Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Pytania debiutanta...

  1. #1
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Pytania debiutanta...

    Przyszła mi do głowy taka myśl, aby wątek założyć, bo pytanie mam jedno (może później będę miał więcej, więc w tytule niech będzie w liczbie mnogiej). Szukałem na forumie i internetach .... i po dłuższym poszukiwaniu poczułem lekką frustrację nie mogąc znaleźć satysfakcjonującej mnie odpowiedzi i jeszcze na dodatek ryż na obiad był. Czyli klapa...a zaraz jeszcze się papierosy skończą....
    ... była kiedyś taka ścieżka z Jasła do Roztok Górnych co przez Duży Skaleniec prowadziła.... na mapach ona widnieje.... w 1986 roku dane mi było nią kroczyć i z tego co pamiętam był to wtedy chyba szlak turystyczny....moje pytanie jest takie...czy ktoś nią w przeciągu kilku ostatnich lat wędrował i w jakim jest ona stanie .... czy widoczna? ... itp. Po prostu jakiekolwiek informacje....

    PS. .... a jak ktoś chce się o coś takiego trochę niejasnego zapytać to może z tego wątku korzystać do woli...
    Ostatnio edytowane przez Szkutawy ; 15-08-2014 o 17:24 Powód: dopisek

  2. #2
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Pamiętam tę trasę ale też już kilka lat nią nie szedłem. Kiedyś biegł nią szlak zamiast granicą. W większości prowadziła drogą leśną więc w terenie na pewno dalej istnieje. Jedynie ostatni górny odcinek szło się ścieżką, którą teraz może być trudno znaleźć. Idąc wiosną odcinkiem Jasło-Okrąglik z ciekawości oglądałem się za tą ścieżką ale jej nie spostrzegłem.
    Ostatnio edytowane przez coshoo ; 15-08-2014 o 21:46

  3. #3
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Coshoo... dzięki... jeśli tam kiedyś chodziłeś to może pamiętasz .... idąc z Roztok w kierunku Lisznej było kiedyś pole biwakowe...takie małe...po prawej stronie drogi, gdzie schodziły się za nim dwa potoki... idąc dalej nie pamiętam, ale tak chyba jeden kilometr stacjonowali harcerze.... pamiętasz to miejsce z tym polem biwakowym?....tam też była ścieżka... kojarzysz?

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    ... była kiedyś taka ścieżka z Jasła do Roztok Górnych co przez Duży Skaleniec prowadziła.... na mapach ona widnieje.... w 1986 roku dane mi było nią kroczyć i z tego co pamiętam był to wtedy chyba szlak turystyczny....moje pytanie jest takie...czy ktoś nią w przeciągu kilku ostatnich lat wędrował i w jakim jest ona stanie .... czy widoczna? ... itp. Po prostu jakiekolwiek informacje....
    W czerwcu przechodziłem tą ścieżką i praktycznie pokrywa się z tą na mapie. Większych utrudnień na nie nie ma, jedynie już przed Roztokami są do pokonania 2 brody. Idąc od Okrąglika, zaczyna się po przejściu 1 km. Jest ona dość szeroka i dobrze widoczna, więc problemów nie powinno być.

    Duży Skalaniec.jpg

  5. #5
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    ... dzięki Zbyszek za informację...

  6. #6
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Zaczyna się w "siodełku" pod Jasłem. Widziałem wyraźne ślady kopyt. Widocznie jest wykorzystywana jako szlak konny.
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...highlight=rimb
    parę fotek z zejścia tą ścieżką
    Ostatnio edytowane przez długi ; 16-08-2014 o 10:08
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  7. #7
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    ... to już coś... czyli jest... dzięki Długi....

  8. #8
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Jesień 2012. Idąc od Okrąglika w stronę Jasła wypatrywałem bezskutecznie tej ścieżki, więc odbiłem na chybi-trafił. Wkrótce idąc grzbietem pojawiła się leśna droga, która poprowadziła w dół.
    Zbyszek wspomniał że na dole przecinała się z potokiem - to zdjęcie
    .
    hm12_5379.jpg
    .
    Ta leśna dróżka wpadła do głównej drogi obok składu drewna, tak że idąc w stronę przełęczy nie było jej widać.
    .
    hm12_5359.jpg

  9. #9
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    .... czyli schodzić grzbietem i powinno być git.........jeszcze raz dziękuję wszystkim i trzeba będzie tę ścieżkę... tudzież drożynkę wykorzystać we wrześniu....

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Pytania debiutanta...

    Przypomniałem sobie świetny zjazd tamtędy na nartach, na szczęście trafiłem na wspomniany wcześniej grzbiet. Było sporo dobrego śniegu, super warunki. Zdziwiła się bardzo para narciarzy, którzy pojechali w stronę Okrąglika gdy ja byłem jeszcze na Jaśle a potem przed nimi byłem już w Roztokach.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Trzy pytania
    Przez Piotr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 07:22
  2. Pytania o Bieszczady
    Przez ewkazwarmii w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2008, 12:13
  3. 3 Pytania o Bieszczadach
    Przez SeiyaKou w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 14:14
  4. Irytujące pytania
    Przez ewa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-03-2005, 14:03
  5. Pytania o Wetline.
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2002, 13:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •