Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Pytania debiutanta...

  1. #11
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Proszę o pomoc tych z forumowiczów którzy przemierzyli cały GSB lub jego fragmenty o praktyczne porady dotyczące noclegów itp.Oczywiście na szlaku potrafię sobie poradzić ale czasami ktoś kto był i schodził może podrzucić cos czego nie ma w przewodnikach

  2. #12
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    .... w 1986 wraz z czwórką przyjaciół przemierzaliśmy mniej więcej tym szlakiem od UG do Krościenka.... spaliśmy wtedy wyłącznie w namiotach i zdarzało się, że schodziliśmy na nocleg z niego... trasa nasza czasami lekko odbiegała od GSB, ale w dużej mierze się pokrywała... było to dawno, więc część informacji jest pewnie nieaktualna, ale były to jedne z najpiękniejszych moich wakacji.... możesz popatrzeć na ten link http://www.glownybeskidzki.cba.pl/Noclegi.html

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Po GSB chodziłem w te i wewte. Nie ma problemu z noclegami w odległościach jak na moje nogi (8-10h dziennie max).
    Podaję Ci linka gdzie masz dupochrony na GSB aktualne na 2009 r.
    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...dNK18yPoIDVzUg
    Naszkicuj sobie trasę, zaplanuj miejsca na nocleg i wtedy zapytaj, będzie mi łatwiej mówić o konkretach.
    Pozdrawiam

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Marcus
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    95

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Wybieram się z Jasła na Roztoki przez Duży Skaleniec.
    Przemola - byłeś tam rok temu. Ciekawy jestem czy nie było problemów ze znalezieniem ścieżki?

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Od Jasła do ścieżki na Duży Skalaniec jest ok. 344 m. Ja szedłem tak jak na zrzucie.

    Trasa.jpg

  6. #16
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Cytat Zamieszczone przez Marcus Zobacz posta
    Wybieram się z Jasła na Roztoki przez Duży Skaleniec.
    Przemola - byłeś tam rok temu. Ciekawy jestem czy nie było problemów ze znalezieniem ścieżki?
    Przepraszam, że tak późno, ale przed chwilą wróciłem z wyjazdu w góry. Może już pytanie nie aktualne, ale spróbuję. Szliśmy tą ścieżką rok temu we wrześniu i jakoś na nią weszliśmy, choć trzeba się było rozglądać. Ścieżka na początku czytelna. Później zarośnięta, a fragmentami nieczytelna, właśnie na Dużym Skalańcu. Poniżej w niedużej odległości przechodzi szlak zrywkowy z którym ta drożynka łączy się w końcowym odcinku tej trasy. Zejście z Jasła do Roztok fajne... Pozdrawiam i powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Szkutawy ; 28-09-2015 o 01:55

  7. #17
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Mam nadzieję, że pojadę w Bieszczad na przełomie listopada i grudnia. Uprzedzam stwierdzenia odnośnie pogody, bo wiem, że na różną porę roku można wtedy trafić. Załóżmy, że będzie lekka zima ... Czy w takich warunkach:
    1. Jest widoczna jakaś ścieżka skracająca drogę z Paprotnej na Fereczatą? Dzień krótki, a po ciemku nie za bardzo mam ochotę szukać w razie "w". Na różnych mapach jest ich kilka. Cały sęk w tym, że nie pokrywają się ze sobą i różnie to wygląda na mapie. Szedł ktoś? Wiadomo, że niby skracając drogę, szczególnie jak się za szybko nie chodzi można czas zwiększyć. Tam trzeba zejść do dolinki i ponownie wejść do góry. Czy czasowo to będzie dużo dłuższe niż szlakiem na Okrąglik, a później Fereczatą?
    2. W okolicach Fereczatej są ścieżki zejściowe w kierunku na Strzebowiska. Szedł ktoś?
    Jeśli tak proszę o jakąkolwiek informację.

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    Mam nadzieję, że pojadę w Bieszczad na przełomie listopada i grudnia. Uprzedzam stwierdzenia odnośnie pogody, bo wiem, że na różną porę roku można wtedy trafić. Załóżmy, że będzie lekka zima ... Czy w takich warunkach:
    1. Jest widoczna jakaś ścieżka skracająca drogę z Paprotnej na Fereczatą? Dzień krótki, a po ciemku nie za bardzo mam ochotę szukać w razie "w". Na różnych mapach jest ich kilka. Cały sęk w tym, że nie pokrywają się ze sobą i różnie to wygląda na mapie. Szedł ktoś? Wiadomo, że niby skracając drogę, szczególnie jak się za szybko nie chodzi można czas zwiększyć. Tam trzeba zejść do dolinki i ponownie wejść do góry. Czy czasowo to będzie dużo dłuższe niż szlakiem na Okrąglik, a później Fereczatą?
    2. W okolicach Fereczatej są ścieżki zejściowe w kierunku na Strzebowiska. Szedł ktoś?
    Jeśli tak proszę o jakąkolwiek informację.
    Nie szedłem, ale w okresie o którym piszesz, to ścieżki mogą być słabo lub w ogóle niewidoczne, jeżeli spadnie śnieg . Idąc szlakiem przez Dziurkowiec (piękne widoki) pod Okrąglik, to masz do pokonania ok. 12 km i to praktycznie po równym. Natomiast skracając sobie przez Beskid-retorty i Tambołów Roch, zaliczysz ok 6 km, plus dodatkowe zejście i wejście. Życzę udanej wyprawy.

  9. #19
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    Załóżmy, że będzie lekka zima ... Czy w takich warunkach:
    1. Jest widoczna jakaś ścieżka skracająca drogę z Paprotnej na Fereczatą? Dzień krótki, a po ciemku nie za bardzo mam ochotę szukać w razie "w". Na różnych mapach jest ich kilka. Cały sęk w tym, że nie pokrywają się ze sobą i różnie to wygląda na mapie. Szedł ktoś? Wiadomo, że niby skracając drogę, szczególnie jak się za szybko nie chodzi można czas zwiększyć. Tam trzeba zejść do dolinki i ponownie wejść do góry. Czy czasowo to będzie dużo dłuższe niż szlakiem na Okrąglik, a później Fereczatą?
    Na końcu opadającej do lasu długim jęzorem polany zaczyna się droga zwózkowa i wiedzie grzbietem w dół aż do Beskidu. Trafisz bez problemu. Tylko po co schodzić i tracić całą zdobytą wysokość, jak już jesteś praktycznie na Riabej Skale? Z Paportnej to jest kwestia kilku minut i można ciąć granicą, choć trasa jest dość długa i raczej trzeba będzie wystartować przed siódmą żeby zdążyć przed zmrokiem. Z Beskidu przez Tombołów jest kawał drogi i sporo poziomnic do pokonania, i mimo, iż wygląda to na skrót ja bym wybrał wariant graniczny.
    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    2. W okolicach Fereczatej są ścieżki zejściowe w kierunku na Strzebowiska. Szedł ktoś?
    Jeśli tak proszę o jakąkolwiek informację.
    Nie schodziłem tymi ścieżkami ale na mapie widać, że grzbiety są wyraźne, nie jakieś kręte i rozlazłe, więc czy się trafi w pierwszy czy drugi to powinno udać się zejść :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  10. #20
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Dzięki Zbyszku i Bazylu za odpowiedź.... czyli wypada się jakoś zmierzyć z tematem organoleptycznie, ale jak... jeszcze nie wiem. Przeanalizuję jeszcze raz...Wiem, że do Beskidu stracę na wysokości, ale myślałem trochę bardziej na południu ściąć, jeśli oczywiście jest taka możliwość. Na niektórych mapach jakieś niedokończone ścieżki są, ale na ile one są faktycznie, tego nie wiem, a po południu ich teraz szukać to tylko strata czasu o tej porze, bo dzień krótki. Zobaczymy co z tego wyniknie
    Ostatnio edytowane przez Szkutawy ; 16-11-2015 o 23:32 Powód: strony świata się pogmerały

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Trzy pytania
    Przez Piotr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 07:22
  2. Pytania o Bieszczady
    Przez ewkazwarmii w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2008, 12:13
  3. 3 Pytania o Bieszczadach
    Przez SeiyaKou w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 14:14
  4. Irytujące pytania
    Przez ewa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-03-2005, 14:03
  5. Pytania o Wetline.
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2002, 13:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •