Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Robert Korzeniowski a Bieszczady

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar michalN
    Na forum od
    07.2008
    Rodem z
    kielce
    Postów
    217

    Domyślnie Robert Korzeniowski a Bieszczady

    Szukałem czy gdzieś już była ta informacja i chyba nie. W Dużym Formacie jest dziś tekst o akcji biegu na Majdan. Kilka osób wypowiada się na temat swoich motywacji. Wypowiedź Roberta Korzeniowskiego brzmi tak:

    "10. Robert Korzeniowski, multimedalista olimpijski, propagator sportu
    Jestem z tego pogranicza i z całej tej polsko-ukraińskiej historii. Urodziłem się na Podkarpaciu, mój prapradziad budował kolej w bieszczadzkich lasach. Dziadek był zawiadowcą, w 1943 r. uciekł z domu podpalonego przez UPA. Drugi dziadek Dymitr Sawczuk był Ukraińcem. Mając 17 lat, wyjechał na roboty do Niemiec i nigdy już nie wrócił do domu. Odwiedziłem jego brata Wasyla i kuzynów w radzieckiej wtedy Ukrainie, wszyscy wymieszani na sposób polsko-ukraiński. Sportowym wysiłkiem można pisać historię. Przekroczymy granicę w Dorohusku z nadzieją, że kiedyś tej granicy nie będzie, a Ukraina znajdzie się w UE."

    link do całości:
    http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,1327...na_Majdan.html

  2. #2
    Folijka
    Guest

    Domyślnie Odp: Robert Korzeniowski a Bieszczady

    taaa a na Majdanie bohaterami byli ludzie otwarcie wielbiący UPA, szkoda gadać nad ludzką głupotą...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. "Straszliwi zbójnicy z Bieszczadów i okolicy" Robert Bańkosz
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 15:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •