Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokumentów

  1. #21

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Tutaj podaję linka z pracą o UPA mojego autorstwa, zaraz dodam pliki z archiwum które tutaj próbowałem umieścić jednak jakość się zmniejszyła, u mnie to lepiej wygląda niż na naszym forum...?
    http://we.tl/VrYqKeTube

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    http://we.tl/BDmAqDD49Z
    To link do 103 plików - skanow dokumentów Milicji i UB z lat 40tych Miłego czytania :) proponuję zwrócić uwagę na język raportów - koślawość językowa i dziwne neologizmy rzucają się bardzo w oczy.

    Ps. Te jpegi są wykadrowane i rozjaśnione XNview. Jeśli nie można ich rozczytać mogę dorzucić oryginały. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!

  4. #24
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Dotychczasowe materiały do pobrania w przyjazny sposób i bez ograniczeń: http://ciekawe.tematy.net/2014/UPA_w_Bieszczadach/

  5. #25
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Dzięki Wojtku :)

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Cytat Zamieszczone przez piter4blue Zobacz posta
    Ps. Te jpegi są wykadrowane i rozjaśnione XNview. Jeśli nie można ich rozczytać mogę dorzucić oryginały. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!
    Również pozdrawiam i dzięki za ciekawe materiały. Jeżeli nie sprawi Ci to wielkiego problemu, to dorzuć oryginały, a postaram się je trochę bardziej uczytelnić i wtedy udostępnię je wszystkim zainteresowanym, tą problematyką.

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Połączyłem poszczególne części pojedynczych dokumentów w sensowną całość i ułożyłem chronologicznie w/g daty. Obejmują okres od 27.03.1946 r. do 27.06.1947 r. z pewnymi przerwami. Jednak z jakością, to nie jest zbyt różowo, gdyż w większości były to pliki w małej rozdzielczości i bardzo słabej jakości. O problemach i eksperymentach, to nie ma co pisać, ale starałem się, aby w miarę możliwości, czytelność tekstu nie była uciążliwa. Nie we wszystkich przypadkach to się udało, ale w większości, przy odrobinie wysiłku, można treść dokumentów przeczytać. Plik RAR na 46 MB i można ściągnąć z lego linku https://drive.google.com/file/d/0B8d...ew?usp=sharing Uwaga - najechać kursorem na górę ekranu, pojawi się napis "Pobierz" , kliknąć i zacznie się zapisywanie na dysku.

  8. #28
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    O problemach i eksperymentach, to nie ma co pisać, ale starałem się, aby w miarę możliwości, czytelność tekstu nie była uciążliwa.
    Podziękowania za mrówczą pracę. Teraz przy odrobinie wytrwałości można zapoznać się z tekstami. Ułożenie "po kolei" też ułatwia pracę.
    Zastanawiam się, dlaczego autor, wkładając pewnie sporo starań w dotarcie do materiałów, tak "po macoszemu" potraktował jakość ich skopiowania.

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Zastanawiam się, dlaczego autor, wkładając pewnie sporo starań w dotarcie do materiałów, tak "po macoszemu" potraktował jakość ich skopiowania.
    Dzięki Wojtku za miłe słowa .
    Na pewno nie chodzi tu o krytykę autora, jako człowieka, lecz o sposób w jaki zrobił odbitki z monitora. I tak może przy okazji pewna rada postępowania na przyszłość, dla tych, którzy w takich sytuacjach myślą, że jakoś to będzie. Po pierwsze, zdjęcia o dużej wartości archiwalnej robić w największej możliwej rozdzielczości, a po drugie, prostopadle do osi monitora. Wtedy zawsze jest większa szansa na to, że z takich zdjęć będzie można więcej wyciągnąć. Akurat tak się złożyło, że zacząłem od tych kilku, które były w większej rozdzielczości i one wyszły całkiem przyzwoicie. Natomiast, gdy przeszedłem do tych drobniejszych, zaczął się koszmar. Nie wspomnę o tych czerwonych . Jedno jest pewne, przy okazji sam się wiele nauczyłem i pewnie nie potrzebnie uparłem się, aby je powiększać, gdyż to nie poprawiło ich jakości w sposób zadowalający. Jeżeli tylko komuś się przydadzą i z nich skorzysta, będzie to dla mnie największą satysfakcją. Myślę, że w ciągu 2 tygodni, zainteresowani tematem, zdążą skorzystać z podanego wcześniej adresu.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]
    Przez Czarek pl w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1146
    Ostatni post / autor: 28-11-2021, 09:23
  2. Wątek "Historia Bieszczadów"
    Przez bartolomeo w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 20:44
  3. "UPA w Bieszczadach" Stanisław Żurek
    Przez Pyska w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 23:43
  4. Dariusz Baliszewski "Historia nadzwyczajna"
    Przez Stały Bywalec w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 07:40
  5. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 03:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •