Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Dwernik Kamień

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Dwernik Kamień

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Ale tak przy okazji to o jakich polankach widokowych ma Jaworniku Długi opowiadał , to nie kojarzę. Może kiedyś były , zanim objął je PARK ?
    Ależ bardzo proszę, dla utrwalenia jeszcze raz.

    Widok z Polanki.jpg

  2. #12

    Domyślnie Odp: Dwernik Kamień

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Ja jeszcze postraszę ,że na tych skałkach południowych Dwernika-Kamień lubią się wygrzewać pewne sssssczące stworzenia, ale one nie dają mandatu.
    Potwierdzam. Co roku ,a czasami dwa razy do roku wchodzę z Piskalem lub Stałym Bywalcem na D-K i przy schodzeniu ścieżką u podnóża skałek trzeba patrzyć pod nogi na zażywające kąpieli słonecznych koleżanki biblijnej Ewy.

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Dwernik Kamień

    Pozwoliłem sobie troche odkopać
    Pytanie mam o mogiły żołnierzy poległych w czasie WW zlokalizowane na Dwerniku. Nie będę miał czasu na całościowe czesanie wzniesienia, jednak będąc tam przy okazji chciałbym je odwiedzić. Ile ich jest w bliskości ścieżki z Nasicznego i czy łatwo je odnaleźć? W jaki sposób są upamiętnione (krzyż, kopczyk kamienny)?

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Biesiek
    Na forum od
    08.2009
    Rodem z
    Za daleko
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Dwernik Kamień

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Pozwoliłem sobie troche odkopać
    Pytanie mam o mogiły żołnierzy poległych w czasie WW zlokalizowane na Dwerniku. Nie będę miał czasu na całościowe czesanie wzniesienia, jednak będąc tam przy okazji chciałbym je odwiedzić. Ile ich jest w bliskości ścieżki z Nasicznego i czy łatwo je odnaleźć? W jaki sposób są upamiętnione (krzyż, kopczyk kamienny)?
    Witam

    W magazynie "Bieszczady" 10/2009 znajdziesz dokładną lokalizację i opis. Oczywiście - od tego czasu mogło się sporo zmienić, a przyznam, że ostatnio też nie miałem okazji pochodzić w tamtym rejonie.
    Stosy nie rozświetlają ciemności.

  5. #15
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Dwernik Kamień

    Troszkę faktycznie się zmieniło, ale trafisz bez problemu:
    dk1.jpg dk2.jpg
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Dwernik Kamień

    Dzięki wielkie

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Dwernik Kamień

    Byłem, groby odwiedziłem. Łatwo nie było, czegoś ubzdurałem sobie, że są w pobliżu wierzchołka Dwernika, po drodze (wychodziliśmy od Nasicznego) tuż przed wejściem na grań podszczytową tabliczka pokazująca okopy AW - mocno nieczytelne ale rozumiem że całościowo górę "robili" więc i te okopy oznaczyli. Zobaczyłem tę tabliczkę i pognałem zobaczyć co ona oznacza a w tym czasie reszcie rodzinki dane było zobaczyć wilki - 2 szt wyszły na polankę, ja już nie zdażyłem zobaczyć
    Na szczycie ekipa z Rzeszowa zdołowała mnie nieco mówiąc, że przez rozp... w lesie przez wycinkę groby zostały zniszczone i nie uda się ich znaleźć. Mimo wszystko pognałem w dół za strzałką w kierunku Zatwarnicy, minąłem węzeł ściezek i dalej za czerwonym na niewielkie wzniesienie. Tam stała kolejna tablica tyle że roztrzaskana przez zwalone drzewo - to pewnie o tym mówili rzeszowiacy. Grobów w zasięgu wzroku nie było, starałem się jakoś ze szczątków tablicy wywnioskować, gdzie mogła być umieszczona, leżąca teraz na ziemi, zmasakrowana lekko strzałka. Wynikało, że trzeba było iść dalej prosto, nie skręcać w lewo za ścieżką. Po przejściu wierzchołka wreszcie je zobaczyłem - starannie upamiętnione.
    Juz przy schodzeniu, niedaleko Nasicznego mijaliśmy się z grupą podążającą na Dwernik, jeden z moich chłopaków, zapytany żartem przez dziewczynę z tej grupy, czy sa niedźwiedzie zaprzeczył, ale poinformował o wilkach.
    Mina dziewczyny mocno zrzedła

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kamień z rybą w Beniowej
    Przez sarmata w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 21:08
  2. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 20:04
  3. Kamień Dobosza w Jaremczu
    Przez wtak w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 00:01
  4. szlak inicjacyjny - Dwernik Kamień :) ?
    Przez Cami w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 17:47
  5. Dwernik Kamień (i nie tylko), 28 września
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 13:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •