych" a cena zależy od punktu wejścia (tak ja to zrozumiałem z regulaminu). Tutaj jest aktualny cennik:
    http://www.bdpn.pl/dokumenty/regulam...min_2014v2.pdf
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 27-04-2014 o 13:52
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Muczne!!!!!!
    Przez 75lowczy w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 18:08
  2. Trasy Muczne-Bukowiec
    Przez Parias w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 12:39
  3. Muczne - Bukowiec
    Przez Lech06 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2006, 08:47
  4. Szukam domku na majowy weekend-wołkowyja, bukowiec , rajskie
    Przez zalewskamonia w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2006, 20:02

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •