Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Biznes sezonowy - Solina.

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2005
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    10

    Domyślnie Biznes sezonowy - Solina.

    Witam wszystkich po latach

    Noszę się ostatnio z zamiarem kupna budki, założenia fartucha i serwowania turystom jakichs gofrów/lodów itd. Nie ukrywam, że targaja mną rozterki i zwyczajnie boje sie wtopić. Byłem w Polańczyku, tam nie ma szans na dzierżawę, bo nowy wójt wydaje takowe tylko mieszkańcom gminy, aby w ten sposób walczyć z bezrobociem (decyzja wydaje mi się słuszna i brawa dla tego Pana). Znalazłem jednak coś niedaleko zapory, od prywatnego właściciela, blisko kempingu Jawor, jednak trzeba wyłożyć trochę kasy. Kilka pytań dla zorientowanych:
    - wiem, że dużo zależy od pogody, ale nawet w chudszych latach - jest szansa, że w najgorszym wypadku zamknie sie na zero, bez wtopy?
    - jest szansa na koncesję na piwo?
    - jeśli nie Polańczyk i Solina to gdzie najlepiej sie ustawic?
    - czy można zarobic porównywalnie jak sezonowe biznesy nad morzem czy to jednak zupełnia inna liga?

    Bede wdzieczny za pomoc.
    Pozdrawiam
    S.

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Biznes sezonowy - Solina.

    Ponieważ jestem z poza Bieszczad mam nieco bardziej obiektywne i krytyczne spojrzenie na sprawę to coś napiszę jak widzę taki biznes w Bieszczadach.

    Z tego co zaobserwowałem Bieszczady funkcjonują około 100 dni w roku i koniec kropka. Na tyle możesz sobie robić założenia biznesowe. 2 miesiące wakacji + 30-40 dni z pozostałych miesięcy.

    Jeśli nie Solina i Polańczyk to wg mnie (podkreślam wg mnie) dobrą miejscówką jest Cisna lub stacja kolejki w Majdanie koło Cisnej. Na kolejkę przybywa mnóstwo ludzi, a konkurencja bez porównania mniejsza niż w Solinie czy Polańczyku.
    Musisz brać pod uwagę fakt, że w Solinie i Polańczyku jest silna konkurencja więc na początku będzie ostro pod górkę i bardzo drogo.
    Może lepiej znajdź sobie inną miejscówkę i jak po roku czy dwóch stwierdzisz, że się rozkręciło i warto - wówczas uderzysz na Solinę i Polańczyk. Już ze swoją marką i doświadczeniem.

    Sprzedawanie lodów, gofrów, pizzy, kebabów, piwa, zapiekanek, hamburgerów etc. kompletnie nie ma sensu, bo jest to wożenie drzewa do lasu. Czy będzie to Solina/Polańczyk czy Ustrzyki Dolne, Górne, Cisna, Wetlina itd.

    Wręcz naturalną atrakcją każdego regionu turystycznego jest kuchnia regionalna z prawdziwego zdarzenia. Rób jakieś stare polsko-rusińskie "jadło" rodem z XIX wieku wyrabiane z naturalnych składników. Musisz oczywiście znaleźć sobie prastare przepisy, pokombinować, dopracować technologię i na pewno coś z tego będzie.
    Z całą pewnością da się wybrać takie potrawy, które są proste do przygotowania w warunkach polowych lub można je zrobić wcześniej i tylko obrabiać termicznie na miejscu (piec, smażyć, gotować, podgrzewać).

    Dużym problemem jest wyposażenie oraz spełnienie warunków formalnych (pozwolenia, inspekcje etc.) wymaganych przy działalności gastronomicznej ponieważ jest to kosztowne, a pracuje jedynie przez 1/4 roku.
    Musisz też oczywiście zakupić kasę fiskalną czyli kolejne obciążenie finansowe.
    Teraz jest zima czyli akurat dobry czas planowanie i ewentualne działania, aby ruszyć w sezonie.

    Trzeba wziąć kalkulator, kartkę, ołówek i policzyć biorąc pod uwagę własny wkład finansowy, kaprysy pogodowe oraz konkurencję i ich możliwości.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Biznes sezonowy - Solina.

    Najlepiej to stań ze swoją działalnoscią na parkingu przed cerkwią w Łopience blisko z tąd do rezerwatu Sine Wiry....konkurencja prawie żadna a w sezonie bywa całe autokary przybywają z całej Polski....
    Ostatnio edytowane przez delux ; 05-02-2015 o 14:30
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Biznes sezonowy - Solina.

    Kuchnia polowa przed cerkwią w Łopience dla niektórych to może być świętokractwo ale pieniądz pewnie by z tego był.Co do Soliny byłam tam jeden dzień w połowie lipca,piękna pogoda i pustki w porównaniu z tym co było 10 lat temu umarłe miejsce.
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  5. #5
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Biznes sezonowy - Solina.

    Coś chyba się niektórym pomyliło :) Nie preferujemy przesadnej komercji w Bieszczadach ale z drugiej strony publicznie polecamy, podsuwamy pomysły
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2005
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Biznes sezonowy - Solina.

    Dziękuje wszystkim za posty - wszystko wskazuje, że wakacje spędzę po drugiej stronie zapory - na Jaworze. Dzięki!
    Pozdrawiam
    S.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [prasa] Biznes z widokiem na Bieszczady
    Przez Basia Z. w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 22:33
  2. Biznes w Bieszczadach
    Przez lukasz396 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 20:41
  3. solina x2
    Przez dominik999 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 22:41
  4. Jak robić biznes na dziedzictwie kulturowym
    Przez leszczu w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 17:44
  5. Solina 20-28.07
    Przez Olucha w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2007, 17:12

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •