Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Pierwszy raz w Bieszczady

  1. #1

    Domyślnie Pierwszy raz w Bieszczady

    Cześć, na wstępie nigdy jeszcze nie byłem w Bieszczadach i mam zamiar wybrać się na jesień w pierwszej połowie października. Mam nadzieję, że wtedy już jest w Bieszczadach kolorowo :). Z dziewczyną mamy zamiar zatrzymać się na nocleg między Przysłup i Strzebowiskami ponieważ tam znajduje się pensjonat, który serwuje dania na moją dietę co mi znacznie ułatwia kwestie żywieniowe, nazwy nie będę pisać ponieważ nie chcę żeby to wyglądało na jakaś reklamę . Wstępnie chcielibyśmy wybrać się na 5 dni, jakie trasy możecie polecić takie początkująco-średniozaawansowane (najlepiej atrakcyjne pod względem fotograficznym, bo to zawsze jeden z moich głównych celów wędrówek)? Jeśli trzeba to możemy dojechać gdzieś autem w okolicy, ale żeby trasa potem łączyła się w miejscu zostawienia auta :). Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    okolice Warszawy
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczady

    Październik to piękny czas na Bieszczady.Skoro jedziecie w Bieszczady pierwszy raz i możecie się swobodnie poruszać autem, to sugeruję klasyczne trasy. Na południe macie szlak biegnący po granicy Polsko-Słowackiej z licznymi miejscami widokowymi. Poza tym warto się wybrać na połoniny, warto też pojechać do Ustrzyk Górnych i wejść na Tarnicę, Halicz, Bukowe-Berdo. Kup mapę turystyczną i zaplanuj wycieczki.

    Miłego wyjazdu.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Sioux Zobacz posta
    Październik to piękny czas na Bieszczady.Skoro jedziecie w Bieszczady pierwszy raz i możecie się swobodnie poruszać autem, to sugeruję klasyczne trasy. Na południe macie szlak biegnący po granicy Polsko-Słowackiej z licznymi miejscami widokowymi. Poza tym warto się wybrać na połoniny, warto też pojechać do Ustrzyk Górnych i wejść na Tarnicę, Halicz, Bukowe-Berdo. Kup mapę turystyczną i zaplanuj wycieczki.

    Miłego wyjazdu.
    Dzięki za odpowiedź, a który przewodnik i mapę polecasz? Najlepiej z oferty Empiku bo mam blisko :).

  4. #4
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczady

    ....hej.... w Empiku nie ma za wielkiego wyboru... ale jest mapa Bieszczady 1:65000 wydana przez Expressmap...laminowana, czy tam foliowana, czyli nie straszny deszcz....wygodnie i szybko się składa i rozkłada...mam i często korzystam, bo wygodna, a pod względem merytorycznym to sporo gorszych widziałem.... warto mieć też mapę Bieszczady Wojciecha Krukara, ale jej w Empiku nie ma....widzę, że z przewodników jest wydany przez wydawnictwo Rewasz- Bieszczady.Przewodnik dla prawdziwego turysty, ale w sumie na początek to przewodnik jakiś taki nie duży Ci wystarczy... choć ten warto mieć.... miłego wędrowania, odpoczynku i szczęścia na szlaku....
    Ostatnio edytowane przez Szkutawy ; 19-08-2014 o 01:54 Powód: dubel z przewodnikiem

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    okolice Warszawy
    Postów
    51

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczady

    Jeżeli nie zamierzacie chodzić poza szlakami, to w zasadzie jakiej mapy byś nie kupił, to będzie o.k. Ja ostatnio używałem 1:50 000 Compas i byłem zadowolony. Jest dostępna w Empiku. C o do przewodników, to się nie rozeznaję.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Sioux Zobacz posta
    Jeżeli nie zamierzacie chodzić poza szlakami, to w zasadzie jakiej mapy byś nie kupił, to będzie o.k. Ja ostatnio używałem 1:50 000 Compas i byłem zadowolony. Jest dostępna w Empiku. C o do przewodników, to się nie rozeznaję.
    Głównym źródłem map mam nadzieję będzie telefon z Androidem, mam do niego power bank (4,5 pełnego ładowania telefonu) więc z otwartą mapą i włączonym ekranem cały dzień wytrzyma :), zna ktoś może jakieś dobre mapy na telefon? Mam OpenStreetMaps i tam prawdopodobnie będą też szlaki Bieszczad (nie sprawdzałem jeszcze).

    Poza szlakami raczej nie chodzę nigdzie w górach, więc na pewno nie za pierwszym razem .

    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    ....hej.... w Empiku nie ma za wielkiego wyboru... ale jest mapa Bieszczady 1:65000 wydana przez Expressmap...laminowana, czy tam foliowana, czyli nie straszny deszcz....wygodnie i szybko się składa i rozkłada...mam i często korzystam, bo wygodna, a pod względem merytorycznym to sporo gorszych widziałem.... warto mieć też mapę Bieszczady Wojciecha Krukara, ale jej w Empiku nie ma....widzę, że z przewodników jest wydany przez wydawnictwo Rewasz- Bieszczady.Przewodnik dla prawdziwego turysty, ale w sumie na początek to przewodnik jakiś taki nie duży Ci wystarczy... choć ten warto mieć.... miłego wędrowania, odpoczynku i szczęścia na szlaku....
    http://www.rewasz.com.pl/php/strony/...ielczoscY=1080
    ta? to taka wielkość do plecaka?

    Tej mapy Krukara nie mogę znaleźć, jest jakaś szczególna?

    odnośnie Empiku to ta:
    http://www.empik.com/bieszczady-mapa...3426,ksiazka-p
    prawda?
    Ostatnio edytowane przez ktostam ; 20-08-2014 o 02:37

  7. #7
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczady

    ... tak to te pozycje...

  8. #8
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczady

    Ja w Empiku (Kraków) zaopatrywałam się we wszystkie mapy Compassu, wybór był duży, jak i w ogóle zakres map Bieszczadów. To zależy od miasta, bo tu w Rzeszowie widzę już znacznie skromniejsze Empiki pod tym względem...

    Ktos, tak, to ta książka wyd. Rewasz. A co -za duża? Format jest malutki, nie jest to obciążenie (a na pewno nie zbyteczne) ani jakoś dużo miejsca nie zajmuje. Ale w dzisiejszych czasach w ogóle książka papierowa budzi już niechęć, bo po co coś taszczyć, jak mogę poczytać sobie e-booka na telefonie czy tablecie.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez ktostam Zobacz posta
    Głównym źródłem map mam nadzieję będzie telefon z Androidem, mam do niego power bank (4,5 pełnego ładowania telefonu) więc z otwartą mapą i włączonym ekranem cały dzień wytrzyma :), zna ktoś może jakieś dobre mapy na telefon? Mam OpenStreetMaps i tam prawdopodobnie będą też szlaki Bieszczad (nie sprawdzałem jeszcze).
    ...
    Mimo wszystko polecam mieć jakąś nie-elektroniczną mapę. Dowolną w miarę nową (ja używam 1:65000 expressmap laminowana). Zawsze może a) mocno padać deszcz (burza albo co), b) telefon się zepsuć lub wypaść.
    Szczególnie, jak się jest pierwszy raz w nowym dla siebie terenie.
    Na OSM są szlaki, ale różne ich przebiegi (historyczne i aktualne - nie jest zaznaczony który jest aktualny - np U.Górne - Caryńska) -> http://openstreetmap.org.pl/#map=15/49.1104/22.6410
    A stary przebieg już parę lat nie obowiązuje.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Ja w Empiku (Kraków) zaopatrywałam się we wszystkie mapy Compassu, wybór był duży, jak i w ogóle zakres map Bieszczadów. To zależy od miasta, bo tu w Rzeszowie widzę już znacznie skromniejsze Empiki pod tym względem...

    Ktos, tak, to ta książka wyd. Rewasz. A co -za duża? Format jest malutki, nie jest to obciążenie (a na pewno nie zbyteczne) ani jakoś dużo miejsca nie zajmuje. Ale w dzisiejszych czasach w ogóle książka papierowa budzi już niechęć, bo po co coś taszczyć, jak mogę poczytać sobie e-booka na telefonie czy tablecie.
    http://www.empik.com/bieszczady-prze...4816,ksiazka-p

    jest tez w Empiku :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy raz w bieszczady
    Przez tomek1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 21:31
  2. Pierwszy raz w Bieszczady
    Przez rygiel1974 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2009, 17:06
  3. Bieszczady po raz pierwszy...
    Przez gajowy marucha w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 11:50
  4. Bieszczady po raz pierwszy
    Przez medusa w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 15:10
  5. Pierwszy raz w Bieszczady
    Przez butek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2007, 01:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •