Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

  1. #1
    mieszczuch
    Guest

    Domyślnie Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Witam,
    planuję wyjazd w Bieszczady na 3 dni, to będzie pierwszy raz w tym rejonie Polski.
    Chciałam razem z partnerem wybrać się gdzieś w Bieszczadzkie góry. Problem w tym że teraz nie mogę się zbytnio nadwyrężać więc odpadają jakieś wysokie góry. Chciałabym się jednak dowiedzieć gdzie w Bieszczadach są mniejsze podejścia, na które można bez problemu wejść, nie zajmuje to wiele czasu a przy okazji podziwiać śliczne widoki.
    Czytałam o tym troszkę i wyszło mi na to że najlepszą opcją byłoby wejście na Połoninę Caryńską, tylko nie wiem czy to dobry pomysł.
    Chciałabym poprosić o jakieś propozycje i rady.

  2. #2
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Witam
    Śliczne widoki w Bieszczadach są wszędzie przy dobrej pogodzie , nawet jadąc samochodem np. z Ustrzyk Górnych do Wetliny dech zapiera .(ja tak mam) - patrząc na kolorowe połoniny .
    Ale ,że by wejść nawet na Wetlińską czy Caryńską podziwiać śliczne widoki trzeba się trochę po "wspinać"
    Jedź do Widełek i potem na Bukowe Berdo , pod Tarnicę a potem ... ile sił starczy
    Pięknej pogody życzę

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Proponuje Ci Dwernik Kamień lub idź na Krywe. Widoki piękne a i wielkiej wspinaczki nie ma.
    pozdrawiam
    Marek

  4. #4
    mieszczuch
    Guest

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Dziękuję ślicznie za odpowiedzi, bardzo mi pomogły :)

  5. #5
    alycamps
    Guest

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Być nad Soliną to chyba obowiązkowo i stamtąd powyżej wody możesz się wspinać na tyle wysoko na ile chcesz :) im wyżej tym piękniej :)

  6. #6

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    To chyba będzie odpowiedni wątek na moje pytanie.
    Postanowiliśmy wreszcie zrealizować marzenie, które chodziło nam po głowie od dawna - zobaczyć Bieszczady w zimowej szacie. Planowany pobyt 13 do 16 luty czyli najbliższy weekend. Pogoda wg prognoz szykuje się piękna.
    Nigdy wcześniej nie wybieraliśmy się zimą w góry, nie mamy doświadczenia, a chcielibyśmy wspominać ten wyjazd miło i ustrzec się ewentualnych niemiłych niespodzianek. Stąd moje pytanie, czy bez rakiet, w obuwiu trekkingowym bez większych problemów pokonamy następujące trasy:
    - z Wołosatego na Tarnicę
    - z Przełęczy Wyżnińskiej na Małą Rawkę
    - z Przełęczy Wyżnej na Wetlińską.
    Czy może lepiej wchodzić na Połoninę z Brzegów?
    I jak jest z przejezdnością na odcinku Ustrzyki Górne - Wetlina?

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Jeżeli nie dosypie świeżego śniegu, to podane przez Ciebie szlaki, z racji popularności, powinny być przedeptane, więc w trekach daje radę. Radzę wyposażyć się w raczki, bo może być ślisko

  8. #8
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Bez rakiet spokojnie dacie radę ,szlaki przechodzone ,droga na tym odcinku trochę gorsza niż np. Wetlina - Baligród czy Lutowiska - Ustrzyki D. ale też spokojnie.Z Wyżnej jest po prostu bliżej i bardziej przechodzone ale wszystko zależy od pogody a ta niby ma być dobra więc miłej wędrówki

  9. #9

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Cytat Zamieszczone przez mruczusie Zobacz posta
    To chyba będzie odpowiedni wątek na moje pytanie.
    Postanowiliśmy wreszcie zrealizować marzenie, które chodziło nam po głowie od dawna - zobaczyć Bieszczady w zimowej szacie. Planowany pobyt 13 do 16 luty czyli najbliższy weekend. Pogoda wg prognoz szykuje się piękna.
    Nigdy wcześniej nie wybieraliśmy się zimą w góry, nie mamy doświadczenia, a chcielibyśmy wspominać ten wyjazd miło i ustrzec się ewentualnych niemiłych niespodzianek. Stąd moje pytanie, czy bez rakiet, w obuwiu trekkingowym bez większych problemów pokonamy następujące trasy:
    - z Wołosatego na Tarnicę
    - z Przełęczy Wyżnińskiej na Małą Rawkę
    - z Przełęczy Wyżnej na Wetlińską.
    Czy może lepiej wchodzić na Połoninę z Brzegów?
    I jak jest z przejezdnością na odcinku Ustrzyki Górne - Wetlina?
    Tak jak creamcheese - o ile nie dopada za dużo ( a nie zapowiada się) - to wymienione szlaki będą przedeptane. Stuptuty do treków wskazane. Może kije? Raczki w partiach szczytowych połonin też mogą się przydać.
    Wszystkie wymienione podejścia w zasadzie bezproblemowe, najmniej uczęszczane z nich to Brzegi Górne - Wetlińska i Brzegi Górne - Caryńska (nie napisaliście na którą Połoninę).
    Najłatwiej - z wymienionych szlaków - z przełęczy Wyżniańskiej na Mała Rawkę i z powrotem. Jeśli będzie pogoda, to można pójść na Wielką Rawkę (a może nawet dalej na Krzemieniec) - do decyzji na miejscu. Po zejściu jesteście przy schronisku - coś zjeść, ogrzać się itepe.

    Przejezdność..na ogół istnieje, całkiem dobra Jak nie zasypie W niedzielę wracałem spod Małej Rawki - bezproblemowo (bez łańcuchów), mimo dużego opadu śniegu.
    Dwa tygodnie temu z kolei bez łańcuchów nie było szans wyjechać (osobowy, nie 4x4) od Górnych do przełęczy Wyżniańskiej. Już nie wspominam co od Wetliny.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    O kurcze. To jednak lepiej pakować do samochodu łopatę :) Bo po tym co mam za oknem w Gdańsku zwątpiłem w sens na chwilkę :D

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 3 dni w bieszczadach. Gdzie spać? Gdzie iść? Jak żyć?
    Przez Szerba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 01:05
  2. majówka w bieszczadach gdzie spać?
    Przez pietka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 02:02
  3. Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza
    Przez archi61 w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 11:10
  4. Gdzie na święta w Bieszczadach?
    Przez Zbycholek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 12:00
  5. Żurawina w Bieszczadach. Gdzie ?
    Przez Doczu w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2006, 13:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •