Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokumentów

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    22

    Domyślnie HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokumentów

    Witajcie Forumowicze,
    Temat naszych ukochanych gór, ich historii zaczął mnie pociągać już w podstawówce po przeczytaniu "Śladów rysich pazurów". W Bieszczady pierwszy raz pojechałem w II klasie liceum w maju 1995 roku do Ustrzyk Górnych. Zaintrygował mnie świat Bieszczad przedwojennych i tak do dziś lubię zgłębiać ten temat.
    Dzięki forum zobaczyłem że jest mnóstwo osób odnajdujących pozostałości i dzielących się fotografiami tego co świadczy o tym, że w Bieszczadach tętniło życie przed wojną.
    Poszedłem na studia administracyjne i wiedziałem o czym będę pisał pracę licencjacką. Promotorem był emerytowany oficer WP, który wiedział o czym piszę i doradzał a nie przeszkadzał w pisaniu pracy. Wydźwięk pracy jest obiektywny, podaję argumenty i dowody na działania obu stron, a osobiście nie mam jednostronnego spojrzenia na konflikty polsko-ukraińskie. Z zagłębiania się w temat wynika, że nic nie jest czarno białe. Wnioski i końcowe spostrzeżenia w pracy są bardzo bliskie temu co naprawdę myślę o tej tematyce.

    Chciałem zapytać forumowiczów czy jesteście chętni przeczytać pracę oraz obejrzeć materiały - skany ubeckich, milicyjnych raportów i meldunków z powiatu leskiego- z lat 1944-1948? Są to dokumenty jawne, jawnie nabyte lecz źródła nie chcę ujawniać ze względów paranoi bestii ipeenowskiej, która ma monopol na reglamentację archiwów i zwykły człowiek nie jest w stanie poczytać sobie, co pisał w raportach do Leska milicjant z Cisnej w 1946 roku. Niby mamy demokrację i jawność, ale nie dla każdego... Naprawdę trzeba podać mocne powody aby dostać pozwolenie na oglądanie archiwów. I tłumaczyć się po co, i na co, i do czego, i w jakim celu, i czy aż tyle chce pan oglądać.... Polska urzędnicza paranoja.

    Jakość skanów pozostawia wiele do życzenia, część dokumentów jest jedynie zdjęciami wyświetlanych na ekranie jpegów.
    Ale treść czasem poraża...
    Pozdrawiam Bieszczadników i czekam na zainteresowanie lub jego brak.

  2. #2
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Cytat Zamieszczone przez piter4blue Zobacz posta
    Chciałem zapytać forumowiczów czy jesteście chętni przeczytać pracę oraz obejrzeć materiały ...
    Ja, Wojtek Pysz, chcemy;-) I jak to można uczynić?

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Jestem za. To co piszesz jest bardzo interesujące i chętnie dowiem się czegoś więcej. Osobiście obawiam się takich, którzy mają jednostronne spojrzenie na tak trudny temat.
    Prawda nawet gorzka jest lepsza od słodkiego kłamstwa.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Zainteresowanych przybywa...dawaj !!
    Pozdrawiam

  5. #5
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Wdrożyłem się czytając "Drogę do nikąd", mogą być też inne materiały źródłowe, dawaj
    Pozdrav

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    witam, oto spakowana praca, za chwilę dodam skany Pozdrawiam!

  7. #7
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Cytat Zamieszczone przez piter4blue Zobacz posta
    oto spakowana praca,
    A gdzie ona spakowana?

  8. #8

  9. #9
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: HISTORIA praca na temat "UPA po II WŚ w Bieszczadach" plus skany ubeckich dokume

    Do postu nie załączysz zipa. Może wgraj skompresowaną całość na jakiś upload, np. na www.wetransfer.com, i zamieść link, każdy zainteresowany sobie ściągnie.

  10. #10

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Konflikt polsko-ukraiński [wcześniej "Historia Bieszczadów"]
    Przez Czarek pl w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1146
    Ostatni post / autor: 28-11-2021, 10:23
  2. Wątek "Historia Bieszczadów"
    Przez bartolomeo w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 21:44
  3. "UPA w Bieszczadach" Stanisław Żurek
    Przez Pyska w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 00:43
  4. Dariusz Baliszewski "Historia nadzwyczajna"
    Przez Stały Bywalec w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 08:40
  5. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •