Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 70

Wątek: Przegląd prasy...

  1. #31
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    >No i ostatecznie sami sobie przeczycie. Rozwijać - źle, nie rozwijać - źle.

    Dyskusja polega na wymianie argumentów. Z tego co czytam to wszyscy chcą rowijać - problem dotyczy raczej lokalizacji, a to trochę co innego.

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    >Polecam pewne opowiadanie Szaszki o tym jak usłyszała "stonka" pod swoim >adresem.

    Kto mieczem wojuje... ;-)

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    Piotr napisał ;
    > wszyscy chcą rozwijać
    i to też do końca nie jest prawdą ja nie chcę , ale wiem że nie ma innego wyjścia
    Szkoda w tym wszystkim tego że to amerykanie a nie Polacy mają inwestować


  4. #34
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    Witam!

    To tylko tak, coby Cię drogi T.B. za bardzo nie rozczarować )

    Jak znajdę trochę czasu to napiszę. Teraz jestem w trakcie organizowania wyjazdu. W czwartek będę mógł już naocznie stwierdzić, co tam w bieszczadzkiej trawie piszczy. A ponieważ słuchać będę tym razem dooosyć długo, więc i wniosków tyż pewnikiem parę będzie.
    Kto wie, a może jakie złośliwe licho podeśle mnie któremuś z Was szanownych forumowiczów na trasę? Uj!

    Pozdrawiam


  5. #35
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    >i to też do końca nie jest prawdą ja nie chcę , ale wiem że nie ma innego
    >wyjścia

    Juz się poprawiam - wszyscy, ktorzy zechcieli do tej pory wziąc udzial w tej dyskusji.
    Że nie ma innego wyjścia to fakt, rozwój jest potrzebny - nie można zamknąć wswzystkiego na 4 spusty i nikogo nie wpuszczać. Turyści sa potrzebni kazdym górom (i nie tylko), a im ich więcej tym lepiej dla regionu.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    >Kto wie, a może jakie złośliwe licho podeśle mnie któremuś z Was szanownych >forumowiczów na trasę? Uj!

    Kto wie, kto wie...

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    Witam

    No Piotrze, tutaj mam nieco zdecydowanie (heh ale zbitka!) odmienne zdanie. Argumenty w tej dyskusji jak to zwiecie padały różne - w moim odczuciu właśnie takie jak to w bardzo skótowej formie ująłem.
    Ale abstrahujmy (walnie admin to słowo czy nie?) od tego - są to argumenty takie a nie inne i basta.

    Miałbym jeno jedną prośbę - aby zastanowić się, czy aby nie zaczyna się to wszystko od du..y końca.

    Po kolei:
    - jest BPN, są rezerwaty, są parki krajobrazowe. Każdy tego typu obszar chroniony jest odpowiednimi przepisami. W Polsce akuratnie są one dość rygorystyczne w pewnym zakresie i bardzo dobrze (ale nie wiem czy utrzymamy je w takiej formie po wejściu do Unii - raczej nie). Poza tym poddanie się kontroli organów międzynarodowych (międzynarodowy rezerwat biosfery w ramach UNESCO-MAB), obowiązek poddania się certyfikacji, itp.
    - są ludzie zamieszkujący tamten rejon i mający tylko jedną możliwość godziwego utrzymania swoich rodzin - turystyka, ale turystyka dostosowana do warunków i możliwości tamtego rejonu. Na szczęście przemysł nie ma tam szans.
    - są przepisy wynikające z ustaw, a dotyczące monitoringu środowiska. Są do du..y w kwestii samego monitoringu. Dlaczego? To osbny temat (tu kłaniam się jeszcze raz i ponownie twierdzę, że jezioro Solińskie powoli, ale systematycznie zamienia się w ściek! Dobrym przykładem niechaj będzie nasze Piotrze, niegdyś cudnej urody jezioro Turawskie - obecnie ściek do n-tej potęgi).

    Dobra, nie będę dalej się pultasił. Moje stanowisko sprowadza się do tego, aby najpierw stworzyć infrastrukturę konieczną (i trochę więcej) do ochrony tego środowiska i dla rozwoju turystyki. Dopiero później snuć prijekty, gdzie i co, ale wyłącznie zgodnie z przepisami - bez naciągania i kombinowania jak ma to już miejsce. I pod ścisłym nadzorem nie tylko gmin i odpowiednich służb - bo te wiadomo, są w stanie pójść na ustępstwa. A to byłby dramat.
    I niechaj nie będzie to turystyka w stylu zachodu, potężnie naładowana szpanem i wodotrystykami, technologią, która nie służy środowisku.
    A w kwesti funduszy? Są! leżą i czekają fundusze unijne i nie tylko. Ale to także osobny temat (tylko króciutko - są od kilku lat do wzięcia).

    Nagadałem się tyle, że admin da mi chyba bana.

    Pozdrawiam


  8. #38
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    Michał napisał/a:

    >
    >
    > Dobra, nie będę dalej się pultasił. Moje stanowisko sprowadza
    > się do tego, aby najpierw stworzyć infrastrukturę konieczną (i
    > trochę więcej) do ochrony tego środowiska i dla rozwoju
    > turystyki. Dopiero później snuć prijekty, gdzie i co, ...
    >

    Brawo Michał :)
    Tylko że ja mam jakieś niejasne przeczucie, iż aby "stworzyć infrastrukturę" to NAJPIERW trzeba "snuć prijekty, gdzie i co".

    Życzę sukcesów w budowaniu piramid od czubka

  9. #39
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    Piotr napisał/a:

    >
    > Obiekt poza Parkiem
    > pozostawia pelna dowolnośc i ta dowolność zostanie
    > wykorzystana.
    >

    Nie za bardzo się z tym zgadzam.
    Po pierwsze dlatego, że władza lokalna (nie tylko parki narodowe) może też wprowadzać ograniczenia. W uproszczeniu - rózne zakazy wstępu, przejścia itp.
    Po drugie dlatego, że nawet po pustyni ludzie nie poruszają się bez tołku, a co dopiero po krzakach i po górach. Jeśli obok szlaku wydeptają ścieżkę, to najpewniej dlatego, że szlak został źle wytyczony i budowniczowie szlaku zmarnowali teren. Miejskie trawniki bardzo, bardzo, rzadko są zadeptane w całości. Natomiast bardzo często widać chodnik i oprócz niego wydeptana scieżkę. Oznacza to tylko tyle, że chodnik miał być tam gdzie ścieżka, a tam gdzie jest chodnik miała rosnąć trawa.

  10. #40
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Re: Przegląd prasy...

    T.B.

    Nic nie kumasz brachu?
    Tu chodzi o cały region, a nie jakąś tam jedną małą inwestycję!
    O fakt, że nie ma tego regionu żadnej polityki ekologicznej, prawie żadnej myśli jak monitorować wpływ wzrostu ruchu turystycznego i całej bazy, która za tym polezie. A tam - najlepiej jak przymkniemy ślepia a za jakiś czas zatkamy nosy, no nie T.B.?
    Przeczucia zostaw szamanom . Może coś z tego będzie.

    Nie ma czasu a miejsca tu na forum na rozwijanie myśli.

    Pozdrawiam


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. V Przegląd Filmów Górskich - Ustrzyki - 7 Luty
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 15:04
  2. Przeglądarka, wyszukiwarka
    Przez Barnaba w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2007, 06:55
  3. "Przeglądarka"
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 18:42
  4. przegląd wydarzeń
    Przez asiczka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-08-2003, 12:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •