Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Spędzenie nocy na połoninach

  1. #1
    maqs
    Guest

    Domyślnie Spędzenie nocy na połoninach

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i entuzjastów najpiękniejszych polskich gór:)

    W sierpniu wybieram się z dziewczyną w Bieszczady. Dla mnie to już kolejna w wielu wypraw, dla niej pierwsza.
    Chciałbym ją zabrać na Połoninę Wetlińską i Caryńską. Chodzi głownie o pokazanie tak przepięknego nocnego nieba o ile pogoda dopisze.
    Kilka razy spałem pod chmurką ale nigdy nie na połoninach i zastanawiam się jakie przeszkody możemy napotkać.

    Nie widzę innej możliwości niż popołudniowe wejście i zejście o świcie. Szlak jest prosty jednak wolałbym się nim nie poruszać jedynie z czołówkami. Chyba, że gdzieś w promieniu 1 godziny schodzenia znajdę miejsce w którym będę mógł pozostawić samochód.

    Co sądzicie o takim pomyśle?
    Może macie jakieś inne typy jeśli chodzi o oglądanie nieba:)

  2. #2
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Spędzenie nocy na połoninach

    Witaj na Forum !
    Przebywanie na terenie o którym piszesz po zmroku jest niezgodne z regulaminem i grozi mandatem. Oczywiście nikt nie będzie w krzakach czy w trawie w nocy na Was czyhał żeby Was skasować, ale jednak nigdy nic nie wiadomo...
    Możecie skorzystać z noclegu w Chatce Puchatka na Połoninie Wetlińskiej, ale warunki są tam siermiężne i nie każdemu muszą odpowiadać. Samochód można zostawić na parkingu pod połoniną.
    Pomysł dobry, ale popracuj nad realizacją.

  3. #3
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Spędzenie nocy na połoninach

    Cytat Zamieszczone przez maqs Zobacz posta
    (..)
    Chciałbym ją zabrać na Połoninę Wetlińską i Caryńską. Chodzi głownie o pokazanie tak przepięknego nocnego nieba o ile pogoda dopisze.
    Kilka razy spałem pod chmurką ale nigdy nie na połoninach i zastanawiam się jakie przeszkody możemy napotkać.

    Nie widzę innej możliwości niż popołudniowe wejście i zejście o świcie. Szlak jest prosty jednak wolałbym się nim nie poruszać jedynie z czołówkami. Chyba, że gdzieś w promieniu 1 godziny schodzenia znajdę miejsce w którym będę mógł pozostawić samochód.

    Co sądzicie o takim pomyśle?
    Może macie jakieś inne typy jeśli chodzi o oglądanie nieba:)
    Twoje pytanie jest zbyt ogólnikowe, aby się do niego odnieść sensownie.
    Jeden z aspektów wyjaśnił ci Hero. Chodzi o to , że obie wymienione przez Ciebie połoniny leżą na terenie Parku Narodowego i nie licz na to że będziemy namawiać do łamania praw obowiązujących tamże.
    Polecam legalne rozwiązanie (które już kolega podpowiedział) i spędzenie nocy w Chatce Puchatka. Jeśli chcecie niezapomnianych wrażeń to przyjmiecie warunki siermiężne bez problemu wszakże to są Bieszczady.
    Alternatywnie dodam że są również połoniny leżące poza obszarem Parku i czy można spędzić noc pod gwiazdami ? poczytaj relację kolegi
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...i-ponios%C4%85

  4. #4
    maqs
    Guest

    Domyślnie Odp: Spędzenie nocy na połoninach

    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    Witaj na Forum !
    Przebywanie na terenie o którym piszesz po zmroku jest niezgodne z regulaminem i grozi mandatem.
    Nie byłem tego świadom, wcześniej nocowałem w trochę innych miejscach, znaczniej dalej od Parku.


    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Polecam legalne rozwiązanie (które już kolega podpowiedział) i spędzenie nocy w Chatce Puchatka. Jeśli chcecie niezapomnianych wrażeń to przyjmiecie warunki siermiężne bez problemu wszakże to są Bieszczady.
    Drogi ten przybytek? To chyba bardzo dobra opcja. Kilka razy spędziłem całą majówkę z plecakiem i śpiworem, dziewczyna też miała takie przygody w innych krajach więc warunków nie potrzebujemy :)
    Rozumiem, że spacery w okolicy schroniska są legalne? Spać i tak raczej nie będziemy, trzeba podziwiać niebo i cieszyć się zaręczynami, o ile się zgodzi :)))

    Relacja kolegi mi się podoba, widzę parę polanek na których można rozpalić małe, BEZPIECZNE ognisko :)
    Ostatnio edytowane przez maqs ; 09-05-2014 o 03:10

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wędzenie.
    Przez mavo w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-01-2013, 22:16
  2. Błękitny krzyż na połoninach
    Przez machoney w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 17:11
  3. Gdzie BIESZCZADNICY spędzają sylwka???
    Przez chris w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-12-2006, 20:16
  4. Zamieć na połoninach-z uśmiechem!!!
    Przez pyton w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2005, 12:50
  5. pytanie o przetrwanie nocy w Bieszczadach
    Przez Martysien w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2003, 02:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •