Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

    Za oknem mżawka, w telewizji też nie pocieszają a ja na przekór wychodzę z aparatem do ogrodu:
    P1040087.jpg

    Mój ogród jest pódziki i pomieszany tu lubczyk w towarzystwie paproci i lilii(smolinosów):

    P1040062.jpg

    Taka pogoda jak widać winniczkom bardzo odpowiada;

    P1040064.jpg

    W tym roku nie muszę rurą dopuszczać wody z rzeki do przydomowego stawiku;

    P1040072.jpg

    W razie potrzeby strumień jest pod bokiem;

    P1040075.jpg
    Muszę podciąć żywopłot bo wchodzi jesiennym malinom w drogę, czarny bez chce wyprzeć graby;

    P1040074.jpg

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

    W taką pogodę pająkom wypada tylko współczuć:

    P1040078.jpg

    P1040080.jpg

    P1040083.jpg

    P1040084.jpg

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Julija
    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    "Potworzysko"
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

    Pięknie. Widzę, że masz ładny kawałek ogrodu. My mamy dosyć małą działeczkę, ale z każdym rokiem wykorzystuję coraz więcej zakamarków. Całkiem z tyłu mamy ziemię typowo leśną, czyli głównie piach i mchy. W tym roku posiałam tam troszkę warzywek, wszyscy mówili, że nic mi nie urośnie... I na złość wszystkim - rośnie, nigdy nie miałam tak ładnej rzodkiewki. Tylko Piskal marudzi, że przekopałam mu miejsce, gdzie zawsze rosły sowy.

    Zaletą kiepskiej ziemi jest to, że kwiaty kwitną później, tzn. na początku wściekam się, że wszyscy mają już krokusy i tulipany, a ja jeszcze nie, aloe za to teraz ja mam jeszcze kwitnące tulipany. Mam zdjęcia na komórce, ale niestety nie mogę ich zrzucić na komputer. Pewnie potrzebuję jakieś oprogramowanie, ale nie znam się na tym.

  4. #14
    sukro
    Guest

    Domyślnie Odp: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

    Ja czytałem, że niektórzy radzą sobie ze ślimakami rozsypując sól, ale to chyba niezbyt dobra metoda na deszczową pogodę nie mówiąc już o marnowaniu soli. U mnie też jest sporo problemów ze ślimakami, zjadają mi większość roślin w ogrodzie. Ale to chyba i tak nic w porównaniu z tym co mi w zeszłym roku zrobił kret - cały ogródek pokryty kopcami!

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Julija
    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    "Potworzysko"
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

    Niedawno dowiedziałam się, że krety nie lubią włosów, tzn. albo po obcięciu albo zebrane ze szczotki włosy należy umieścić w norce. Krety plączą się w nich i uciekają.

    Ale wyczytałam o jeszcze jednym sposobie na krety:
    Gnojówka z bzu czarnego na krety, norniki
    -1 kg świeżych lub 200 gram suszonych liści, pędów i kwiatów należy zalać 10 litrami wody. Po 4 - 6 dniach używać do zalewania nor. Nie trzeba przecedzać gnojówki.
    Wiadomość zaczerpnięta z forum ogrodniczego.

    Mam zamiar spróbować tego sposobu. Napiszę jeśli efekty będą widoczne.

  6. #16
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

    ... na krety i nornice dosyć skuteczna jest korona cesarska... jedna działa na ok 15 m średnicy... ma zapach, którego gryzonie nie lubią... a tak szczerze to najlepszy jest łowny kot... do mnie przypałętała się dzika kotka.. po oswojeniu śpi na wersalce i wsuwa smakołyki...ale szkodniki wyłapuje i układa w rządku pod drzwiami... nie mam żadnego problemu z takimi szkodnikami, a był niemiłosierny... ziemia się cała zapadała i kopiec na kopcu... nic nie skutkowało, albo tylko minimalnie, ale pojawił się kocio i jest ok....

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

    Mówi się ; ślepy jak kret... ale coś za coś. Krety mają niesamowicie wyczulony nos dlatego w sklepach ogrodniczych można nabyć różne smrody na krety, są też domowe sposoby(tak jak już piszecie). Ważne żeby z kretem nie ganiać się w kółko i czasami... ma się dobrego sąsiada, którego też szkoda. Kret nie nurkuje w ziemi gęboko, powiedzmy na głębokość szpadla( bez trzonka ma się rozumieć) i dlatego można na około ogrodu wkopaś gęstą siatkę blachę lub coś co go zatrzyma.

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Gienia
    Na forum od
    05.2011
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

    Parę lat temu odkryłam że moim powołaniem jest praca w ziemi….z zapałem wzięłam się do prac ogródkowych…siałam, pieliłam, podlewałam….warzywa, truskawki, zioła i takie tam…Czasami wzeszło…czasami nie…..Albo zjadły robaki….albo i nie….i tak przez parę lat. Niczym sztucznym nie nawoziłam… wychodziłam z założenia, że jak chcę świecącą w nocy marchew to równie dobrze mogę ją sobie kupić w sklepie. Wraz z upływającymi latami mój zapał malał….marna ziemia i marna ogrodniczka….poddałam się. Tera w miejscu warzywniaka rosną głównie byliny…te, które kocham najbardziej…zwykłe, proste wsiowe…malwy, łubin, margaretki, floksy…zioła i wiele innych kwiatów…cieszą oczy, praca przy nich niewielka, ale sprawia wiele radości…oto kilka fotek moich kwiatów :)

    IMG_1663.jpg IMG_1671.jpg IMG_1672.jpg

    IMG_0235.jpg IMG_1673.jpg IMG_0287.jpg IMG_0336.jpg

    …a ja….ja zajęłam się innymi rzeczami które wychodzą mi trochę lepiej niż ogrodnictwo….

  9. #19
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

    Jesień przychodzi kolorkami w Bieszczadach, a w ogrodach kolory odchodzą.
    .
    IMG_1875.JPG IMG_1888.JPG IMG_1897.JPG IMG_1898.JPG

  10. #20
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Ogrody, ogródki, ogródeczki....

    Moje ukochane zimowity - najpiękniejsze te dzikie, ale ogródkowe też bardzo lubię:

    3.jpg4.jpg5.jpg

    A piękne kolorki oprócz roślinek mają też żyjątka - nie wiem co to będzie w przyszłości ale teraz było śliczne: żółto-czarne, kosmate, z włochatym rogiem na końcu (chyba taki niby-straszak):
    1.jpg2.jpg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •