Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Dwa światy

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    No, no, jestem pełen podziwu. Mamy Pierogowego, co przepada za pierogami, przydałby się może i Żurkowy .
    Jak bylem młodszy nie lubiłem zup. Twierdziłem, że jak chce mi się pić to woda mi wystarczy. Teraz zaś uważam, że nie jestem zwierzęciem aby czystą wodę pić, wolę piwo. A piwo bardzo dobrze się komponuje z żurkiem (mocniejsze trunki też)
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Czy próbowaliście dźwignąć ten saganek ? Trochę ciężki.
    Został tu ściągnięty z okolicznego przysiółka na pamiątkę dziejów, a jego brat leży tam sobie nadal schowany pod liśćmi łopianu.
    Z takich detali robi się opowiadanie.
    Dałeś mi następny powód aby przybyć jeszcze raz do worka. Spróbuję podnieść garnuszek i ewentualnie przeszukać łopiany w owym przysiółku,
    celem znalezienia jego brata.

    Innym na pobudkę dzwony dzwonią, jakiś werble, surmy ewentualnie budzik. Mnie bardziej prozaicznie, pęcherz kazał wstać. W tym wypadku, pęcherz władza. Ja na władzę nie poradzę, wstać musowo. Wiec chybcikiem do łazienki. Jakoś strasznie widno. Patrze na zegarek. O cholera, już dziewiąta. Niedziela 5 październik. Ciężko łepetyna pracuje po wczorajszym dniu. Mamy być w Łopience, dzisiaj odpust. Budzę Zbyszka. Wychodzimy na śniadanie. I jak zapewne się domyślacie znowu żur, z jajem i grzybami, oraz kawa. Idziemy na cmentarz, odwiedzamy groby: Radosa, Zubowa i Sikorki. Kompan czytał Potockiego więc wie o kogo chodzi.
    Po rozliczeniu się i pożegnaniu z właścicielką kwatery, ruszamy w kierunku Wetliny. W Dołżycy odbijamy w lewo. Jedziemy doliną Solinki mijając ją raz z lewej, raz z prawej strony. Dojeżdżamy do chatki "człowieka który ucztował z wilkami". Dziadek Spis już z dziesięć lat ucztuje ze Św. Piotrem na "Niebieskich Połoninach". A jego chatkę komercja zjada. Niegdyś samotna w środku doliny obecnie w towarzystwie galerii i jakiegoś sezonowego baru.
    Parkujemy perkotkę obok drogi i ruszamy w kierunku Łopienki. Wszędzie duża ilość samochodów. Mijamy retory, jeden zespół, drugi. Dzisiaj nie dymią. Dochodzimy do placu na którym ktoś rozstawił stojak zbudowany z gałęzi i sprzedaje rzeźby. Podchodzimy bliżej, Lach. Tak to On. Nie poznaje mnie, dla niego jestem tylko jednym z tysiąca. Prócz rzeźb widzę płyty "Ballady Andreja Kiryła" (czy jakoś tak, nie zapamiętałem).
    Idziemy dalej, po prawej mijamy nową wiatę. Dochodzimy do cerkwi. Ja w szoku, byłem kilka lat temu w Łopience na odpuście, nie było nawet jednej czwartej wiernych (może uczestników). Zbyszek w szoku: "jaka bogata musiała być ta wieś, skoro wystawili murowaną cerkiew". Pierwszy raz do Łopienki trafiłem w 2004 roku. Wtedy idąc do cerkwi po omacku od Dołżycy agrafką (tak wtedy nazywali smolarze drogę leśną idąca w górę, spotkałem pręgowanego kota (prawdopodobnie żbika) gdy wygrzewał się na słońcu. W 2006 byłem pierwszy raz na odpuście. Wtedy poznałem SB który mnie zaprosił na forum. Dzisiaj spotykam Mania, chwilę rozmawiamy i odchodzę.
    Dużo ludzi, ja takich spędów nie lubię. Wolę z Panem Bogiem rozmawiać w samotności. Ruszamy do pojazdu.
    Jedziemy dalej. Zatrzymujemy się w Terce, przy cmentarzu. Zmyślamy się nad mogiłą pomordowanych. Jedziemy do Soliny. Zatrzymujemy się przy zaporze. Spacerujemy korona zapory. Podchodzi grupa młodzieży z przewodnikiem. Młodzieniec przewodnikowi zadaje pytanie: "Co by się stało jak bym chciał zjechać na dupie do elektrowni? Na to przewodnik: "Zanim byś zjechał, to by Ci dupy zabrakło"
    . Po spacerze ruszamy do domu. Ot i cała trzydniowa wycieczka.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  3. #23
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Dzięki, Kaziu, za fajną opowieść Masz u mnie piwo i głos na Kronikarza Roku.

  4. #24
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Super się czytało i chodziło razem z Wami.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bertrand236 ; 16-10-2014 o 16:12
    bertrand236

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    To jeszcze czekamy na postscriptum.
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  6. #26

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Świetna opowieść :)
    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. wiaty w Beskidzie Niskim
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 16:57
  2. Dwa dni w krzakach:-)
    Przez diabel-1410 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 19:03
  3. Dwa dni jesienią
    Przez iwonaf w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 14:33
  4. Bystre-Ośrodek Wypoczynkowy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
    Przez wolfmaister w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2007, 16:56
  5. "Dwa żywioły, dwie pasje"
    Przez yareq w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2003, 19:33

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •