Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 81

Wątek: Kleszcze i borelioza

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Ultrathon (25% DEET) posiadam i używam, ale nigdy nie dam rady spryskać się nim dokumentnie, więc ryzyko spotkania pozostaje. I tak ostatnio, na trasie Komańcza - UG jeden taki skurwiel wlazł mi po bucie i skarpecie i użarł mnie w łydkę. Zauważyłem go wieczorem. Ja jeszcze żyję, on nie.
    Znajomy weterynarz, zajmujący się borelozą u zwierzaków,chodził na łowy, bo kleszcze potrzebne mu były do badań. Łowił je białą ścierką na krzakach w mieście. W ciągu popołudnia potrafił złapać 300 szt. Rzekomo, tak twierdził, 50% było nosicielami boreliozy. Teraz to zabrzmiało mniej optymistycznie

  2. #12
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    ... no tak... jak Ultrathon dostanie się do jamy ustnej to najlepiej zapalić papierosa... oczywiście dłońmi spryskanymi tym środkiem ująć fajkę... a później dwa browary i jazda gwarantowana... a tak na poważnie to smarować się góra dwa razy na dobę i raczej nie stosować na części pod ubraniem, bo wchłania się dobrze wtedy do organizmu... nie można stosować na jakieś kremy czy po olejku do opalania... jakby ktoś w jakiś krzakach chciał się poopalać.... a jeszcze taka ciekawostka, że 100% Deet przepala tkaninę i to nie taką cienką.... ale nie ma co się przejmować Ultrathon to marne 25% Deet....
    Ostatnio edytowane przez Szkutawy ; 05-07-2014 o 14:11

  3. #13
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Kleszcze kleszczami i tak nie ma nic gorszego niż komary

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar skylux
    Na forum od
    06.2008
    Rodem z
    Leżajsk
    Postów
    122

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Jeśli chodzi o narzędzia do usuwania kleszczy to z czystym sumieniem mogę polecić specjalną kartę. Wielkością przypomina kartę do bankomatu więc wygodnie mozna nosić w portfelu. Mozna nia wyciągnąć zarówno duże jak i całkiem małe potwory. Kupić ją można z artykułami dla psów i kotów. Świetnie się sprawdza, sprawdzono wielokrotnie. Nic nie zostaje w ciele.
    "W tak pięknych okolicznościach przyrody... i niepowtarzalnej... " J.H.

  5. #15
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    A czy możesz zamieścić jakiś lin do produktu ?

  6. #16
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    A czy możesz zamieścić jakiś lin do produktu ?
    w dowolną wyszukiwarkę wprowadź tekst
    TRIXIE karta do usuwania kleszczy


  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    300 sztuk,to zgroza.Za niedługo wlezą do mieszkań.

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Bo taki kleszcz z leśnego lasu jest chyba bezpieczniejszy niż z takiego miejskiego lasu...
    Tak naprawdę to rodzinny lekarz zapisze antybiotyk, każe zrobić za chwilę testy jeszcze raz, później przepisze znowu antybiotyk, każe zrobić testy....
    najlepiej iść od razu do specjalisty, kosztuje, niestety bo NFZ tego nie wspiera ale przynajmniej będzie wiadomo czy to na pewno borelioza
    paskudne to to jest ale do wyleczenia jak wykryte wcześnie i jak organizm silny..
    huśtawki nastrojów paskudne, i najgorsza jest to że się świadomym jest że zachowuje się wrednie ale nie ma się na to wpływu, dziwne ale prawdziwe, niestety.

    I taka borelioza to nie od razu może wychodzić, nie wszyscy mają rumień, więc równie dobrze ktoś kogo ugryzł kleszcz dawno temu też może mieć boreliozę ale że nie miał objawów to o niej nie wie :)

    i moja pani doktor powiedziała że mam goździki, takie co do grzańca się wrzuca brać do kieszeni jak idę do lasu :)
    Ostatnio edytowane przez calanthe ; 06-07-2014 o 22:27 Powód: goździki

  9. #19
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    Przemolla, to podaj te najdokładniejsze badania -mniej dokładnych nie ma co robić, bo po co. Dzięki za swoje podzielenie się doświadczeniami z boreliozą.

    Preparaty stosować trzeba ale podobnie jak Zbyszek jestem zdania, że nie ma co przesadzać w stylu rezygnowania z wędrówek. Wiele jest syfów, jakimi możemy się zarazić przez przypadek w życiu. Każdy z nas korzysta ze służby zdrowia, chodzi do dentysty (choćby najdroższego), fryzjera -tam z kolei możemy się nabawić HCV i pewnie nawet kilka osób jest zarażonych ale dziś nie zdaje sobie z tego sprawy. Ale czy to znaczy, że nie należy chodzić do dentysty? Trzeba się badać i tyle a z kleszczami jest o tyle dobrze, że nie zarażają od razu.

  10. #20
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Kleszcze i borelioza

    calanthe
    Jest specjalista w Poznaniu?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Żmije , kleszcze , wścieklizna .....
    Przez Adam U w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-06-2004, 23:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •