Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Dwa światy

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Dwa światy

    Mówią, że duchy mają życie beztroskie! Może i niektóre mają, mi tam nałożono obowiązek dmuchania w wielkim kretowisku (jeśli ktoś na terenie stołecznego metra poczuje liźnięcie chłodu na karku, może mieć pewność, że to ja bądź moi kamraci).
    Jakoś tak dziwnie się złożyło, że obowiązki nie pozwoliły w ciągu ostatnich ostatnich dwóch lat na pobyt w Bieszczadach. Ckniło się duchowi do górek. Chociaż one ani najwyższe, ani najpiękniejsze, a mnie ciągnie tam jak diabli. Jak wiadomo pierwsza niedziela października to odpust w Łopience. Trzeci, czwarty i piąty października mam wolne. Dzwonię do kumpla - jedziesz w Bieszczady? "Jadę". Ze Zbychem znamy się lat dwadzieścia parę. Wiem, że On bywał w Bieszczadach. On wie, że ja bywałem Bieszczadach. Zawsze w innym czasie i trochę inaczej. On wysportowany wbiegał na połoniny i to mu starczało. Ja z zaawansowanym mięśniem piwnym pełzałem to na połoninę to w dolinę. To w habazie, to do knajpy. Postanowione jedziemy. Więc dzwonię do Krzycha (od kilkunastu lat zatrzymuję się w "Szymkówce"). Niestety w terminie który podaję, brak miejsc, cóż zdarza się. Miejscówkę znajduję u sąsiadki Krzycha i Ani.
    Piątek, 3-go października o godzinie 15 ruszamy Zbychową perkotką z Piaseczna. Miała być nas czwórka, Niestety! Albo dobrze, dziewczyny odwołują wyjazd. Jedziemy, a raczej stoimy w korkach. Bo jak na złość drogowcy zajęli się remontami dróg po których jedziemy. W końcu o 23 jesteśmy w Cisnej. Kąpiel, woda rozmowna i spać.
    Z rana idziemy coś zjeść. Obaj stwierdzamy że po wczorajszych przeżyciach śniadanie musi być płynne. W pobliskiej karczmie zjadamy żur z grzybami i zapijamy kawą. Następnie idziemy do pobliskiego przystanku niegdysiejszego PKS-u. Mamy pojechać do Wetliny.
    CDN:
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  2. #2
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Ot, warto było doczekać tego, że Duch wrócił w Bieszczady (te "ani najwyższe, ani najpiękniejsze" jak pisze z przymrużeniem oka ) i że znów mój duch zachichocze radośnie na widok jego relacji. Lata świetlne temu przyszpiliły mnie do forum opowieści Marcowego (zdaje sie,ze wtedy pod innym nickiem występował ?) i DUCHAPRZESZŁOŚCI własnie. Chyba nawet zdobyłam sie na jakis czterowers błagalny, żeby ten duch nie zaginął a powinność swoją czynił nam na radość !! Czekam więc na ciąg dalszy najnowszych losów błąkajacego się po bieszczadzkich ostępach, dość niecierpliwie!

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Podchodzimy bliżej, grupka turystów chcąca ruszyć tak jak my w dalszą drogę. Przyglądam się bliżej! Jedna z postaci w charakterystycznym kapeluszu. Niewiele myśląc podchodzę i pytam:
    - "Hiszpański Szlachcic?"(za Bertrandem)
    - Ów odpowiada "Znamy się?"
    - "Nie! Jestem Duchprzeszłości"
    Po krótkiej konwersacji, okazuje się, że są jeszcze: dwa Dobre Duszki, Niemiecki Junkier, Człowiek Lubiący Pierogi, Tamtejszy i kilka innych Osób których miana zapomniałem (przepraszam), moim skromnym zdaniem forumowa arystokracja. Proponują byśmy z nimi zrobili nieformalne otwarcie pewnego żakowskiego obiektu. Jestem chętny, aczkolwiek nieprzygotowany na tego typu okazję, wobec czego z przykrością się rozstajemy, po przyjeździe autobusu. Który uwozi doborowe towarzystwo w głąb bieszczadzkich ostępów.
    Do Wetliny nie mamy w najbliższym czasie żadnego podwozu. Wobec czego decydujemy się na odwiedzenie źródeł Sanu. Zwłaszcza, że ani ja, ani Zbych (wstyd się przyznać) nigdy tam nie byliśmy. Wracamy na kwaterę, kumpel odpala perkotkę, ruszamy. Z nami zabiera się para młodych ludzi. Jedziemy, mijamy kolejne bieszczadzkie miejscowości, podziwiamy kolorki. Jesteśmy w Ustrzykach Górnych.
    Zatrzymujemy się przed niegdysiejszą knajpą Lacha. Młodzież rusza na Tarnicę, my idziemy na herbatkę z imbirem do środkowej z trzech knajp. Lubiłem bywać u Andrzeja. Wypić tam piwo, rąbnąć stakanik czegoś mocniejszego pod kiszoną rzodkiewkę. Posłuchać gawęd przy gitarze, uraczyć uszy wierszami najmłodszej z jego córek (miała dziewucha talent, oj miała, żal). Popatrzeć na jego rzeźby, zjeść pstrąga z czosnkiem niedźwiedzim.
    Teraz Lach nieobecny, knajpa kogoś innego, podobno jedzenie jest lepsze niż niegdyś, tak powiadają. Ale ja widzę jakieś stare fotografie na ścianach, nic mi nie mówiące. Jakieś tybetańskie chorągiewki modlitewne, rozwieszone na sznurze wzdłuż ogrodzenia (mają nawet jakieś napisy krzaczkami). Oraz rozpadający się dach. Całość sprawia przykre wrażenie w porównaniu z nowym gmachem sąsiedniego obiektu "pod Caryńską". Kilka lat minęło, a jak kumpel stwierdził "dwa światy".
    CDN.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Ot, warto było doczekać tego, że Duch wrócił w Bieszczady
    (...)!
    WUKA dziękuję za dobre słowa! Miło, że to Ty jako pierwsza się odezwałaś.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    Podchodzimy bliżej, grupka turystów chcąca ruszyć tak jak my w dalszą drogę. Przyglądam się bliżej! Jedna z postaci w charakterystycznym kapeluszu.
    CDN.
    Ciekawe - człowiek pomyka w Bieszczady, a tam zaraz kogoś znajomego spotyka ... środek sezonu, czy jak ;-))
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  6. #6
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    Podchodzimy bliżej, grupka turystów chcąca ruszyć tak jak my w dalszą drogę. Przyglądam się bliżej! Jedna z postaci w charakterystycznym kapeluszu. Niewiele myśląc podchodzę i pytam:
    - "Hiszpański Szlachcic?"(za Bertrandem)
    - Ów odpowiada "Znamy się?"
    - "Nie! Jestem Duchprzeszłości"
    Po krótkiej konwersacji, okazuje się, że są jeszcze: dwa Dobre Duszki, Niemiecki Junkier, Człowiek Lubiący Pierogi, Tamtejszy i kilka innych Osób których miana zapomniałem (przepraszam), moim skromnym zdaniem forumowa arystokracja.(...)
    Z tą forumową arystokracją to trochę przesadziłeś, to raczej forumowa ariergarda, która ciągnie się siłą przeszłości.
    A swoją drogą to będę musiał zmienić hełm, bo w tym ciężko zachować mi anonimowość zarówno w Łopience jak i Maniowie czy też Cisnej.
    Gdzie się nie obrócisz wszędzie się szwędają ci forumiczowie,
    .... czy to środek sezonu ? czy jak ?

  7. #7
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Nikogo z forum nie spotkałem , ale żona spotkała znajomą z pracy ,z przed kilku lat na przełęczy Orłowicza

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Cytat Zamieszczone przez Aleksandra Zobacz posta
    Ciekawe - człowiek pomyka w Bieszczady, a tam zaraz kogoś znajomego spotyka ... środek sezonu, czy jak ;-))
    Olu! Bieszczady stały się takim dziwnym miejscem gdzie co krok duch natyka się na na znajomych: forumowych, bądź też wcześniej poznanych.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    [QUOTE=don Enrico;156558]Z tą forumową arystokracją to trochę przesadziłeś, to raczej forumowa ariergarda,,[/QUOTE

    Przesadziłem? Powiadasz. To skąd te: don, von, sir.?
    Dla mnie będziecie arystokracją , czy tego chcecie czy tez nie.
    Chociaż ariergarda - czyli pierwsza straż, też brzmi dumnie!
    Ostatnio edytowane przez DUCHPRZESZŁOŚCI ; 11-10-2014 o 22:20
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Dwa światy

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    (...)
    Chociaż ariergarda - czyli pierwsza straż, też brzmi dumnie!
    Bardziej miałem na myśli definicję w/g wiki
    Ariergarda –oddział z tyłu za głównymi siłami związku taktycznego .
    czekam na cd
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 12-10-2014 o 21:23

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. wiaty w Beskidzie Niskim
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 16:57
  2. Dwa dni w krzakach:-)
    Przez diabel-1410 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 19:03
  3. Dwa dni jesienią
    Przez iwonaf w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 14:33
  4. Bystre-Ośrodek Wypoczynkowy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
    Przez wolfmaister w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2007, 16:56
  5. "Dwa żywioły, dwie pasje"
    Przez yareq w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2003, 19:33

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •