Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Kino "Końkret" w Zatwarnicy

  1. #1
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Kino "Końkret" w Zatwarnicy

    Właśnie trafiłem w lokalnej prasie na informację o nowym kinie w Zatwarnicy. Kino już działa, dość incydentalnie ale działa. Na wiosnę ma podobno działać bardziej regularnie. Clou sprawy jest w lokalizacji: kino znajduje się w budynku stajni dawnego parku konnego Zatwarnica. Tego, w którym kręcono "Hasło", "Wolną sobotę" czy "Kino objazdowe", może to właśnie tam Jerzy Janicki znajdował tematy do swoich opowiadań... W takim kinie obejrzeć te filmy to musi być coś wyjątkowego

    Zdjęcia można znaleźć na blogu Na dwie ręce, o kinie pisała także rzeszowska Wyborcza (na stronach dostępnych za opłatą).

    Jedno zdjęcie z bloga "Na dwie ręce", tak na zachętę:

    DSC05769.JPG

    Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie dokładnie znajduje się ten były park konny (a obecnie kino)?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Kino "Końkret" w Zatwarnicy

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta

    Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie dokładnie znajduje się ten były park konny (a obecnie kino)?
    Idąc od mostku w Sękowcu, w stronę sklepu w Zatwarnicy, po prawej stronie jest tartak, kino jest na jego terenie. Nie wiem czy kojarzysz w tym budynku na terenie tartaku była galeria, rzeźby, przy drodze widniała wyryta informacja o galerii.

  3. #3
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Kino "Końkret" w Zatwarnicy

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzka kuna Zobacz posta
    Idąc od mostku w Sękowcu w stronę sklepu, po prawej stronie jest tartak, kino jest na jego terenie.
    Dzięki! I tartak i galerię kojarzę, jak mi przyjdzie iść do kina to teraz i po ciemku trafię

  4. #4

    Domyślnie Odp: Kino "Końkret" w Zatwarnicy

    http://witrynawiejska.org.pl/strona-...w-bieszczadach
    Przesympatyczni ludzie, wysiłek włożony w powstanie kina, przeogromny, godny podziwu.

  5. #5
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Kino "Końkret" w Zatwarnicy

    Byłem z Wojtkiem Myśliwcem.Potwierdzam, klimat przeklimatyczny i jest możliwość wyświetlenia filmów nawet dla jednej osoby. Wybraliśmy "Kino objazdowe" i "Hasło" (po 10 zł. za film) i w pakiecie otrzymaliśmy jeszcze dokument o parku konnym w Zatwarnicy.
    Szczerze polecam i reklamuję.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Kino "Końkret" w Zatwarnicy

    Potwierdzam. Było klimatycznie. Wystąpiła zasada trzech jedności - jedność czasu, jedność miejsca i jedność akcji. Wszystko się fajnie przeplatało : stajnia, konie na ekranie, filmy , Bieszczady. A do tego 'luksusy" - super wygodne fotele rozstawione tak że można wygodnie "zmęczone wędrówką" nogi wyciągnąć. A i herbatka się znalazła. A w repertuarze poza "kinem bieszczadzkim" - fajne ambitne filmy - np "Biały cień" o losie albinosów w Afryce czy argentyńska czarna komedia "Dzikie historie".
    Ostatnio edytowane przez WojtekMyśliwiec ; 28-05-2015 o 15:38 Powód: literówki

  7. #7
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Kino "Końkret" w Zatwarnicy

    A czy klimatu wystarczyłoby na jubileuszowy KIMB? Szczególnie te "super wygodne fotele" mnie urzekły

  8. #8
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Kino "Końkret" w Zatwarnicy

    Eee... bez przesady. Pod wiatą wcale nie są tak wygodne...

  9. #9

    Domyślnie Odp: Kino "Końkret" w Zatwarnicy

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    A czy klimatu wystarczyłoby na jubileuszowy KIMB? Szczególnie te "super wygodne fotele" mnie urzekły
    Zapytałem z myślą o KIMB-ie Panią Gospodynię Obiektu czy tego typu impreza jest tam możliwa. I tak na gorąco nie mogła udzielić odpowiedzi - bo mają różne obostrzenia prawne (obiekt częściowo finansowany z Funduszu Szwajcarskiego). Ale nie powiedziała - "nie". Temat do dalszej rozmowy. Ale oczami wyobraźni już widzę jak za pomocą internetu i projektora nieobecni zdobywcy Powsimordów pozdrawiają z ekranu zgromadzonych KIMBowiczów

  10. #10

    Domyślnie Odp: Kino "Końkret" w Zatwarnicy

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Eee... bez przesady. Pod wiatą wcale nie są tak wygodne...


    Dlatego Piskal więcej Kina mniej Wiaty bo dostaniesz płaskodupia ;-)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kapliczka "Koło Lipomana"
    Przez sir Bazyl w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-09-2019, 12:28
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 20:56
  3. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 11:42
  5. "końskie szlaki"??
    Przez marekm w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-04-2002, 12:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •