Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Cień PRL-U w Wetlinie

  1. #1

    Domyślnie Cień PRL-U w Wetlinie

    Witam Wszystkich.
    Planuję jechać w tym roku w Bieszczady, zastanawiam się nad noclegiem niedrogim i chciałbym dowiedzieć się czegoś
    o schronisku Cień- PRL-u w Wetlinie.
    Jeżeli Ktoś z Forumowiczów zna to miejsce, był tam, mieszkał w pokoju 1-osobowym lub 2-osobowym to bardzo proszę
    o odpowiedż ; jakie tam są warunki? czy jeżeli sam się wybieram na 8 lub 10 dni to czy mogę " spokojnie" brać tam nocleg
    i nie będę żałował? czy może nie powinienem tam zamieszkać a wybrać inne miejsce.
    Zapytam może tak; czy w cieniu Prl-u warunki noclegowe nie są gorsze niż w Pensjonacie u Rumcajsa? i czy łazienki są na korytarzu?


    Za odp. z góry dziękuję !

  2. #2
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Cień PRL-U w Wetlinie

    Hej, ja z 2 lata temu sporo czasu spędziłam w tym Cieniu PRL. Atmosfera była super. Od tego czasu sporo się mogło zmienić, nie mam pojęcia. Schronisko podzielone było na dwa obiekty: surowsze i ładniejsze. Surowsze było większe i przesiąknięte klimatem PRLu (np. meble w stylu gierek) a ładniejsze to już takie normalne. Łazienek nie było w pokojach ale były wspólne dla danego obiektu. Swobodny dostęp do kuchni -kuchenki, czajnika, naczyń. Na terenie schroniska jest super miejsce na ognisko i galeria rękodzieła, więc panuje fajny klimat. Wtedy było super a obecnie nie mam pojęcia kto to prowadzi -szefem jest Mirek ale nie mam pojęcia kto gospodarzem. Ciężko powiedzieć mi, czy będziesz żałował bo: 1) nie znam Cię i nie wiem jakie masz oczekiwania poza tym, że szukasz tańszego noclegu a 2) nie mam pojęcia jaki jest stan obecny ale zakładam, że jak już to na pewno lepszy niż gorszy ;p Więc zapytaj o nocleg w tej "ładniejszej" części a nie w tej typowo prlowskiej.

    U Rumcajsa też dane mi było nocować jedną noc -jakiś rewelacji nie było ale było to co powinno być. Klimatu zero. Nie mam pojęcia jak kształtowały się ceny w tych dwóch obiektach, więc pod tym względem nic nie doradzę jaki jest stosunek ceny do jakości. Ale ja bym zdecydowanie wybrała Cień PRL.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Cień PRL-U w Wetlinie

    U Rumcajsa był taki minus, że nie było garów, a na korytarzu stała jedna bodajże 2 palnikowa kuchenka i jeden czajnik. Jak chciało sie coś upichcić to trzeba było mieć swoje gary. Tak było 2-3 lata temu

  4. #4

    Domyślnie Odp: Cień PRL-U w Wetlinie

    Jimi Dziękuję za odpowiedż ja niemam niewiadomo jakich oczekiwań, tylko chciałem się dowiedzieć bo ostatnio mieszkałem u Rumcajsa i właśnie żałowałem tej decyzji
    i bardzo nie chcę wtym roku powtórki. U Rumcajsa dali mi mały pokoik pod samym dachem, było ciasno, nawet do szafy trudny dostęp a przez okno widziałem głównie chmury.
    Do tego było bardzo gorąco i duszno.
    I taka sprawa; ciekawi mnie jak te pokoje wygladają w Cieniu PRL-u, czy jest tam troszkę miejsca bo przecież taki pensjonat u Rumcajsa jest znacznie większy a cień prl-u to o wiele mniejszy dom.
    Mówisz że schronisko jest podzielone na dwa obiekty; czy ten przy drodze głownej to jest ten lepszy czy gorszy?

  5. #5
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Cień PRL-U w Wetlinie

    Hej, Cień PRL ma duże pokoje. Ta PRLowska część to chyba bardziej na noclegi z większą ilością łóżek niż 2, niektóre pokoje miały styl typowo młodzieżowy czyli na spanie w zbiorówkach ale kto wie, może była też tam jakaś dwójka. Jest to część niewidoczna z drogi. Drugi obiekt, już taki ładny to właśnie ten stojący przy drodze. Może z zewnątrz nie robi takiego wrażenia ale w środku z tego co pamiętam -było ładnie i miło, obity drewnem, dywaniki itp. Pokoje były komfortowe. Aż mnie ciekawi jak jest teraz, bo ja byłam z 2-3 lata temu :)

    DSC00026.JPG
    Po lewej -obiekt widoczny z ulicy, po prawej biały to ten drugi :) Zdjęcie zrobione z podwórka spod galerii.
    DSC00028.JPG
    -Galeria rękodzieła "Smolarnia"
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 23-04-2014 o 23:42
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #6
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Cień PRL-U w Wetlinie

    Witam
    "Rumcajs" w zeszłym roku był wystawiony na sprzedaż - może ktoś kupił i zmienia standard.
    Dwa lata temu znajomi mieszkali tam 2 tygodnie z 7 letnim dzieckiem ,za które nie płacili. Byli zadowoleni. też szykowali sobie posiłki.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Cień PRL-U w Wetlinie

    Witajcie. Ja spędziłam trochę czasu w cieniu prl-u, ale to w latach 2010-2011. Klimat i trochę warunki zależą od tego kto w danym czasie ten przybytek prowadzi, a zmiany gospodarzy w tych latach były dość częste. Generalnie było w porządku, jednak już po otwarciu drugiego obiektu, wpadłam kiedyś odwiedzić znajomków (chyba 2 lata temu) i byłam zmasakrowana ilością osób i hałasem, to już nie był klimat tylko harmider i łubudu i nie był to też jakiś szczyt sezonu, bo końcówka września (amatorów taniego spania nie brakuje o każdej porze). Myślę, że w tym miejscu trzeba po prostu być na to przygotowanym. Co do warunków to niestety szału nie ma (kolejki do łazienek, nie wiem jak z dostępem do kuchni, ale wtedy na legalu to była mikrofala, czajnik i parę naczyń pokoje hmm... chyba późne rokokoko . Początkowo myślałam, że warunki adekwatne do ceny, ale okazuje się, że przy gimnastyce wyczynowej da radę znaleźć w tym zakresie finansowym na prawdę zacne i bardzo przyzwoite miejsca, te w prl-u takie raczej na przetrwanie, standard taniego hostelu. No ale podsumowując, jak się trafi dobry gospodarz i dobre ludki (a do takowych w prl-u miałam szczęście) to z z resztą idzie wesoło przeżyć.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar bieszczadzka_tęsknota
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    107

    Domyślnie Odp: Cień PRL-U w Wetlinie

    Cień PRL-u w Wetlinie mogę z czystym sumieniem BARDZO polecić! Byłyśmy tam 2 lata temu, w założeniu najpierw kilka dni, potem trudno jednak było opuścić to miejsce (ze względu na cudownego gospodarza Rafała, ale również stałych mieszkańców tego miejsca ). Pokoje dość duże, łazienka na korytarzu, dostęp do kuchni bezproblemowy, ogólnie warunki schroniskowe i bardzo fajny klimat!
    Mam tylko nadzieję, że przez te 2 lata niedużo się zmieniło :).
    magda :)

  9. #9
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Cień PRL-U w Wetlinie

    Na pewno gospodarz a to już wiele:) Też lubię to miejsce ale nie byłam już 3 lata przeszło. Rafałka i Agnieszkę też baaardzo lubię -złoci ludzie! :)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  10. #10
    alieen
    Guest

    Domyślnie Odp: Cień PRL-U w Wetlinie

    Witam,
    Czy SBN w Wetlinie jest czynne w tym sezonie? Jakie są tam warunki? Jak z cenami? Na tym mi zależy najbardziej, bo niestety każdy wydatek jest dla studenckiego budżetu ciosem :)
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 26-11-2014 o 15:11 Powód: jako nowy nie możesz umieszczać linków

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady w PRL-u
    Przez asia999 w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 24-12-2017, 11:25
  2. Galeria "Bieszczady w PRL"
    Przez Basia Z. w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 11:30
  3. Cień PRL-u czy schronisko PTTK w Wetlinie?
    Przez Owocowa w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 09:48
  4. Morderczy lotni cień…
    Przez jenni w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 28-04-2009, 17:18
  5. "Cień lasu"-powieść.
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 18:53

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •