Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 10 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 230

Wątek: Zagubione kapliczki

  1. #191
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Wiem , że nikt nie lubi poprawiania ale Horynieckie to Nowiny nie Nowinki. Niwki to kolejna miejscowość na wschód od nich znana głównie ze stacji radarowej i właśnie wzdłuż ogrodzenbia tej stacji nalezy podejść do rogu południowego i szukać kapliczki na starym buku.

    Takie z ostatniej niedzieli:
    Kaplica Wniebowstapienia na Górze Oliwnej nad Nowosiółkami.
    Jedna z nielicznych drewnianych kaplic kalwaryjskich. W środku obok innych obrazków portret młodej damy wygladający na przedwojenny (tak domniemam ) czy ktoś może orientuje się czyja to podobizna?
    Sólca 005.jpgSólca 002.jpgSólca 004.jpg

    Jednak jednym z powodów szwendania się po okolicy była kapliczka którą wypatrzyłem onegdaj na WIG-ówce . Kosztowało to troche przedzierania się przez krzaczory ale udało się. W sumie okazało sie , że znajduje się przy drodze do Huwnik nieco powyżej zaznaczonego na mapie punktu widokowego (na mapie Compassu oczywiście) . Nie mam wiedzy kto jest jej patronem , w środku krzyż procesyjny wyglądający na morowy (karawaka) tylko z półksiężycem w dolnej części.

    Sólca 008.jpgSólca 006.jpg

    P.S. Gdybyś potrzebował info ws. Krajnej daj znać wbrew pozorom (i mapie ) nie jest ją łatwo znaleźć mnie udało sie za drugim podejściem.
    Ostatnio edytowane przez kulczyk1 ; 01-04-2019 o 22:43 Powód: Ćwiczenia w dodawaniu zdjęć ;)

  2. #192
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    BN 04.2019 175.jpgBN 04.2019 173.jpgKapliczka w Hucie Krępskiej - zaznaczona na mapie ale miejsce stosunkowo mało odwiedzane,

  3. #193
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Wczesną wiosną ruszyliśmy z Moją w las , aby odnaleźć zagubioną kapliczkę. Nadleśnictwo Bircza postanowiło pomóc w odnalezieniu jej
    i postawiło dużą tablicę informacyjną tuż za stadionem sportowym w Birczy
    .IMG_20190302_100539.jpg
    .
    Trzeba przyznać miejsce startowe jest zacne, spokojne i dużo bezpłatnych do wyboru.
    Byliśmy przygotowani na wędrówkę i DOBRĄ wode mieliśmy odpowiednie pojemniki więc po przeczytaniu podstawowych informacji radośnie ruszyliśmy w górę
    Po przejściu 100 metrów droga się rozdwajała ( znaczy w lewo i prawo) ... i gdzie iść ?
    Tu już twórcy ścieżki utworzonej przez leśników birczańskich nie podpowiadali , ale, ale ... za to gdy już trafiliśmy na właściwy trakt to oznakowania pojawiały się co 50 metrów (choć nie było rozwidleń)
    .
    IMG_20190302_101513.jpg
    .
    Fajna spacerówka górska po lesie wyprowadziła nas na miejsce widokowe gdzie wybudowany został drewniany taras.
    Wiem że Lasy Państwowe mają dużo kasy i cieszę się że jakąś cząstkę przeznaczają na turystyczną infrastrukturę
    Schody niczym na Tarnicę ułatwiły pokonywanie kolejnych parowów aż dotarliśmy do celu... czyli do DOBREJ WODY
    .
    IMG_20190302_111602.jpg
    .
    Niestety tu spotkało nas rozczarowanie żadnej wody nie było , a kapliczka patronująca temu miejscu miała eklektyczne obrazowanie
    Pierwszy raz w poszukiwaniach zagubionych kapliczek byłem tak rozczarowany
    IMG_20190302_112356.jpg
    . Wyciek wody zamknięty betonowymi kręgami bez żadnego kraniku ? ... to po co było wnieść butelkę ?
    No nic , ruszyliśmy dalej w górę , bo na jednym drzewie był tam znak
    .
    IMG_20190302_122154.jpg
    .
    Jeden znak wiosny nie czyni , i tutaj poratowałem się portalem mapy.czy w mojej komórce za co im dziękuję
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #194
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    By dostac się do wody trzeba odsunąć ten betonowy dekiel tak nawiasem szkoda fatygi woda raczej średnio smaczna.

    Taka inna kapliczka z okolic - w polach nad Krasicami.

    krasic 020.jpg

  5. #195
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Ostatnio wybrałem się z kolegą na wycieczkę rowerową z Rzeszowa na Mazury. To nie tak daleko
    ....zaledwie ze 30 kilometrów na północ od Rzeszowa jest wieś Mazury, skąd można dojechać dalej na północ drogą do wsi Korczowiska
    Tam, właśnie przy tej drodze napotkaliśmy przypadkiem Łąki Matki Boskiej
    Przydrożna tablica poinformowała nas że wystarczy zboczyć 100 metrów , aby przy zagajniku znaleźć kapliczkę.
    zagubioną kapliczkę bo wokół kilometrami ciągną się pola bez siedzib ludzkich
    hm19.1170722.jpg
    .
    Tablice umieszczone obok poinformowały nas o dziwnym zdarzeniu, które onegdaj miało tu miejsce, otóż małej pastuszce objawiła się Matka Boska
    na pamiątkę czego wybudowano tą kapliczkę, z czasem dokładając zadaszenie i ławki
    hm19.1170723.jpg
    .
    Teren jest tu płaski i piaszczysty więc kolejna informacja , że obok znajduje się cudowne źródełko było dziwne.
    Kilkadziesiąt metrów dalej rzeczywiście było widać krzyż, więc udaliśmy się tam.
    Źródełko miało formę pompy która dostarczyła nam zimnej odżywczej wody w czasie letniego upału
    hm19.1170725.jpg
    .
    Gdy spojrzeć po horyzont tylko pola i lasy. Fajne miejsce.
    Niestety woda nie wpłynęła na jasność naszych umysłów bo wracając do Rzeszowa pobłądziliśmy w lasach "sokołowskich" , ale to już ina historia
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 23-07-2019 o 21:02

  6. #196
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Zacząłem wkładać te kolejne zagubione kapliczki do jednej mapy i sporo się tego zrobiło ( a nie wszystkie umieściłem)
    Szukających zapraszam tutaj

  7. #197
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Lista kapliczek nie jest publicznie dostępna.
    Czterech panów B.

  8. #198
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Lista kapliczek nie jest publicznie dostępna.
    Już zmieniłem dostępność

  9. #199
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Żernica Wyżna - kapliczka Halkowa.
    Plułem sobie w brodę, że nie wynotowałem pozycji przed wycieczką i już myślałem, że ją minąłem.
    Jednak dyskusja w wątku http://forum.bieszczady.info.pl/show...5%82o-Lipomana się przydała - pamiętałem mniej więcej układ mapy. Teraz droga zupełnie inaczej prowadzi, kapliczka naprawdę będzie zagubiona...
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #200
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Zagubione kapliczki

    Dwie pierwsze nie zaznaczone na popularnej mapie schodząc z Zamczysk do Rymanowa.BN 01.2020 050.jpgBN 01.2020 049.jpg

    Kolejne juz widać na nowym Compassie ale ze względu na położenie poza gęstymi tam szlakami i urodę przede wszystkim przedstawiam.
    Pod Łysą Górą nad Klimkówką>
    BN 01.2020 076.jpgBN 01.2020 074.jpg

    Na północnym stoku Beskiej Góry.
    BN 01.2020 092.jpgBN 01.2020 093.jpg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Stareńkie kapliczki w Bieszczadach?
    Przez user w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 17:55
  2. Kapliczki przed domami
    Przez diabel-1410 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 16:55
  3. Kapliczki
    Przez Kelly w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 23:45
  4. zagubione wioski w sudetach czII
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2008, 22:55
  5. zagubione wioski w sudetach- zdjecia
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 14:58

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •