Strona 1 z 13 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 127

Wątek: XIV KIMB 2015 - rozkład jazdy i lista obecności

  1. #1
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie XIV KIMB 2015 - rozkład jazdy i lista obecności

    No i zamiast tradycyjnego, wielotygodniowego bicia piany mamy szybki i całkiem konkretny konkret... Jak nie na naszym forum

    Po konsultacjach z Radą Powsimord miło mi ogłosić, że:

    XIV Kongres Internautów - Miłośników Bieszczad 2015 odbędzie się w Balnicy.
    Wigilia: piątek 15 maja, Obrady Główne: sobota 16 maja.


    Program Obrad Głównych w Balnicy:

    19.00 - zbiorowa fotka na początek
    19.15 - się przedstawiamy
    19.30 - podsumowanie Powsimord

    ...
    Wigilia pewnie jak zwykle w paru miejscach i porach

    Rada Powsimord zarekomendowała także system zaliczkowy, o szczegółach napisze Matka Prowadząca Jimi Czekamy na kolejne propozycje odnośnie programu i na zgłoszenia chętnych. Poniżej lista zapowiedzianych:

    1. creamcheese + 1(z noclegiem)
    3-5. Marcowy, Marcowa, Marcówna
    6. Duchprzeszłości (z noclegiem)
    7. Wojtek Pysz (z noclegiem)
    8. don Enrico
    9. Stały Bywalec
    10-12. Piskal, Piskalowa, Piskalątko (z noclegiem)
    13. Jimi (z noclegiem)
    14. Basia Z. (z noclegiem)
    15-16. betrtand236 z Renatką
    17-18. długi z Joanną
    19-20. bieszczadzka tęsknota +1 (z noclegiem)
    21-22. Ridol z przemollą
    23-25. uszatek miś, marmota_m +1
    26. sasanka zwyczajna
    27-28. Olaa + 1
    29. rico

    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 17-11-2014 o 14:20 Powód: aktualizacja listy obecności

  2. #2
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Jako, że tego typu sprawy najlepiej organizacyjnie omówić osobiście przy herbatce, udałam się na weekend do Balnicy. Rozmawialiśmy z Wojtkiem na temat jak wygląda takie spotkanie, ile bywa na nim osób a także jaka sytuacja była rok temu, by był świadomy na co się pisze i byśmy wspólnie doszli do wzajemnego konsensusu próbując ogarnąć tę ciężką społeczność forumową:) Wojtek kojarzy nasze forum, jednak rzadko na niego zagląda. Niemniej miłe było, gdy wymieniał ludzi z forum, których zna, pamięta i lubi :)

    Jako termin zadeklarowałam 16 maja 2015, gdyż taka tendencja jednak dominowała na forum. Jest to data jeszcze na tyle odległa, więc można ją będzie jeszcze przesunąć, nie ma żadnych rezerwacji na maj (poza długim weekendem).

    Ustalenia są takie, byśmy do 20 listopada podjęli decyzje o miejscu KIMBu. Na razie termin ten mamy wstępnie zarezerwowany jako wyłącznie dla nas. 20 Listopada odezwę się do Wojtka tylko z odpowiedzią czy KIMB w Balnicy się odbędzie lub nie. Do tego czasu mamy czas by rozeznać się w innych obiektach, np. w Tarnawie. Ja podejmuję się tylko i wyłącznie organizacją Balnicy, więc kto zainteresowany innym miejscem, niech się w tym czasie dowiaduje.

    Jeżeli zdecydujemy się na Balnicę, to 20 listopada ja przelewam na konto Wojtka 200 zł tytułem ogólnej zaliczki. Od tego momentu będę zbierać zapisy na KIMB, czyli zaliczki 15 zł od uczestników wraz z decyzją, czy decydują się na nocleg czy tylko samo uczestnictwo w imprezie. Może wiele osób stwierdzi, że to głupi pomysł, jakaś biurokracja (niestety jestem biurokratą) ale po wielu przemyśleniach doszłam do wniosku, że tylko w ten sposób będzie można ogarnąć i coś zaplanować ile faktycznie ludzi będzie. Ma to jednak znaczenie, ponieważ Balnica jest agroturystyką, więc gospodarz też chciałby ogarnąć sytuację wcześniej. Zaliczki i deklaracje zbierałabym do 10 lutego 2015. Do tego dnia mielibyśmy cały czas schronisko zarezerwowane wyłącznie dla nas, jako czas dla naszego zorganizowania się. W tym czasie Wojtek nie będzie przyjmował rezerwacji na ten termin. 10 lutego ja daję mu informacje jaki jest stan rzeczy: ile osób nocuje, gdzie nocuje w schronisku, ile wstępnie jest osób bez noclegu. Jeżeli zostaną mu jakieś wolne miejsca, to od tego dnia zaczyna przyjmować rezerwacje od turystów na ten termin.

    A teraz konkrety.

    Balnica to specyficzne miejsce, w którym panuje ciepła, przyjazna atmosfera. Miejsca noclegowe jakimi dysponuje:

    *na dole: przyjemny pokój 4 osobowy (2 łóżka pojedyncze + 1 małżeńskie), z pościelą, w cenie 25 zł/os
    *na górze: jedno pomieszczenie 4 osobowe (4 pojedyncze łóżka), jedno pomieszczenie 2 osobowe (2 pojedyncze łóżka) z pościelą, w cenie 25 zł/os. Piszę pomieszczenie, gdyż nie jest to typowy pokój zamykany na drzwi ale coś na kształt antresoli, czyli wydzielona część na kształt pokoju, oddzielona deskami lub zasłonami.
    *w środkowej (czyli głównej) części znajduje się kuchnia i pomieszczenie z piecykiem (kozą) w jednym. Przy kuchni znajduje się też jedno pomieszczenie 1 osobowe, z pościelą, w cenie 25 zł/os. Nie jest to typowy pokój zamykany na drzwi ale wyodrębniona, osłonięta część pomieszczenia na kształt pokoiku.

    Balnica zatem ma w swojej ofercie 11 miejsc na łóżkach. Oprócz tego w środkowej części jest osobna, zamykana sala, w której znajduje się 15 dużych materaców sprężynowych. Sala jest dosyć przestrzenna. Pośrodku znajduje się stół, jednak jak wyliczyłam zmieściłoby się przy nim 10-12 osób. Oprócz tego, Wojtek mógłby użyczyć nam jakiś inny rozkładany stół. Dysponuje też dużą ilością krzeseł. Tutaj moglibyśmy biesiadować w sytuacji gdyby pogoda pozmieniałaby nam szyki. Jednak będzie to miejsce zarazem dla noclegu dla sporej części uczestników. Cena noclegu na materacu to 18 zł/os. Oprócz tych 15, gdyby zaszła taka potrzeba, Wojtek ma jeszcze dużą ilość innych materaców wojskowych.

    Schronisko dysponuje dwoma łazienkami z prysznicami: jedna znajduje się na dole na wprost pokoju, druga znajduje się w środkowej części.

    Sugeruje się, by auta zostawiać na parkingu 800 metrów przed schroniskiem, ponieważ dojazd pod samo schronisko może być utrudniony, zwłaszcza dla samochodów osobowych.


    Moją inicjatywą była propozycja, że osoby nienocujące płacą 15 zł, czyli tak jak zaproponowano na forum. Osobiście uważam, że idea takiej opłaty jest słuszna, zwłaszcza w sytuacji, gdyby był deszcz, to przecież wszyscy będą przebywać w sali w schronisku. Wojtek powiedział tylko, że to miło z naszej strony.

    Moja osobista opinia (nie gospodarza!): jeżeli rezerwujemy wszystkie pokoje (miejsca z łóżkami), to postarajmy się przyjechać już w piątek. Niech dane osoby z łóżek zarezerwują na dwa dni a nie jeden, gdyż jest to weekend w sezonie, więc imprezy tego typu czyli zajęcie całego schroniska na jeden dzień w weekendzie (sobota), mogą powodować, że mniej innych gości zgodzi się już na nocleg w piątek. Gdy zapytałam Wojtka czy zajęcie tylko soboty mu nie przeszkadza, odparł grzecznie, że nie. Jednak ja jako, że miałam dużo doświadczenia z turystyką, wiem swoje. Taką samą sugestię miałabym także w odniesieniu do Tarnawy! Dlatego zachęcam do rezerwacji już od piątku.

    „A nocleg - jak zwykle - niech każdy załatwia we własnym zakresie, w Balnicy albo i nie. Przecież w Cisnej wybór jest praktycznie nieograniczony”

    -Dobrze, ale to wiąże się z tym, że rezerwujemy schronisko. W takiej sytuacji proponuję rozwiązanie: rezerwujemy salę materacowo – biesiadną. Cena: 270 zł (czyli potencjalnie 15 osób). Dalej cytując Henia: „Jak przyjedzie mniej osób to cena nie będzie mniejsza. Jak przyjedzie więcej to więcej wpłynie (według cennika czyli +15zł/os). Proste.” Myślę, że taka opcja będzie najrozsądniejsza. Mniej wymagający śpią na sali jaką sobie i tak opłacają. Bardziej wymagający płacą za użyczenie sali i śpią sobie w Cisnej. Gdy ktoś jednak chciałby pokój w Balnicy to liczymy według zasad cennikowo - proporcjonalno – matematycznych. Ogółem cena od osoby wyniesie zależnie od tego ile osób zdecyduje się spać w sali materacowej :)

    Przykład:
    10 osób nocuje na sali: 10 os. * 18 zł = 180
    8 osób nocuje na łóżkach: 8 * 25 = 200
    12 osób nocuje w Cisnej: 12 * 15 = 180
    Dopłata: 270 – 180 = 90 zł. 90 zł/30 osób = + 3 zł/os

    Tak czy inaczej – wyliczanki zostawcie mi i nie roztrząsajmy sprawy o 3-5 zł, jaka w tym przypadku różniłaby się od każdej osoby w odniesieniu do ustalonego cennika od osoby.

    „co możemy w pakiecie dostać (w sensie np. ognisko + kiełbacha + zadaszone miejsce w razie niepogody itp. itd.)”

    -Myślę, że kiełbaski lepiej niech każdy przyniesie sam wedle ilości i uznania, nie ma potrzeby fatygować i dołączać do kosztów noclegu. Ognisko –jest tu miłe miejsce a wokół las. Myślę, że jak się zbierzemy to w 15 minut zorganizujemy sobie drewno z lasu, nie ma potrzeby palić czyimś drewnem. Nie chodzi tu o cenę ale o fakt, że ktoś takie drewno musiał sobie przywieźć, pociąć piłą i porąbać, więc nie jest praktykowane by palić czyimś drewnem na opał a my sobie poradzimy.

    Wojtek przyjął sprawę serdecznie i jest otwarty na propozycje. Prosił tylko, by nie wpłacał mu każdy z osobna, bo się pogubi:)


    DSC03329.jpg DSC03330.jpg DSC03331.jpg DSC03325.jpg DSC03334.jpg DSC03335.jpg DSC03336.jpg

    Aha, no i najważniejsze: Na samym początku dzwoniłam do Mania:) Przyznał, że wprawdzie nie ma pojęcia co będzie robił w maju ale skoro zawsze bywał na KIMBach więc i postara się być tym razem :)
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 26-10-2014 o 23:28
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #3
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Wojtek sprowadzi piwka słowackie, więc będzie możliwość zakupienia takowych:) Oczywiście każdy może przywieźć ze sobą trunki jakie mu odpowiadają.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Jak już wszystko załatwione, łącznie z piwem, to proponuję nie marudzić tylko podziękować Jimi za "dobrą robotę" i deklarować się.
    Pozdrawiam
    1. creamcheese (z noclegiem)

  5. #5
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    Jak już wszystko załatwione, łącznie z piwem, to proponuję nie marudzić tylko podziękować Jimi za "dobrą robotę" i deklarować się.
    Podpisuję się wszystkimi kończynami i apeluję o KIMB w Balnicy! Wielkie dzięki dla Jimi - szybko, konkretnie, bez niepotrzebnego pitolenia I się zapisuję.

    2-4. Marcowy z Marcównymi

    Mam dwie drobne sprawy:
    1. Jestem dość sceptyczny, jeśli chodzi o zbieranie drewna w lesie przez KIMB-owiczów, szczególnie w sobotni wieczór... Część może nie powrócić Ale oczywiste jest, że drewno kosztuje, więc może po prostu dorzućmy na ten cel parę złotych.
    2. Parking w lesie jest OK, ale rozumiem, że w szczególnych przypadkach Wojtek albo ktoś dysponujący odpowiednim samochodem może te 800 metrów po kogoś podjechać?

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Co będę robił w maju, nie wiem. Ale na KIMB do Balnicy chciałbym przybyć.
    5 - Duchprzeszłości (też z noclegiem)

    Co do drewna podzielam zdanie Marcowego.
    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    (...)
    1. Jestem dość sceptyczny, jeśli chodzi o zbieranie drewna w lesie przez KIMB-owiczów, szczególnie w sobotni wieczór... Część może nie powrócić Ale oczywiste jest, że drewno kosztuje, więc może po prostu dorzućmy na ten cel parę złotych.
    (...)
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  7. #7
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Drewno (metrówki) możemy kupić na składzie drewna, nie popieram sytuacji by kupować drewno od gospodarzy, bo tak jak mówiłam nie jest to kwestia ceny ale pracy własnej by drewno pociąć, porąbać. Z tego co widziałam w schroniskach, ludzie odmawiają sprzedaży swojego drewna. Ja osobiście też zawsze odmawiałam, pamiętam gdy raz załamany Warszawiak biznesmen raz błagalnie mówił: odkupie od pani to drewno za tyle ile tylko pani będzie chciała. A ja mu na to: "nie ma mowy, pokażę panu miejsce 100 metrów stąd gdzie znajduje się drewno". Ale OK załatwione -drewno będzie przygotowane :)

    Tak, jest możliwość by po kogoś podjechać:) Jak ktoś z nas będzie dysponował autem terenowym to sobie poradzi z wjazdem pod dom. Generalnie chodzi o to, by nie robić masowego parkingu pod domem a pojedyncze auto nie będzie problemem:)
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 27-10-2014 o 11:19
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  8. #8
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Mój kolejny, egoistyczny argument za Balnicą: jest tu bezpieczne miejsce do parkowania roweru http://ciekawe.tematy.net/2010/balnica/800/IMG_5142.JPG
    Myślę, że nadeszła ta chwila, by ogłosić: KIMB 2015 odbędzie się w Balnicy. Czy ktoś jest przeciw?

  9. #9
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Duże dzięki Aniu !
    Wejściówkę chętnie uiszczę, bez względu na to czy będzie mi dane uczestniczyć.

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: KIMB 2015 - co, gdzie, kiedy

    Święta Jimia zaimponowała mi swoją przedsiębiorczością. Jakkolwiek do maja przyszłego roku jeszcze ponad pół roku, to już teraz - decyduję się. Raczej bez noclegu na miejscu. I będę chyba solo.
    W Balnicy byłem kiedyś - tylko raz. A było to w 1990 r. Jak ten czas leci...
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. KIMB 2014- rozkład jazdy i lista obecności
    Przez Piskal w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 09:34
  2. KIMB 2013- lista obecności i rozkład jazdy.
    Przez Piskal w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 07:27
  3. X KIMB- lista obecności
    Przez Piskal w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 00:21
  4. IX KIMB- rozkład jazdy
    Przez Piskal w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 21:35
  5. IX KIMB- lista obecności
    Przez Piskal w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 22:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •