Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Witam,
    Podepnę się pod wątek. Interesuje mnie sytuacja na odcinku drogi Ustrzyki Górne - Brzegi - Przełęcz Wyżna - Wetlina. Jak obecnie wygląda sytuacja na wymienionym odcinku? Czy na drodze zalega dużo śniegu? W Bieszczadach mają pojawić się dodatnie temperatury i dużo słońca co spowoduje powstanie mokrego śniegu na drodze. W tamtym roku przy roztopach ledwo co dojechaliśmy z Brzegów do Ustrzyk Górnych, powstały duże koleiny i mokry śnieg, który bardzo utrudniał jazdę.

  2. #12
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Cytat Zamieszczone przez Kelly Zobacz posta
    Witam,
    Podepnę się pod wątek. Interesuje mnie sytuacja na odcinku drogi Ustrzyki Górne - Brzegi - Przełęcz Wyżna - Wetlina. Jak obecnie wygląda sytuacja na wymienionym odcinku?(...).
    Tak się zastanawiam jakich informacji oczekujesz ?
    Na forum pojawiła się informacja z ubiegłej soboty gdy intensywne opady śniegu zmusiły forumowicza do założenia łańcuchów na których gderał się z Górnych na Wyżną pół godziny.
    Czy ty pytając chcesz jechać na letnich oponach ?
    czy masz zimówki, czy w bagażniku masz łańcuchy ? Odpowiedz coś we własnym imieniu !
    Pytasz czy zalega dużo śniegu ? a ile to jest dużo śniegu ?
    Kurcze , chciałbym coś podpowiedzieć, ale na tak ogólnikowe pytanie trudno coś mądrego wymyśleć

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Pisząc dużo śniegu, mam na myśli tyle, że przy zapowiadanym ociepleniu, jest możliwość stworzenia się brei i bajora na drodze przez które ciężko będzie przejechać. Mamy zimę więc jeżdżę na zimowych oponach, nie posiadam łańcuchów. Na najbliższe dni nie zapowiadają opadów śniegu. Ma być słonecznie w dnień a nocą ma występować mróz. Przy zaleganiu śniegu na drodze, spowoduje to powstanie bajora, które będzie zamarzać nocami a dniami ponownie odmarzać. Jeśli bajora będzie dużo, znacząco utrudni on jazdę na ww odcinku drogi.
    Czy pytanie o sytuację na drodze jest ogólnikowe? Myślę, że nie.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Cytat Zamieszczone przez Kelly Zobacz posta
    Pisząc dużo śniegu, mam na myśli tyle, że przy zapowiadanym ociepleniu, jest możliwość stworzenia się brei i bajora na drodze przez które ciężko będzie przejechać. Mamy zimę więc jeżdżę na zimowych oponach, nie posiadam łańcuchów. Na najbliższe dni nie zapowiadają opadów śniegu. Ma być słonecznie w dnień a nocą ma występować mróz. Przy zaleganiu śniegu na drodze, spowoduje to powstanie bajora, które będzie zamarzać nocami a dniami ponownie odmarzać. Jeśli bajora będzie dużo, znacząco utrudni on jazdę na ww odcinku drogi.
    Czy pytanie o sytuację na drodze jest ogólnikowe? Myślę, że nie.
    Myślę, że o bajoro na drodze w Bieszczadach możesz być spokojny Tam jest kilka stopni mniej (Rzeszów jest na 200m, a przełęcz Wyżnia na 872m) i nie sądzę, aby w dzień było znacząco więcej niż zero. Słońce trochę powinno pomóc (na drodze) - może nawet pokaże się asfalt Bardziej (niż bajoro) obstawiałbym jednolitą śliskość całej jezdni.
    Popatrz na temperatury dla Tarnicy na poziomie Wołosatego (800m npm) -> http://www.mountain-forecast.com/pea.../forecasts/800

    Cytat Zamieszczone przez lewand Zobacz posta
    O kurcze. To jednak lepiej pakować do samochodu łopatę :) Bo po tym co mam za oknem w Gdańsku zwątpiłem w sens na chwilkę :D
    Łopata w zimie zawsze jest dobrym pomysłem. Nie tylko w górach.

    Aha, dużo śniegu dla mnie to wtedy, gdy jest go na drodze powyżej 15cm (takie koleiny).
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 12-02-2015 o 23:10

  5. #15

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Co do łopaty się zgadzam, Tylko aktualnie u mnie za oknem nie widzę najmniejszego sensu by ją wozić- warstwa śniegu na na minusie,a na wyprawę już zapakowana :)

  6. #16

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Dziękuję za odzew i rady.
    Spędziliśmy cudowny dzień na Rawkach. Pogoda wymarzona, szlaki wydeptane, trekkingi z raczkami spisały się na medal. Jutro w planach Tarnica .

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    W sobotę na Przełęcz Wyżnią podjeżdżałem od strony Wetliny. Moje obawy związane z bajorem i koleinami mogącymi wystąpić w związku ze słoneczną pogodą nie spełniły się. Na całej szerokości drogi twardy, jednolity, zbity śnieg. Z Przełęczy zjeżdżałem na Brzegi w godzinach popołudniowych, później skierowaliśmy się w stronę Nasicznego. Sytuacja podobna.
    uszatek_mis dzięki za informację.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Gdzie w Bieszczadach najłatwiej.

    Cytat Zamieszczone przez Kelly Zobacz posta
    W sobotę na Przełęcz Wyżnią podjeżdżałem od strony Wetliny. Moje obawy związane z bajorem i koleinami mogącymi wystąpić w związku ze słoneczną pogodą nie spełniły się. Na całej szerokości drogi twardy, jednolity, zbity śnieg. Z Przełęczy zjeżdżałem na Brzegi w godzinach popołudniowych, później skierowaliśmy się w stronę Nasicznego. Sytuacja podobna.
    uszatek_mis dzięki za informację.
    Czyli moje przewidywania były trafne. A i dla mnie jakaś informacja, bo ten weekend też Biesy Podziękował.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 3 dni w bieszczadach. Gdzie spać? Gdzie iść? Jak żyć?
    Przez Szerba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 01:05
  2. majówka w bieszczadach gdzie spać?
    Przez pietka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 02:02
  3. Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza
    Przez archi61 w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 11:10
  4. Gdzie na święta w Bieszczadach?
    Przez Zbycholek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 12:00
  5. Żurawina w Bieszczadach. Gdzie ?
    Przez Doczu w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2006, 13:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •