Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: Przegląd prasy...

  1. #11
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    Powoli do przodu:)
    Kto wie, czy to nie jest najlepsza forma rozwoju:)
    Jeden wyciag, drugi, trzeci...I robia to swojaki, co lepiej wplynie na kondycje Biesowej kasy niz inwestycje panow zza oceanu.
    Pzdr
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    >Ja nie znam szczegolowej lokalizacji tej inwestycji - jeszcze.

    Też nie znam, bo jeszcze zdaje się nie podano jej do publicznej wiadomości, ale nie jestem pewien czy to mialoby isć z Roztok, chociaż wydaje się to logiczne.

    >Obszary polozone na polnoc od szosy Komancza-Cisna tez sa przez zwierza >nawiedzane, ale logicznym sie wydaje skierowanie tam wlasnie presji
    >'rozwoju'.

    Osobiscie mam nadzieję, że w tę stronę "rozwój" opóxni się maksymalnie - to tereny gdzie jeszcze jest trochę spokoju. Jeszcze może bardziej niż na północ nawiedzane przez zwięrzeta sa tereny na południe od tej drogi, a więc w pasie Zubeńsko - Jasło. Podobnie w pasmie Wysokiego Działu czy masywie Łopiennika - nie pchałbym tu ruchu. Chciałbym jeszcze długo chodzić po ulubionych miejscach w takiej postaci w jakiej sa obecnie, gdzie dociera mało ludzi, takich jak własnie rejon Zubeńska, Solinki, dawnej Balnicy, Hyrlata (nawet Compass, hehe, doszedł do wniosku, że na Hyrlata nie prowadzą żadne lesne drogi, ani z Lisznej, ani z Roztok przez Rosoche i Berdo do Żubraczego ) Podobnie po drugiej stronie: Kamionki, Sukowate, Huczwice, Mików czy Smolnik (rejon Magurycznego) pomimo bliskości szlaków i dróg.

    >Infrastruktura w stylu spanko i jedzonko - na Jasle skorzysta z inwestycji mniej >juz istniejacych biznesow.

    I to zdecydowanie mniej, dlatego potencjalni zainteresowani przychodem z tego tytułu mogą się mocno rozczarować.

    >Zupelnie powaznie myslabym o Tarnicy

    Hehe, też bym tam wsadził taką stację - a krzesełka do "Siodła". Ten rejon jest tak zawalony turystami, że straty byłyby znikome, a dla ludzi ceniących spokój w Bieszczadach i tak miejsca typu Tarnica, UG, Wetlina są już dawno spisane na straty, chyba, że po sezonie. Zwierzyna ma pewnie podobne zdanie... ;-)

    >Tylko jak przekonac parkowych, by sie zgodzili?

    Hihi. Prędzej ja zbuduje nartostrade na Jowiszu z połaczeniem wyciagiem krzesełkowym z Marsem ;-)

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    >Na Laworcie 15 grudnia 2003 będzie otwarcie pierwszego w bieszczadach wyciągu >krzesełkowego.

    W kwestii formalnej: to oznacza że w Bieszczadach nadal nie bedzie żadnego wyciągu krzesełkowego. :)

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    Co do Byrcyna zdania są podzielone nie tylko między nami. Ty zostań przy swoim, ja zostanę przy swoim. Dodam tylko, że nie o jednego Jasia chodzi. Nie robiłem śledztwa. Wiem to z programu w telewizji publicznej, który miał gloryfikować rodzinę Byrcynów (pewno był "sponsorowamy"). A ja zobaczyłem tam mafię Byrcynów. Wnioski wyciągnąłem samodzielnie i - jak widzisz - są one wręcz przeciwne do zamierzonych. Zapewniam Cię, że Babcia Bigosowa - skądinąd godna szacunku osoba, jeśli mówimy o tej samej - mózgu mi nie prała. Za stary jestem na takie numery.

    >
    > A co do szlakow - powojenni gorale je naprawiaja i to z dobrym skutkiem.
    >

    Jeśli tak, to cieszę się. Ładnych parę lat nie byłem w Tatrach i w takim razie musiały zajść ogromne zmiany. Ale jeśli te zmiany na lepsze zaszły, to wynika z tego, że raczej już po usunięciu Byrcyna.

    Napisałeś o Białowieskim PN: "W Parkowej [części] nie robi sie nic - dokladnie nic".
    Mogę powiedzieć tylko tyle: albo się mylisz, albo to co w tych dniach pokazywali i mówili w telewizji, to kompletne kłamstwo. Jest jeszcze jedna możliwość: śniło mi się, bo ja najlepiej zasypiam przy telewizorze.
    Ale nic straconego. Za tydzień jadę na wczasy nad Bug i chyba nie odmówię sobie wyprawy do Białowieży. Pogadam z miejscową ludnością i zdam relację.

    Kolejką, to niech sobie Wojewódzki wjeżdża na Jasło do upojenia. Niech sobie nawet tą kolejką zjeżdża, bo dla jego pajęczych nóżek jeszcze nie wynaleźli odpowiednio bezpieczbych nart, butów i wiązań. Ale niech zostawia auto na parkingu. Najlepiej takim dla VIPów - 1000 zł/dobę.


    P.S.
    Czy to nie Byrcyn (między innymi) należał do tych genialnych przyrodników, którym owce w Tatrach przeszkadzały?



    Wiadomość została zmieniona (18-07-03 17:1

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    Derty I tu się całkowicie zgadzamy!!!! Tarnica to jest to. Wszystkie Twoje argumenty do mnie przemawiają, wszyscy na tym forum wiedzą, że jest to NIEREALNE!!!! A co do Twego komentarza do mojego komentarza, to mój bliski przyjaciel jeździ z amerykańskimi "ekologami" jako tłumacz do różnych parków narodowych i wiem ile to kosztuje i co ci ekolodzy tam robią, co się im pokazuje a czego nie i co wolno tłumaczyć a czego nie. Cieszę się że są osoby, tak jak Ty, wierzące, że można wiele ocalić od zniszczenia! Ja też długo wierzyłem, że Bieszczady powinno się w ogóle zamknąć dla samochodów, autobusów itp itd. Niestety rzeczywistość jest inna... Nie byłem zwolennikiem akcji "kolorowy zawrót głowy" ze stacją narciarską na smereku, ba byłem wręcz zdruzgotany tym pomysłem! To był rzeczywiście poroniony pomysł!
    Co do czerwonych to rzeczywiście przesadzam, ale robię to świadomie. Praktyki dyrekcji wielu parków narodowych, nie mówiąc o ministerstwie, są żywcem wzięte z "poprzedniej epoki" i wielokrotnie nie mają nic wspólnego z ochroną przyrody. Zresztą... postronny obserwator i tak nie zorientuje się gdzie leży prawda!
    Jasło jest tutaj pewnego rodzaju symbolem, bo szczegółów i tak nikt nie zna i nie wiadomo co z tego wyniknie. Chodzi jednak o to, że jest szansa na rozwój i myślę, że trzeba ją dobrze wykorzystać, będą turyści to będzie praca, będą podatki dla gminy będzie na oczyszczalnie ścieków, filtry kominowe, ochronę przyrody itp itd. Wyciąg narciarski nie oznacza degradacji środowiska!!! Choć u nas nie zawsze to prawda.
    Jeśli chodzi o Chryszczatą to sam chyba nie chciałbyś tam wyciągu!!! Jasło już lepsze. Poczekajmy jednak na szczegóły, wtedy podyskutujemy bardziej merytorycznie, choć ekolog ze mnie żaden. Teraz to możemy ewentualnie podywagować przy szklance tradycyjnej mięty w Łopience (Byle by tylko komuś nie przyszło do głowy budować to tam!!!!)

    PS Nie upstrzyłem swojego komentarza buźkami, bo nie wiem jak to robić!

    Do zobaczenia w Bieszczadach

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    43

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    "Ja też długo wierzyłem, że Bieszczady powinno się w ogóle zamknąć dla samochodów, autobusów itp itd. Niestety rzeczywistość jest inna..."

    Rozumiem,że to żart-chociaż,jakby nie na miejscu.Gdzie my żyjemy i w jakich czasach? Może ogrodzić i mieszkańców pokazywać jako relikty przeszłości? (zamierzchłej)
    Dla kogo te góry?Dla kogo Parki Narodowe?Li tylko dla naukowców?Wielu rzeczy można nauczyć z mądrych książek.
    A jak to się stać mogło,że wykupiono setki hektarów i wybudowano-takie tam-dziwadła i różności?
    A kto na to zezwolił?Mnóstwo pytań ciśnie się na usta,ale ich nie zadam.
    Pozdrawiam z serca Parku Narodowego.

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    Wiechu napisał/a:

    >
    > A jak to się stać mogło,że wykupiono setki hektarów i ...
    >

    Opowiadasz o ogródkach działkowych?
    Wg moich informacji (czyżby plotki?) niejaki Dominik Jastrzębski "gospodaruje" w Bieszczadach (głównie gmina Czarna) na 12000 ha (słownie: dwanaście tysięcy hektarów). Dla porównania: BdPN ma 29000 ha. Zapłacił za wszystko. Nie mogę tylko znaleźć informacji, czy 1 grosz/ha, czy 10 gr/ha? Nieee..., wygłupiam się. To na pewno było 1 zł/ha.
    Przypadkowa zbieżność nazwisk, czy to były dyrektor "Igloopolu" oraz były minister ds. współpracy gospodarczej z zagranicą, który otwarł w 1988 schnappsgate wprowadzając ułatwienia w imporcie alkoholu tak zwanego "niehandlowego"?

    To częściowa odpowiedź na pytanie "dla kogo te góry?".

    Nie wiem, czy już o tym pisałem:
    W Wołosatem niszczeją domy jednorodzinne w stanie surowym, których budowę rozpoczął niegdyś BdPN. Rzuciłem sobie tak niezobowiazująco "czy mógłbym kupić jeden z tych domów". Odpowiedź brzmiała: "panie! my jako pracownicy pierwsi byśmy je kupili ale Warszawa trzyma na nich łapę". Wielce prawdopodobne, ale może wcale nie Warszawa? Może to tylko czyjś wykręt-standard?

    Ergo: dla kogo te góry?

    Nawet na objęcie sklepików w bramie nie dano pierwszeństwa pracownikom BdPN, tylko urządzono przetarg. Zgadliście już chyba, że miejscowi go nie wygrali?



    Wiadomość została zmieniona (19-07-03 13:39)

  8. #18
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    Piotr napisał/a:
    > Osobiscie mam nadzieję, że w tę stronę "rozwój" opóxni się
    > maksymalnie - to tereny gdzie jeszcze jest trochę spokoju.

    Tyz prowda. Wlasciwie, gdzie by nie wstawili tej kolejki, to wszedzie wykurzy sie z krzakow zwolennikow ciszy i samotnosci. Ale tym to nawet ekolodzy sie nie przejma:(

    > Hihi. Prędzej ja zbuduje nartostrade na Jowiszu z połaczeniem
    > wyciagiem krzesełkowym z Marsem ;-)
    Sprzedasz mi koncesje na wyszynk?

    Z pozdrowionkiem dla wszystkich bieszczadnikow
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  9. #19
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    T.B. napisał/a:

    > Mogę powiedzieć tylko tyle: albo się mylisz, albo to co w tych
    > dniach pokazywali i mówili w telewizji, to kompletne kłamstwo.

    To mozliwe - wiele publikatorow zaangazowalo sie po stronie zwolennikow poszerzenia PN-u i cos tam kreci w tej sprawie.

    > Jest jeszcze jedna możliwość: śniło mi się, bo ja najlepiej
    > zasypiam przy telewizorze.

    Ten szmer z TV to dobra kolysanka i dla mnie:)

    > Ale nic straconego. Za tydzień jadę na wczasy nad Bug
    Nie w Biesy?! Zdrada, zdrada

    > Kolejką, to niech sobie Wojewódzki wjeżdża na Jasło [...]Ale niech zostawia >auto na parkingu. Najlepiej takim dla VIPów - 1000 zł/dobę.

    No prosze, zeby macho Kuba W. wiedzial, co tu na niego szykuja. hihihi

    >P.S.
    > Czy to nie Byrcyn (między innymi) należał do tych genialnych
    > przyrodników, którym owce w Tatrach przeszkadzały?

    Dyrektor PN-u podejmuje wiele decyzji po zasiegnieciu opinii Rady Naukowej Parku. I bywa tak, ze albo mu pozwola, albo nie. Wiele zalezy od ukladow personalnych, ale i od rzetelnej wiedzy przyrodniczej. Z ta ostatnia bywalo cienko. Wywalenie owiec bylo bledem, lecz chyba dokonal tego jego poprzednik - ta decyzja podjeta byla ze 25 lat temu? A tak na dobra sprawe nikt chyba nie wiedzial jakie to skutki pociagnie za soba. W Gorczanskim, Biebrzanskim i innych PN-ach obecnie wykasza sie polany badz laki, aby nie dopuscic do wyginiecia rzadkiej roslinnosci, zwiazanej z ekstensywnie uzytkowanymi formacjami trawiastymi (allle madrze:) ). Wiec zle doswiadczenia TPN-u nie poszly calkiem na marne.

    Pozdrawiam
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  10. #20
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    damian napisał/a:

    >Praktyki dyrekcji wielu parków narodowych, nie
    > mówiąc o ministerstwie, są żywcem wzięte z "poprzedniej epoki"

    Zebys wiedzial. Ale poza wszystkim innym, PN-y realizuja zapisy kilku ustaw o ochronie przyrody, na ktorych ksztalt nie maja wplywu. I w dodatku, gdy sie patrzy na obecne pomysly ministerialne, to chcialoby sie przemianowac nazwe tego resortu na M. Zaglady Srodowiska.

    >Wyciąg narciarski nie oznacza degradacji
    > środowiska!!!

    Sam wyciag nie, ale kolej krzeselkowa pakujaca tlumy w dzikie ostepy w lecie jest zagrozeniem nie byle jakim dla Pani Natury.

    > Jeśli chodzi o Chryszczatą to sam chyba nie chciałbyś tam
    > wyciągu!!!

    Dusza mi jeczy na taka mysl, ze gdziekolwiek w Biesach (poza PN-em) wpusci sie gawiedz w najurokliwsze zakatki :) Narciarze sa przy stonce letniej aniolami:)
    Ale coz. Cest la vie, z Tatr juz spieprzylem przed ryczacymi tlumami, to i z Biesow uciekne. Tylko dokad?:(

    > wtedy podyskutujemy bardziej merytorycznie, choć ekolog ze mnie
    > żaden. Teraz to możemy ewentualnie podywagować przy szklance
    > tradycyjnej mięty w Łopience (Byle by tylko komuś nie przyszło
    > do głowy budować to tam!!!!)

    Oj tak, mozna nawet nie dyskutowac, tylko chlipnac tej miety, a i winka jakiego, za cicha Lopienke:)

    >
    > PS Nie upstrzyłem swojego komentarza buźkami, bo nie wiem jak
    > to robić!
    np dwukropek i prawy nawias daja pozadny usmiech:)

    > Do zobaczenia w Bieszczadach

    do zobaczenia
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. V Przegląd Filmów Górskich - Ustrzyki - 7 Luty
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 15:04
  2. Przeglądarka, wyszukiwarka
    Przez Barnaba w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2007, 06:55
  3. "Przeglądarka"
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 18:42
  4. przegląd wydarzeń
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-08-2003, 12:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •