Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Powsimordy 2016 - dyskurs

Mieszany widok

  1. #1
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Powsimordy 2016 - dyskurs

    Drodzy i Szanowni,
    Już wkrótce po raz ósmy wybierzemy wybitne jednostki forumowe i uhonorujemy je statuetkami Powsimordy. I - jak co roku - wraca pytanie: kogo i jak nagrodzić? Czekam na Wasze supozycje i propozycje.

    Przypomnę, że w tym roku wybieraliśmy w trzech kategoriach (we wszystkich był wymóg bieszczadzkości):
    - Forumowicz Roku - jednostka bieszczadzko wybitna,
    - Kronikarz Roku - osoba dokumentująca Bieszczad dowolną techniką - poezją, prozą, fotografią, rzeźbą itp.,
    - Debiutant Roku - bo bieszczadzka młoda krew lepiej dotlenia.

    Podczas tegorocznego KIMB-u odnotowałem propozycję, by odejść od tradycyjnych zasad czy kategorii i wybierać:
    - Forumowicza Roku i
    - Wiceforumowicza Roku.

    W skrócie: w I turze głosujemy na 3-4 osoby, do finału wchodzi 5-6 kandydatów z największą liczbą głosów, w II turze oddajemy głosy na 2 osoby. Nick najczęściej się powtarzający zdobywa puchar, ten drugi dostaje pucharek.

    No to co robimy? Bo coś trzeba robić, no nie?

  2. #2
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2015 - dyskurs

    Zdecydowanie jestem za kategoriami i poszerzyłabym ich zakres. W dodatku kategoria Forumowicz roku wydaje mi się najbardziej nudna bo właściwie co ona wyraża? Osobę, która najwięcej gada. A kronikarz, literat, fotografik -to brzmi dumnie!
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #3
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2015 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Zdecydowanie jestem za kategoriami i poszerzyłabym ich zakres. W dodatku kategoria Forumowicz roku wydaje mi się najbardziej nudna bo właściwie co ona wyraża? Osobę, która najwięcej gada. A kronikarz, literat, fotografik -to brzmi dumnie!
    ... popieram...i już mam nawet swoje typy w stosunku do tych bardziej szczegółowych kategorii...

  4. #4
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2015 - dyskurs

    Ponieważ temperaturę dyskusji trudno określić nawet jako letnią , zmian w ordynacji nie będzie. Głosowanie rusza jak zwykle 1 stycznia, szczegóły w pierwszym poście wątku wyborczego.

  5. #5
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2015 - dyskurs

    He. Umknął mi ten wątek i nawet zastanawiałem się , czemu w tym roku go nie zakładasz. Sic fata tulere.

  6. #6
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    W ramach oszczędzania pikseli reanimuję stary wątek li tylko modyfikując tytuł.

    W jakich kategoriach wybierzemy Powsimordy 2016?

    A może nie tylko w kategoriach? Przypomnę, że swego czasu pojawił się pomysł, żeby nagradzać także autora wątku roku, ale nie tytułem Powsimordy tylko jakimś innym. Poza tym roku temu wybieraliśmy w trzech kategoriach, we wszystkich był wymóg bieszczadzkości:
    - Forumowicz Roku - jednostka wybitna pod wieloma względami,
    - Kronikarz Roku - osoba dokumentująca Bieszczad w poezji, prozie, fotografii, rzeźbie i innych,
    - Debiutant Roku - bieszczadzka młoda krew.

    I co Wy na to? Zmieniamy coś?

  7. #7
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    A może nie tylko w kategoriach? Przypomnę, że swego czasu pojawił się pomysł, żeby nagradzać także autora wątku roku, ale nie tytułem Powsimordy tylko jakimś innym.
    Odświeżam propozycję wątku roku. I przy okazji ją popieram! A także rozszerzam. Widzę to tak:
    1. Najpierw, jak w przypadku powsimordów, składamy propozycje
    2. Można złożyć trzy propozycje
    3. Głosujemy w wariantach
    a/ można oddać jeden głos
    b/ można oddać do trzech głosów równorzednych
    c/ przyznajemy punkty: 3, 2 i 1
    4. Po obliczeniu wyników ogłasza się złoty wątek, srebrny i brązowy.

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    [....] Poza tym roku temu wybieraliśmy w trzech kategoriach, we wszystkich był wymóg bieszczadzkości: [....]
    Z kontekstu wnioskuję, że wymóg bieszczadzkości odnosił się do powsimordów. W przypadku konkursu wątków też bym proponował wymóg, ale - dla odmiany - karpackości.

    Jeśli sprawa trzech wątków nie przejdzie, to niech będzie chociaż jeden

  8. #8
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Odświeżam propozycję wątku roku. I przy okazji ją popieram! A także rozszerzam. Widzę to tak:
    1. Najpierw, jak w przypadku powsimordów, składamy propozycje
    2. Można złożyć trzy propozycje
    3. Głosujemy w wariantach
    a/ można oddać jeden głos
    b/ można oddać do trzech głosów równorzednych
    c/ przyznajemy punkty: 3, 2 i 1
    4. Po obliczeniu wyników ogłasza się złoty wątek, srebrny i brązowy.
    Fajne, ale... skomplikowane Kiedyś mieliśmy zasadę, że głosując na kandydata w kategorii (bodaj) Kronikarz Roku trzeba było podać JEDEN link do relacji. No i jakaś 1/2 głosów była niekompletna, bo elektorat albo nie podawał żadnego linku, albo pisał coś w rodzaju: "ta opowieść Iksa o wędrówce po Bukowym...". Trochę trudno zliczać takie głosy.

    Proponuję głosować na takiej zasadzie, jak na kandydatów - w I turze każdy typuje jeden dowolny wątek, do II tury wchodzi od 3 do 5 finalistów (w zależności od rozkładu głosów) o największej liczbie głosów, w II turze głosujemy na jeden z nich.

    Zastanówmy się też, czy chcemy nagradzać twórcę wątku, czy sam wątek. Jeśli to drugie, to uważam, że nagroda powinna być raczej symboliczna, np. jakiś znaczek przy tytule... Bartolomeo na pewno coś wykombinuje A honorowanie twórcy wątku... Jeśli przejrzeć tematy utrzymujące się na topie w poszczególnych podforach, to okazuje się, że autorami wielu z nich są osoby od dawna na forum nie bywające (nie wspominając już o obecności na KIMB-ie), a w okresie swego bywania często niezbyt aktywne. A w pozostałych kategoriach honorujemy jednak aktywność.

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Z kontekstu wnioskuję, że wymóg bieszczadzkości odnosił się do powsimordów. W przypadku konkursu wątków też bym proponował wymóg, ale - dla odmiany - karpackości.
    No nie jestem przekonany... Dlaczego karpackość, a nie np. polskość? W sensie: skoro już wychodzimy na forum bieszczadzkim poza Bieszczady, to dlaczego w Karpaty? I w czym relacje z Pikuja są lepsze od relacji ze Świnicy? Widzę w tym jakąś niekonsekwencję, ale nie chcę popadać w dogmatyzm, więc się nie upieram

    Co na to inni?

  9. #9
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Dlaczego karpackość, a nie np. polskość? W sensie: skoro już wychodzimy na forum bieszczadzkim poza Bieszczady, to dlaczego w Karpaty? I w czym relacje z Pikuja są lepsze od relacji ze Świnicy?
    Dłuższa i bardziej przemyślana odpowiedź z mojej strony będzie, żeby nie było "martwo" w temacie;-)
    Teraz krótko w sprawach formalnych. Zarówno Pikuj, jak i Świnica leżą w Karpatach.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 13-11-2015 o 13:09 Powód: liter.

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    (...)

    Zastanówmy się też, czy chcemy nagradzać twórcę wątku, czy sam wątek. Jeśli to drugie, to uważam, że nagroda powinna być raczej symboliczna, np. jakiś znaczek przy tytule... Bartolomeo na pewno coś wykombinuje (...)
    Oczywiście , że warto wyróżnić wątek , (a nagroda dla twórcy tegoż może być - ale nie musi - jako Kronikarza Roku)
    Wyróżnienie nagrodzonej (nagrodzonych ) relacji to umieszczenie w specjalnym podwieszonym wątku pt. Najciekawsze relacje roku 2015

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Powsimordy 2013 - głosowanie
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 216
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 12:35
  2. Powsimordy 2011
    Przez Krysia w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 12:27

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •