Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

  1. #1
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Skoro trzynasty kongres się odbył, to i z czternastym nie powinno być problemów, hę? Idzie zima, więc warto pogadać o szczegółach wiosennego spotkania, żeby genialne pomysły organizacyjne nie pojawiały się na 2 dni przed imprezą. Ponieważ w okolicach XIII KIMB-u pojawiły się głosy o możliwych modyfikacjach imprezy, pozwolę sobie zainicjować dyskusję i podzielić ją na trzy nurty:

    CO?

    Czyli jak powinien wyglądać KIMB A.D. 2015 - np. tylko ognisko, pogaduchy, popijanie i śpiew, czy też bardziej ambitnie: prelekcje, slajdowiska, wycieczki, spotkania w zakładach pracy etc.

    GDZIE?

    Czyli jakie miejsce spotkania i jaki standard wybieramy - dzicz, pół-dzicz czy wypas... ZpC, jakaś wiata, a może Baza Ludzi itp. itd.

    KIEDY?

    Niby wiadomo - trzeci weekend maja - ale na XIII KIMB-ie pojawiły się głosy, jakoby ten termin nie był najlepszy, a to za sprawą kermeszu w Olchowcu i Zlotu Leśnych Ludzi, które odbywają się w ten sam weekend. No to może są lepsze pomysły.

    ***

    Ponieważ na razie rozważamy teoretycznie, dopuszczalne są głosy w stylu: "Fajnie by było, gdyby...". Na konkretne ustalenia z właścicielami lokali czy na deklaracje odnośnie organizowania sprzętu będzie jeszcze czas. Po prostu niech każdy się wypowie, jaki KIMB jest dla niego optymalny i o jakim śni po nocach
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 15-10-2014 o 19:34 Powód: literówka

  2. #2
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Fajnie by było, gdyby KIMB się odbył nie na początku miesiąca i nie w samym końcu (tak jak było dla mnie jest ok)... najlepszym przynajmniej dla mnie rozwiązaniem jest dzicz, ale na pół-dzicz chyba nie będę zbytnio marudził....samo miejsce jest mi w zasadzie obojętne, choć kurorty typu UG, Wetlina, Cisna ...kompletnie do mnie nie przemawiają....ognisko jest dobrym miejscem integracji... a co za nim idzie...popijanie, pogaduchy i śpiew. To tylko moje zdanie i choć na KIMB ie byłem tylko raz, to je wyrażam, bo mam zamiar być po raz drugi.

  3. #3
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    S....

    CO?

    Czyli jak powinien wyglądać KIMB A.D. 2015 - np. tylko ognisko, pogaduchy, popijanie i śpiew, czy też bardziej ambitnie: prelekcje, slajdowiska, wycieczki, spotkania w zakładach pracy etc.

    ...
    Moje zdanie jest następujące:

    1. Ognisko, pogaduchy, popijanie i śpiew – muszą być Tradycja taka świecka powstała
    2. Prelekcje, slajdowiska – mogą być ale… Niezbyt długie i męczące. Może poprosić Goprowca, może leśnika, a może smolarza?
    3. Wycieczki wspólne powinny być w góry albo w dół ale powinny. Może browar Ursa Major da się namówić na zwiedzanie i prelekcję???A mnożę wnętrze zapory póki ona jeszcze stoi?


    [QUOTE=Marcowy;156711]...
    GDZIE?

    Czyli jakie miejsce spotkania i jaki standard wybieramy - dzicz, pół-dzicz czy wypas... ZpC, jakaś wiata, a może czy Baza Ludzi itp. itd.

    ..../QUOTE]
    Tutaj mam problem

    1. Najmilej wspominam Tarnawę ale tam problem z prądem do ewentualnych prezentacji multimedialnych.
    2. Co sądzicie o Kolibie?
    3. Co sądzicie o schronisku na Szybenicy?
    4. A może po ludzku dogadać się z Krysią w Łupkowie?


    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    ...
    KIEDY?

    Niby wiadomo - trzeci weekend maja - ale na XIII KIMB-ie pojawiły się głosy, jakoby ten termin nie był najlepszy, a to za sprawą kermeszu w Olchowcu i Zlotu Leśnych Ludzi, które odbywają się w ten sam weekend. No to może są lepsze pomysły....
    Tu też mam problem

    1. Tradycja jest tradycją i już!
    2. W naszym gronie są bakałarze i ludzie z nimi związani. W tradycyjnym terminie nie mogą na kimbie się pojawić. Ostatni łikęd czerwca byłby dla nich chyba dogodny? A Bieszczady wtedy są jeszcze puste.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  4. #4
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    1. Mi wystarczy standardowy zestaw. Prelekcje, zwiedzanie -dla mnie niepotrzebne.
    2. Oczywiście Tarnawa:)
    3. Proponuję ostatni weekend maja. Dobrze byłoby termin ustalić z Maniem :)
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 15-10-2014 o 18:39
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  5. #5
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    To ja zacznę od końca, czyli KIEDY?
    Myślę, że warto by uzgodnić z Maniem, kiedy dałby się skusić na występ przy ognisku czy innej sali balowej i wtedy ustalić termin - tydzień w tą czy w tamtą chyba większej roli nie odgrywa a sami wiecie jak nasz El Mariachi wymiata!
    GDZIE i CO?
    Tu bym połączył dzicz i troszkę cywilizacji, ognisko z możliwością zabawy w razie niepogody pod dachem, spanie w warunkach turystycznych na sali wieloosobowej lub z pościelą w pokojach 2 i 4 osobowych z kimaniem w namiocie, wycieczki lekkie dolinami z bardziej wymagającymi górskimi szlakami a nawet chaszczingiem nieokiełznanym.
    Gdzie to wszystko? W Balnicy u Wojtka!
    Myślę, że gospodarz dałby się namówić na krótką prelekcję o zwierzętach bieszczadzkich, więc i ten punkt programu udałoby się zrealizować.
    Jest jeden podstawowy warunek. Miłośnicy gór z forum czy to Karpackiego czy Beskidu Niskiego jak robią takie wyjazdowe spotkania to po prostu rezerwują obiekt i wpłacają zaliczki. I w przypadku jeśli taka impreza miałaby się odbyć u Wojtka bądź w innym tego typu obiekcie, trzeba też tak postąpić, czyli na np. trzy miesiące wcześniej robimy zrzutę po np. 15 zł jako bezzwrotną zaliczkę i przekazujemy pieniądze gospodarzowi. Na określone ileś dni wcześniej potwierdzamy swoją obecność, żeby nie blokować ewentualnych miejsc i wszystko jest wtedy jasne i czytelne. Gdyby ktoś z różnych przyczyn nie mógł przyjechać lub nie chciał spać na miejscu, to po prostu zaliczka przepada i jakoś trzeba się pogodzić za stratą tych 15 zł (przykładowo).
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  6. #6
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Balnica super, zapomniałam o tym miejscu. Może być nawet lepiej niż w Tarnawie bo Wojtek to super gość. O wilkach i niedźwiedziach owszem ma co nieco do powiedzenia. Gdy pierwszy raz u niego byłam i gadałam z gościem (a nie wiedziałam że rozmawiam z tym sławnym Wojtkiem tylko myślałam że z jakimś gostkiem co sprzedaje pocztówki) to gadaliśmy o wilkach i w następnych razach tak samo, więc pomysł fajowy.

    15 zł (przykładowo) to: dla tych co śpią gdzie indziej -cena obecności na imprezie a dla tych co śpią w Balnicy- zadatek na poczet noclegu (jeżeli nocleg za 1 dzień mają droższy to płacą tyle ile wyniesie 1 dzień). Tak czy inaczej każdy wpłaca minimum 15 zł (kwota do ustalenia).
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    ...
    15 zł (przykładowo) to: dla tych co śpią gdzie indziej -cena obecności na imprezie a dla tych co śpią w Balnicy- zadatek na poczet noclegu (jeżeli nocleg za 1 dzień mają droższy to płacą tyle ile wyniesie 1 dzień). Tak czy inaczej każdy wpłaca minimum 15 zł (kwota do ustalenia).
    Tak też to rozumiałem choć może niezbyt precyzyjnie napisałem.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #8
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Jako, żem ostatnio przekorny, wypowiem się w nie swoim imieniu, jeno innych
    ad.1 doświadczenia ubiegłych lat mówią, że najważniejsze jest żarcie (pamiętne dyskusje ile deko kiełbasy za jaką cenę)
    eksperymenty typu ; prelekcje, slajdowiska i wycieczki naukowe nie cieszyły się zainteresowaniem
    ad.2. spotkania w ubiegłych latach pokazały że pojawia się tam zróżnicowany elektorat, są tacy którym wystarczy namiot, albo ławka ,
    ale przybywają też ci dla których jest konieczna łazienka z ciepłą wodą w pokoju z pokojówką.
    Każda próba ustalenia miejsca "dzikiego" odebrana będzie jako brak tolerancji, a to jest karalne mocą ustaw i dyrektyw
    ad.3. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Jakiekolwiek próby przestawienia terminu spowodują reakcje tych którym nie pasuje.
    Forumowy Kongres nie może się ustawiać w terminie jedynej dziury w której nie ma żadnych imprez . "Imprezowicze" stanowią totalną mniejszość

    ad.4. LOGISTYKA - jest najważniejsza (w/g mnie) przy takich spotkaniach - czyli jak dojechać i gdzie spać.

    Optymalne jest wynajęcie całego obiektu i płacimy za niego. I tu wychodzi z kieszeni diabeł,czyli jak to zrobić aby wilk był syty i owca cała.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    mnie kompletnie nie pasuje ten termin - trzeci weekend maja - więc inne kwestie dla mnie mało istotne
    Ostatnio edytowane przez Miejscowy ; 15-10-2014 o 22:06

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar krawc
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Tarnobrzeg
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    1) Jestem jednym z uczestnikow, ktorzy zaliczyli najwiecej KIMB-ów. Zmieniali sie ludzie , zmieniala sie formuła KIMB-u , niekoniecznie w dobrym kjerunku . Wydaje mi sie ze iles tam lat temu impreza byla bardziej spontaniczna, luźniejsza, bawili sie wszyscy razem..teraz uczestnicy sa jakoś mniej zintegrowani ..i to powinno decydowac o miejscu (mozliwośc zebrania w jednej grupie ludzi którzy przyjechali w tym celu..a nie zjawili sie przypadkowo)
    2)Co do miejsca -niech to nie bedzie motel przy drodze, gdzie zatrzymują sie wszyscy na chwile ale miejsce docelowe, najlepiej na uboczu. Lubie Kolibę na Przysłupiu Carynskim . Sala jadalna ok..ale nie ma (chyba ze bedzie w maju ) miejsca przygotowanego pod imprezę zewnętrzną. Pokoje-luks..ale obiekt ma problem z wodą..brakuje jej czesto. Obiektu w Balnicy nie znam-z tego co czytalem-ma swoj klimat ale nie wiem czy jest organizacyjnie dobry-miejsce na spotkanie pod dachem dla grupy ludzi (na wypadek niepogody) i miejsce na grupowe imprezowanie na świezym powietrzu ? . Tarnawa-spelnia wymagania imprezowania zewnętrznego -tylko!
    3) Co do terminu-jesli pojawi sie nowy, to najlepiej niech to bedzie zaklepane na jakis czas, bo z tego co wiem, część pracujacych musi przestrzegac planu urlopów, ustalanego na poczatku roku

    Bob

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [Komańcza] Zakwaterowanie(gdzie,kiedy)
    Przez anula w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 07:59
  2. Kilimanjaro od 27.01.2015-05.02.2015
    Przez diabel-1410 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 23:17
  3. Bukowskie Vrchy - co, gdzie , jak , kiedy etc z Roztok Górnych :)
    Przez Mavje w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 17:45
  4. Gdzie ?? KIMB VI 2007-- głosowanie tura I
    Przez joorg w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 17-02-2007, 10:46
  5. Gdzie ?? KIMB 2006 - głosowanie PONOWNE - zmienione
    Przez joorg w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 04-05-2006, 08:44

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •