Strona 14 z 23 PierwszyPierwszy ... 4 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 230

Wątek: Zagubione kapliczki

  1. #131
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Dlaczego tak ? Ponieważ te tereny pogórza nie doczekały się konkretnej mapy. Na dobrą sprawę nie wiem jak się nazywa POGÓRZE rozciągające się od Rzeszowa do Przemyśla, ale zawsze byłem słaby z teoretycznej geografii.
    Jest już mapa, ino jeszcze nie wydana. Jest dziełem "Compass-u" i nie ma jeszcze tytułu. A teren ten, to Podgórze Rzeszowskie.
    Na kawałku mapy miejsee "1", to Twoja kapliczka a "2" to inna kapliczka.



    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    .... jak tu iść ???
    Tak bez szlaku ? Toż to można się pogubić.
    Iść należy czujnie. A szlak jest już na mapie namalowany;-)

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Po powrocie odnalazłem informację , że kiedyś tam stała leśniczówka, dzisiaj resztki cegieł i blachy są pozostałością.
    Leśniczówka nazywała się Borowiec i stała jeszcze w poł. lat 80.

  2. #132
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Nowa Sarzyna
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Dlaczego tak ? Ponieważ te tereny pogórza nie doczekały się konkretnej mapy.
    Doczekały, no może nie całe pogórze, ale jednak. Wojtek, mapa jest już wydana: Compass "Pogórze przemyskie 2015".

    Edit: Jakby kto chciał, mam współrzędne wszystkich "marszałkowych" kapliczek.
    Ostatnio edytowane przez Ajger ; 27-11-2015 o 15:36
    Pozdrawiam Jano

  3. #133
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Ot dylemat teoretyczny do rozstrzygnięcia, nie to że nie mogę zasnąć, ale tak z ciekawości ; jakie to pogórze ?
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    (...)
    Dlaczego tak ? Ponieważ te tereny pogórza nie doczekały się konkretnej mapy. Na dobrą sprawę nie wiem jak się nazywa POGÓRZE rozciągające się od Rzeszowa do Przemyśla, ale zawsze byłem słaby z teoretycznej geografii.
    (...).
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Jest już mapa, ino jeszcze nie wydana. Jest dziełem "Compass-u" i nie ma jeszcze tytułu. A teren ten, to Podgórze Rzeszowskie.
    (...).
    Ajger napisał
    Doczekały, no może nie całe pogórze, ale jednak. Wojtek, mapa jest już wydana: Compass "Pogórze przemyskie 2015".

  4. #134
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Ot dylemat teoretyczny do rozstrzygnięcia, nie to że nie mogę zasnąć, ale tak z ciekawości ; jakie to pogórze ?
    W trosce o Twój dobry sen, zapodaję, że mapa "Pogórze Przemyskie" zawiera także obszar Pogórza Dynowskiego oraz skrawek Podgórza Rzeszowskiego. Na tym obrazku [link] u dołu jest cytowana przez Ajgera mapa, ale u mnie starsze wydanie, z r. 2012. A na północ od skraju tej mapy leży właśnie wspomniane Podgórze Rzeszowskie. I ono sięga na północ mniej więcej do do Radymna, Jarosławia, Przeworska, Łańcuta. Takiej mapy jeszcze na papierze nie ma.
    Tak sobie teraz myślę, że obie te kapliczki mogłyby się również "załapać" do Pogórza Dynowskiego. Bo tak dokładnie, to nikt nie zdefiniował, gdzie ono się na północy kończy i przechodzi w Podgórze Rzeszowskie.

    Źródło wiadomości: Kondracki, Regionalizacja ...
    http://ciekawe.tematy.net/mapy/wycin...ndomierska.jpg
    http://ciekawe.tematy.net/mapy/wycinki/kondracki-312-Podgorze-Rzeszowskie.jpg



  5. #135
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Nowa Sarzyna
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    ... Podgórze Rzeszowskie. I ono sięga na północ mniej więcej do do Radymna, Jarosławia, Przeworska, Łańcuta. Takiej mapy jeszcze na papierze nie ma.
    Częściowo te rejony pokrywa mapa Compassu "Okolice Rzeszowa część południowa" - od Przeworska na zachód. Rejony na wschód, ale też tylko częściowo ujęte są na mapach Pawła Włada.
    Ostatnio edytowane przez Ajger ; 27-11-2015 o 22:23
    Pozdrawiam Jano

  6. #136
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Tych zagubionych jest więcej...a inne ledwo już z ziemi wystają...błąkają się gdzieś w lasach pomiędzy ...a Lipą.
    Moja może nie bardzo zagubiona ale na drodze lokalnej i z wyglądu nie bardzo stara czy się nadaje na zagubioną?
    Co jakiś czas jeżdżę przez Lipę w stronę Ustrzyk ale ostatnio niespodzianka, droga zamknięta - Rajd Rzeszowski, nie ma przejazdu do godz 13.00 a tu po 10 raptem. Trzeba się wrócić, jadę przez Borownicę - Ulucz i na tym odcinku ją zobaczyłem.

    w środku taki obrazek

  7. #137
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Nowa Sarzyna
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Znalazłeś kolejną "marszałkową" kapliczkę. Kapliczka Matki Bożej od wilków z Ulucza.
    Pozdrawiam Jano

  8. #138
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    W poszukiwaniu kolejnej zagubionej kapliczki udałem się w forumowym towarzystwie w kierunku Przełęczy Dukielskiej leżącej w Beskidzie Niskim.
    Na samej przełęczy znajduje się przejście graniczne ze Słowacją, aktualnie bez służb mundurowych. Tuż przed przejściem we wsi Barwinek skręciliśmy w prawo w tzw "aleję dworską"
    .

    .
    Aleja prezentuje się okazale. Nie mam wiadomości czy rzeczywiście był tam kiedyś jakiś dwór, my nie zauważyliśmy żadnego obiektu który by się kojarzył.
    Droga ta zmierza ku granicy prawie równolegle z linią bardzo wysokiego napięcia. W pewnym momencie się schodzą i tam właśnie na skraju drogi, znajduje się kolejna "zagubiona kapliczka"
    .

    .
    .
    Nie jest może zbyt imponująca architektonicznie , ale ma ciekawą genezę powstania.
    Na zamieszczonej tabliczce można poczytać o zdarzeniu jakie onegdaj się tu wydarzyło.
    Dziś pogoda nie była zbyt łaskawa dla Matki Boskiej. Wrócę tu jeszcze.
    .
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 31-01-2016 o 20:22

  9. #139
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Na zamieszczonej tabliczce można poczytać o zdarzeniu jakie onegdaj się tu wydarzyło.

  10. #140
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Cytat Zamieszczone przez komisaRz von Ryba Zobacz posta
    Moja może nie bardzo zagubiona ale na drodze lokalnej i z wyglądu nie bardzo stara czy się nadaje na zagubioną?
    Co jakiś czas jeżdżę przez Lipę w stronę Ustrzyk ale ostatnio niespodzianka, droga zamknięta - Rajd Rzeszowski, nie ma przejazdu do godz 13.00 a tu po 10 raptem. Trzeba się wrócić, jadę przez Borownicę - Ulucz i na tym odcinku ją zobaczyłem.

    w środku taki obrazek
    Matka Boża Gromniczna.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Stareńkie kapliczki w Bieszczadach?
    Przez user w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 17:55
  2. Kapliczki przed domami
    Przez diabel-1410 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 16:55
  3. Kapliczki
    Przez Kelly w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 23:45
  4. zagubione wioski w sudetach czII
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2008, 22:55
  5. zagubione wioski w sudetach- zdjecia
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 14:58

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •