Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wyprawa w drugim tygodniu września

  1. #1
    Krawat
    Guest

    Domyślnie Wyprawa w drugim tygodniu września

    Cześć wszystkim!

    Planuję wyprawę w Bieszczady w drugim tygodniu września z dziewczyną. Ja byłem już tam jakieś 6 lat temu, ona nigdy.

    1. Chcę wyjechać z Wrocławia PolskimBusem do Rzeszowa, niestety przyjeżdża on o północy albo o 15, więc chcemy przenocować w Rzeszowie i wyruszyć autobusem do Ustrzyk Górnych lub Wetliny następnego dnia rano. Trochę strata czasu, ale może uda się złapać stopa w tamtą stronę. Pociągi w ogóle teraz tam nie jeżdżą :(
    2. Wetlina czy Ustrzyki Górne? Wydaje mi się że UG będą lepsze: chciałbym na pewno przejść Połoninę Wetlińską i Caryńską, wejść na Tarnicę. Pamiętam, że 6 lat temu byłem na Wielkiej Rawce i Krzemieńcu, pytanie ile trwa wyprawa z UG na Wielką Rawkę, Krzemieniec i z powrotem do schroniska w UG? Pamiętam że była to chyba najbardziej męcząca dla mnie wtedy trasa, ale nie miałem wielkich problemów z jej przejściem. Nie wiem jaką kondycją trzeba dysponować tam, żeby zdążyć przejść tą trasę w tempie pozwalającym na powrót do schroniska w rozsądnym czasie. Jakieś podpowiedzi? :)
    3. Jakie jeszcze ciekawe trasy można przejść z UG?

    Czy może jednak Wetlina będzie lepsza? Bo z Ustrzyk Górnych do Połoniny Wetlińskiej jednak jest dość daleko, ale z Wetliny nie wiem jak na Tarnicę :( z tego co widziałem to poza wakacjami autobusów regionalnych jest naprawdę BARDZO mało. A może 3 dni noclegu w Wetlinie, a potem do UG? Pomóżcie, proszę!

    Chcemy spędzić w Bieszczadach około tygodnia. Raczej na kwaterze prywatnej. Może ktoś polecić jakąś? :)

    Pozdrawiam serdecznie,
    Radek.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 08-08-2014 o 14:05 Powód: Połączyłem dwa posty

  2. #2

    Domyślnie Odp: Wyprawa w drugim tygodniu września

    Spokojnie, we wrześniu busy jeżdżą stosunkowo często, na pewno uda się Wam bez problemu dojechać i wrócić z Ustrzyk do Wetliny. Ewentualnie można stopem, bo ludzi też jest jeszcze sporo, chyba, że trafi się jakieś konkretne załamanie pogody, ale ostatnimi latami wrzesień nie zawodził :)

  3. #3
    Krawat
    Guest

    Domyślnie Odp: Wyprawa w drugim tygodniu września

    Oo, to mnie uspokoiłeś. Wczoraj znalazłem stronę z rozkładami jazdy i widziałem że w wakacje jeździ kilkanaście razy dziennie i więcej, a we wrześniu 3 razy dziennie. Ale tak jak mówisz może uda się złapać stopa :)

  4. #4

    Domyślnie Odp: Wyprawa w drugim tygodniu września

    Z Rzeszowa do Sanoka, jeżdżą po północy Neobus i Eurores. Lądują w Sanoku ok 3 rano, a z tego co kojarzę pierwszy autobus na Wetlinę z Sanoka jest około 6, także trochę czekania, ale za to dzień do przodu :)

    Jeżeli chodzi o wybór miejsca, to zacznij może od podzwonienia czy w ogóle wolne miejsca są i jakie. I jedno i drugie miejsce na wypady jest dobre, zwłaszcza że można podjechać. Jeżeli chodzi o trasę na Rawki to nie trzeba dysponować szczególną kondycją, czasu nie pamiętam ile zajmuje (zerknij na mapę), ale dnia spokojnie starczy. Żeby ułatwić sobie życie można podjechać do Przełęczy Wyżniańskiej, stamtąd na Małą Rawkę, Dużą,i Kremenaros i wrócić szlakiem niebieskim na UG.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 08-08-2014 o 14:04 Powód: Połączyłem dwa posty

  5. #5

    Domyślnie Odp: Wyprawa w drugim tygodniu września

    Z Wrocławia do Sanoka, a nawet dalej masz bezpośrednie kursy Neobusa, tylko najlepiej jeszcze tam przedzwonić i zapytać, czy na pewno we wrześniu nic się nie zmieni. W każdym razie teraz dojeżdżali nawet do Wołosatego (chociaż nie wiem, czy to nie były kursy z Warszawy przypadkiem). Do tego pomiędzy Ustrzykami, a Wetliną w dzień powinieneś złapać jakiegoś stopa, generalnie jak planujesz sobie jakieś wyjścia, to raczej staraj się wyjeżdżać gdzieś na szlak, a kończyć blisko miejsca, gdzie śpisz. Ja spałem ostatnio w hoteliku Białym w Ustrzykach.

    W sumie wszystko z tego, co piszesz można przejść z Ustrzyk, a na Wetlińską zawsze można dojechać, samo wejście tam nie zajmuje aż tak dużo czasu, także spokojnie zdążysz wrócić po południu do UG. A jeśli chodzi o Tarnicę, to polecam z Wołosatego przez Rozsypaniec i Halicz :)

  6. #6
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Wyprawa w drugim tygodniu września

    Mogę polecić nocleg w Ustrzykach G. w Goprówce (rezerwacja przez GOPR Sanok) lub np. agroturystyka "Stajnia" w Wołosatem. To niedrogi i przyzwoity standard. Jeżeli ma być bardziej coś ekstra, to w Wetlinie Dom pod Berdem, Grzechowisko - to górna półka. Oczywiście znajdziesz i tańsze i w niższym standardzie
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  7. #7
    Krawat
    Guest

    Domyślnie Odp: Wyprawa w drugim tygodniu września

    Dziękuję za rady! :)
    Jeśli chodzi o nocleg to nie szukamy niczego luksusowego, raczej po prostu zwyczajnego schroniska :) Zdecydowany jestem na Ustrzyki Górne, zadzwonię jeszcze do firm przewozowych i dopytam o rozkład we wrześniu, żeby nie było niespodzianek.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Piesza wyprawa na początku września
    Przez Gość w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 22:34
  2. Wyprawa/wycieczka w drugim tygodniu września
    Przez Quadina w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 16:42
  3. Sianki, 22 września
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-11-2005, 12:32
  4. Awaria 15/16 września 2005
    Przez admin w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2005, 14:33
  5. 19 września. Hulskie, Krywe
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-10-2004, 16:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •