Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Sierpniowy wypoczynek...

  1. #1
    PawWaw
    Guest

    Domyślnie Sierpniowy wypoczynek...

    Witam Wszystkich Forumowiczów,
    Swój tegoroczny sierpniowy urlop wraz z żoną chcemy spędzić w Bieszczadach. W wyprawach takich nie jesteśmy nowicjuszami ale w nigdy nie wędrowaliśmy po Bieszczadach, a wasze opisy z wypraw tylko nas do tego zachęciły. Planujemy ruszyć z Komańczy i dotrzeć do Tarnicy i tam zakończyć swoją bieszczadzką przygodę. Mamy na to 5 dni. Chcielibyśmy zajrzeć do wszystkich 5 schronisk w Bieszczadach. Nigdzie nam się nie śpieszy swój pobyt możemy przeciągnąć. Chcemy rozkoszować się przyrodą i błogim spokojem szlaku. Planujemy nocleg jak wspomniałem w schroniskach więc nie zabieramy namiotu.
    Trasa miałaby wyglądać tak:
    1.Komańcza –SBN „Rabe”
    2.SBN „Rabe”- Bacówka pod Honem
    3. Bacówka pod Honem – Chatka Puchatka
    4. Chatka Puchatka – Schroniska pod Rawką
    5. Rawka –Tarnica i Ustrzyki.
    I okazało się , że w dniu w którym moglibyśmy nocować w Bacówce pod Chonem jest to niemożliwe, impreza zorganizowana. Proszę o ewentualne sugestie co do trasy. Będę wdzięczny za każdą podpowiedz ze strony bardziej doświadczonym. Chciałbym maszerować nie więcej niż 20-25 km dziennie.
    Do zobaczenia na szlaku....
    Dzięki za uwagi.
    Jeśli post trafił w niewłaściwe miejsce proszę admina o przeniesienie.

  2. #2
    PawWaw
    Guest

    Domyślnie Odp: Sierpniowy wypoczynek...

    Witam, dziękuję wszystkim "doświadczonym" forumowiczom za tak liczne odpowiedzi (nie nadążam ich czytać). Ale jak kolo jakiś pisze co zabrać itp. to jest cała masa chętnych aby powymądrzać się "Jaki to ja jestem obeznany z tymi Bieszczadami" super fajne forum.
    Do zobaczenia na szlaku...

  3. #3
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Sierpniowy wypoczynek...

    A co można doradzić - trasa jest ok :) Trochę długi ten odcinek "Hon - Wetlińska" ale skoro dasz radę to ok. Poszukaj innego noclegu w Cisnej - może goprówka w Cisnej? Kiedyś tam nocowałam i bardzo mi się podobało!

  4. #4
    PawWaw
    Guest

    Domyślnie Odp: Sierpniowy wypoczynek...

    Dzięki Jimi za odpowiedź. A jeśli rozbił bym ten kawałek na 2 to jak proponujesz to zrobić? Czy jest to możliwe bez namiotu a jeśli tak to gdzie można się przespać?
    Dzięki raz jeszcze.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Sierpniowy wypoczynek...

    Są różne "szkoły" wędrowania, dwie podstawowe to rzeszowska i warszawska. Ja mam jeszcze pośrednią czli taką jaka mi się w danym dniu podoba - raz biegnę szybko po rzeszowsku i zaliczam nie delektując widoków, robię mało zdjęć albo wcale a innym razem spaceruję podziwiam, moczę nogi w potoku i nigdzie mi się nie śpieszy(to szkoła stołeczna). Jak widzę przyjąłeś pośredni sposób bo pierwszego dnia jesteś wyrypiarzem, drugi dzień to tylko spacerek, trzeci z jęzorem na brodzie, czwarty(dziwny) bo na dwie godziny, piąty na dobicie kondycji.
    Ujmij tam gdzie za dużo i dołóż np od schroniska na wetlińskiej(Chatka Puchatka brzmi dziwacznie) Rawki i dopiero do schroniska. Sprawdż czasy przejść teraz albo skoryguj zależnie od samopoczucia już na szlaku.Są jeszcze inne schroniska godne uwagi np. Smolnik, studenckie w Łopience i inne.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Sierpniowy wypoczynek...

    Rzucam pod mysl:
    1.Komańcza –SBN „Rabe”
    2.SBN „Rabe”- Baza w Lopience
    3. Baza w Lopience – Chatka Puchatka
    4. Chatka Puchatka – Schroniska pod Rawką przez Dzial
    5. Rawka –Tarnica i Ustrzyki. Tutaj jak na moje leniwe gnaty do chodzenia po asfalcie bym pokombinowal by miec transport na odcinku Przelecz pod schroniskiem - Wolosate.

    Pozdrawiam
    Piotrek
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  7. #7
    PawWaw
    Guest

    Domyślnie Odp: Sierpniowy wypoczynek...

    Dzięki partyzancie za podpowiedź, zgadzam się z Tobą, że to trochę tak jak piszesz wygląda. Tu za dużo a tam za mało. Ale właśnie chciałem takiej odpowiedzi, tak jak powiedziałem nie znam kompletnie tamtych terenów, z pewnością skorzystam z twoich podpowiedzi i uwzględnię tak trasy aby odwiedzić te schroniska, a że nie idę sam tylko z żoną nie chciałbym jej zbytnio obciążać. Dlatego też szukałem i prosiłem o ewentualne korekty tak aby trasy nie były dłuższe niż 25 km na dzień.
    Wielkie dzięki Piotr za super podpowiedź jestem wdzięczny jeśli jeszcze jakieś uwagi chętnie poczytam.
    Paweł
    Do zarobaczenia na szlaku...

  8. #8
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Sierpniowy wypoczynek...

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Są różne "szkoły" wędrowania, dwie podstawowe to rzeszowska i warszawska.(...).
    Fajne !
    Nie znałem tego.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Sierpniowy wypoczynek...

    Zapytam tu, żeby nie zakładać nowego wątku. Jak jest z noclegami w schroniskach, warto rezerwować dużo szybciej, czy raczej telefon kilka dni przed przyjazdem będzie ok ?

  10. #10
    PawWaw
    Guest

    Domyślnie Odp: Sierpniowy wypoczynek...

    Co do noclegów to już zarezerwowałem i raczej problemu z tym większego nie było. Tylko w Kremerosie obili jakieś problemy, że niby nie ma miejsc w pokojach 2 osobowych. Natomiast w Puchatku starsza Pani oznajmiła, że tam się nie rezerwuje noclegów i biorą ile wlezie. Więc chyba ok. Ja nie ryzykowałem wolałem mieć nocleg pewny bo nie zabieram namiotu bo nie idę sam. Natomiast na forach tych co przechodzili GSB to większości szukała noclegu w trakcie i nikt nie odmówił.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wypoczynek z wędką
    Przez Jacek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 10:12
  2. Sierpniowy tydzień w Bieszczadach?
    Przez nulus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 00:26
  3. wypoczynek z psem
    Przez Ppx w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 09:24
  4. Sierpniowy wypad w Bory Tucholskie
    Przez Pyra.57 w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 20:10
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 11:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •