Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

    Czołem

    Wrzuciłem zdjęcia z urlopu. Przeszedłem się trochę po Górach Północnoalbańskich. Nie są to Karpaty, ale charakter gór jest pasterski i pod pewnymi względami zdecydowanie zbliżony do tego, co jeszcze relatywnie niedawno można było znaleźć w Karpatach. Również te góy zmieniają swój charakter, podobnie jak cała Albania. Zachęcam więc się do odwiedzania tego kraju, najlepiej w na tyle małej grupie, żeby nie zagłuszała otoczenia

    Serdecznie polecam, także z uwagi na ilość zdjęć, oglądanie jako pokaz slajdów, w trybie pełnoekranowym i z jakąś muzyką (np. tą z linku w opisie 1. zdjęcia).

    Zdjęcia są tu:
    https://picasaweb.google.com/SzymekKozlowski/AlbaniaVII

    pozdrawiam
    Szymek

    DSC_3602.JPG
    Ostatnio edytowane przez Szymek.Ka ; 20-09-2014 o 19:44

  2. #2
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

    ... witaj ... coś się foty nie otwierają... nawet jak skopiowałem link i wkleiłem... a po fotce umieszczonej w poście widać, że warto obejrzeć .....

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

    Jeśli wyskakuje ci błąd 500-coś, to jest to wina gugla. Paradoksalnie, trzeba się wylogować z własnego konta i wtedy link zadziała (jeśli to jest to o czym piszę). Wiem, że brzmi to bez sensu, ale ja tego błędu nie wymyśliłem

  4. #4

    Domyślnie Odp: Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

    U mnie się wyświetlają. Piękne zdjęcia.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

    Dzięki za sporą dawkę świetnych fotografii z Albanii. Dwa tygodnie temu zaglądałem na Twoją picasę z chęcią zobaczenia nowych fot.

  6. #6
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

    Cytat Zamieszczone przez Szymek.Ka Zobacz posta
    Jeśli wyskakuje ci błąd 500-coś, to jest to wina gugla. Paradoksalnie, trzeba się wylogować z własnego konta i wtedy link zadziała (jeśli to jest to o czym piszę). Wiem, że brzmi to bez sensu, ale ja tego błędu nie wymyśliłem
    ... dokładnie ten błąd o którym piszesz....

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

    Mam jedno pytanie,czy nie bałeś się samotnie chodzić po tych dzikich górach ?

  8. #8

    Domyślnie Odp: Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

    Nie przesadzałbym z tą dzikością. Jest to dość powszechna opinia, ale moim zdaniem mało uzasadniona. To są góry od setek lat wykorzystywane gospodarczo (ostatnio coraz mniej), więc trudno mówić o dzikości. Przy odrobinie ogarnięcia i ostrożności nic strasznego się nie dzieje (z dokładnością do warunków meteorologicznych, które od "dzikości" są niezależne). Z reguły poruszałem się terenem uczęszczanym pastersko, lub turystycznie. Niektóre ścieżki zrobiły na mnie dużo większe wrażenie, niż słynny płaj na trawersie Kreczelli. Co prawda odpaliłem kilka fragmentów mało albo w ogóle nie uczęszczanych turystycznie i zapomnianych przez lokalsów, ale nie było tam jakiejś ekstremy. Z wodą też nie było większych problemów - najdłuższy odstęp pomiędzy sensownymi źródłami miałem 36 godzin, z możliwością modyfikacji trasy, żeby mieć ją wcześniej.
    Do tego z reguły jeżdżę sam. Ma to i wady, i zalety, ale jeśli ktoś tak nie jeździł to polecam chociaż spróbować. Np. mała szansa na zaproszenie na nocleg, jeśli jest się w grupie. No i zupełnie inaczej odbiera się otoczenie.

  9. #9
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

    Super wyprawa! A nie miałeś problemów w strefie przygranicznej, np. na trójstyku? Albania, Czarnogóra i Kosowo przeca nie są w Strefie Schengen :)

  10. #10

    Domyślnie Odp: Zdjęcia z urlopu - Albania (góry Północnoalbańskie).

    >Super wyprawa! A nie miałeś problemów w strefie przygranicznej, np. na trójstyku? Albania, Czarnogóra i Kosowo przeca nie są w Strefie Schengen :)

    nie miałem ;-)

    a lokalsi to już dawno do Schengen weszli ;-) (nie ma sensu wozić jagód kilkadziesiąt km dookoła, skoro jest porządny płaj, a na dole czeka już Czarnogórzec z samochodem)

    Chętni mogą sobie nawet załatwić pozwolenie na przekraczanie granicy, w ramach szlaku Peak of the Balkans. Tzn. szlaku rozumianego jako znaczki na drzewach nie ma, ale jest taka trasa (omijająca większość fajnych rzeczy IMO). Google na pewno coś na ten temat wie. Ponoć pozwolenia daje się załatwić przez meila.

    Skądinąd kiedyś negocjowałem z kosowską policją graniczną przekroczenie granicy na przejściu Shistavec - Krusheve.
    Przejście tylko dla obywateli AL, RKS i MKD. Negocjacje długo nie trwały - napisali, żeby podać datę to mi załatwią legalne przejście Niestety nie byłem w stanie tak precyzyjnie się określić, więc ostatecznie musiałem pojechać dookoła (fantastyczny zjazd z Novosjej przez Topojan).

    BTW: na Qafe Vranice nie ma przejścia, choć google pokazuje, że jest. De facto nie ma nawet drogi.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zdjęcia z KIMBu.
    Przez Hero w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 13:14
  2. Zdjęcia cyfrowe
    Przez Polej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2006, 20:55
  3. Prośba o zdjęcia
    Przez Kriss40 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-02-2004, 09:57
  4. A ja proszę o zdjęcia.
    Przez Anka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2003, 11:02
  5. zdjęcia
    Przez Szaszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-07-2002, 00:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •