Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Borżawa od południa wzięta

  1. #31
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Borżawa od południa wzięta

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    ...Samochód stoi tam, gdzie go zostawiliśmy, strzeżony przez sklepowe kamery i kamienne ptaszysko oraz zablokowany przez niemały traktor.

    Masz może zdjęcie całego tego traktora, bo nie wiem, czy wydaje mi się ale on ma "bagażnik" z przodu?

  2. #32
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Borżawa od południa wzięta

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Masz może zdjęcie całego tego traktora, bo nie wiem, czy wydaje mi się ale on ma "bagażnik" z przodu?
    Traktor ma rzeczywiście skrzynię ładunkową z przodu. Prawdopodobnie jest to jedyne rozwiązanie traktora kompaktowego, czyli, że nie ma fabrycznego traktora ze skrzynią ładunkową z tyłu. Wydaje mi się, że widziałem te traktory z różną wielkością skrzyni i że traktor ma regulowaną długość, czyli da się zmieniać odstęp między przednia a tylną osią. Tu jest prawie cały traktor:

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Borżawa od południa wzięta

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Czy przy krzyżu były pieniążki?
    Nie zauważyłem

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    A na sam szczyt Kuk Krzychu wszedłeś?? Jak tak to dawaj foty z bliższa jak tam jest na szczycie. Tak mi się wydaje, że tam nie jest już tak fajnie jak na właściwej Borżawie, jest to taka końcówka Borżawy już odbiegająca od tych pięknych przestrzeni jak Stij, Wielki, Gimba czy Magura Żyde. Niemniej ciekawi mnie jak tam jest na Kuku :)
    Byłem tylko na Połoninie Kuk, na szczyt Kuk nie wszedłem. Jeszcze spory kawałek był a gdybyśmy chcieli tam pójść, to do Lisiczewa nie dotarlibyśmy następnego dnia w południe. Następnym razem jak wybiorę się na Borżawę, to pójdę od Miżgirii przez Kuk.

    Na koniec kilka zdjęć z Lisiczewa:








  4. #34
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Borżawa od południa wzięta

    Jeśli ktoś się w najbliższym czasie wybiera na Borżawę, niech nie czyta ostatniego odcinka mojego opowiadania, żeby się nie dowiedzieć, co to GTPB*.

    Relacja z Borżawy byłaby trochę niekompletna i trochę zafałszowana, gdyby nie wspomnieć, że są to najbardziej zaśmiecone góry, jakie zdarzyło mi się widzieć. W ich najbardziej atrakcyjnej, połoninnej części, przy ścieżce grzbietowej można spotkać na jednym kilometrze tysiące plastikowych butelek. Oprócz tego leży mnóstwo worków foliowych, podartych peleryn przeciwdeszczowych, opakowań po papierosach i innych śmieci. W okolicy bazy wojskowej pod Stohem biegły kiedyś pod ziemią dziesiątki kilometrów kabli energetycznych. Obecnie wydarli je złomiarze, zabierając cenne aluminium a pozostawiając walające się plastikowe izolacje i ochronną taśmę stalową. Na grzbiet prowadzi wiele niezłych dróg gruntowych, wskutek czego jeździ tu wiele quadów, motocykli i samochodów terenowych (rowerzystów nie spotkaliśmy). Mocnym zgrzytem w krajobrazie jest też przecinająca pasmo potężna linia przesyłowa wysokiego napięcia. Zakryty pod ziemia jest wprawdzie rurociąg, ale pozostały po jego budowie poranione grzbiety i zbocza.

    Piękno tych gór (bo wszystkie góry są piękne) przeważa wprawdzie na paskudą śmieci i warcząco-smrodzących pojazdów, ale dla pokazania całej prawdy o Borżawie, i o tym tez musiałem napisać. Zdjęcia tez mam, ale nie będę psuł nimi relacji.

    *Góry Tysięcy Plastikowych Butelek

  5. #35
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Borżawa od południa wzięta

    Zgadza się Wojtku, właśnie wspomnienia tego elementu mi brakowało, mnie bardzo ten widok zszokował.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #36
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Borżawa od południa wzięta

    Nie byłem jeszcze na Borżawie ale podobnie było na Krasnej, co 100m butelka/pet na trawie.

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Borżawa od południa wzięta

    Borżawa, Krasna i pewnie wiele innych miejsc w Karpatach Ukraińskich jest tak zaśmieconych. Miałem kiedyś przygodę, że śmieciami w tle. W Wysocku Wyżnym pękła mi opona od roweru. Dzięki temu, że w przydrożnym rowie były śmieci, wśród nich znalazłem starego buta i wykorzystałem z niego wkładkę. Udało mi się przy jej pomocy i taśmy "MacGyver" jako tako załatać oponę i dotrzeć do Polski.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Borżawa,Strimba lub Krasna
    Przez wadera w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 20:33
  2. Gorgany z południa na północ
    Przez maciejka w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 16:03
  3. Borżawa czerwiec 2010
    Przez joorg w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 17:31
  4. Borżawa
    Przez Krysia w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 23:45
  5. Borżawa i Bieszczady Wschodnie z Tatr
    Przez przemek p w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 11:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •