Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: ambona

  1. #1

    Domyślnie ambona

    Hej,

    mam do Was prośbę, muszę znaleźć ambonę na skraju lasu iglastego, najlepiej NIE głęboko w górach.

    pozdrawiam
    Monika

  2. #2
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: ambona

    ... a jak znajdziesz ...to co?.... rusz w obranym kierunku , byle nie w Parku i znajdziesz.... nawet po nie tak długim czasie... ambony w ogromnej większości są na skraju lasu, polany itp... a głęboko w górach to jest ich niewiele... jednak jeśli potrzebujesz na nocleg, czy jakieś zdjęcia to musisz wiedzieć, że w dużej mierze są pozamykane....

  3. #3
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: ambona

    Trudniej niż ambonę będzie ci znaleźć w Bieszczadach las iglasty .

  4. #4
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: ambona

    A to intrygujące pytanie:) A czemu akurat musi być las iglasty? :) Piskal trafnie zauważył, że w Bieszczadach tak na prawdę nieczęsto można spotkać las tylko iglasty. Znam miejsca z pięknym dorodnym dużym lasem iglastym (np. tak 30 minut od drogi w Prełukach) ale ambony w nim z kolei nie ma. W Bieszczadach (i ogólnie wszystkich Beskidach) zdecydowanie dominuje tzw. buczyna karpacka czyli mieszanka -buk z domieszką świerka, ewentualnie jodły. Ale oczywiście są też lasy, właściwie bory, tylko iglaste ale żeby jeszcze w parze z tym szła ambona hmmm...

    Po namyśle coś wymyśliłam. Raczej taka typowa ambona to to nie jest, raczej taka prowizorka (ambona powinna być chyba zamkniętym pomieszczeniem?) ale zamaskowane kiedyś były fajnie:) Jak widać -bór iglasty. Jeżeli by Cię interesowało, bym ewentualnie podała namiar to chciałabym koniecznie znać powód (może być przez prywatną wiadomość), dla jakiego takie miejsce jest Ci potrzebne :)

    1.jpg 2.jpg 3.jpg

    Kurcze nie wiem jak z tą na ostatnim zdjęciu bo nie próbowałam tam wchodzić. Niby nie wygląda na jakaś ambonę z górnej półki ale wcale nie gwarantuję że jest otwarta. Jeżeli byłaby zamknięta to klucze raczej powinien mieć leśniczy. W zasadzie one wszystkie są obok siebie.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 16-02-2015 o 19:28
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  5. #5
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: ambona

    Jest sporo lasów iglastych w Bieszczadzie i sporo przy nich ambon. A to świerki, a to jodły (przede wszystkim), a to modrzew czy sosna. Całe obręby to może nie, ale wydzielenia są i to dużo.
    Pozdrav

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: ambona

    Bardzo łatwe dojście, zaledwie kilka minut w górę nad cerkwią w Łopience w kierunku Tyskowej. Obok jak widać sosna i świerk a w oddali wszystko co w Bieszczadach.

    P1040460.jpg

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar wolwerin
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    spod połonin
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: ambona

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    A to intrygujące pytanie:) A czemu akurat musi być las iglasty? :) Piskal trafnie zauważył, że w Bieszczadach tak na prawdę nieczęsto można spotkać las tylko iglasty. Znam miejsca z pięknym dorodnym dużym lasem iglastym (np. tak 30 minut od drogi w Prełukach) ale ambony w nim z kolei nie ma. W Bieszczadach (i ogólnie wszystkich Beskidach) zdecydowanie dominuje tzw. buczyna karpacka czyli mieszanka -buk z domieszką świerka, ewentualnie jodły. Ale oczywiście są też lasy, właściwie bory, tylko iglaste ale żeby jeszcze w parze z tym szła ambona hmmm...

    Po namyśle coś wymyśliłam. Raczej taka typowa ambona to to nie jest, raczej taka prowizorka (ambona powinna być chyba zamkniętym pomieszczeniem?) ale zamaskowane kiedyś były fajnie:) Jak widać -bór iglasty. Jeżeli by Cię interesowało, bym ewentualnie podała namiar to chciałabym koniecznie znać powód (może być przez prywatną wiadomość), dla jakiego takie miejsce jest Ci potrzebne :)

    1.jpg 2.jpg 3.jpg

    Kurcze nie wiem jak z tą na ostatnim zdjęciu bo nie próbowałam tam wchodzić. Niby nie wygląda na jakaś ambonę z górnej półki ale wcale nie gwarantuję że jest otwarta. Jeżeli byłaby zamknięta to klucze raczej powinien mieć leśniczy. W zasadzie one wszystkie są obok siebie.
    Ale o co Wam chodzi z tymi ambonami? Bo klucze do tej ostatniej mam ja.

  8. #8
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: ambona

    .... no właśnie nie bardzo wiadomo...dziewczyna szuka ambony... właściwie to nie wiadomo po co i dlaczego....może napisze... a może już jej nie potrzebuje znaleźć i nic nie napisze... albo już znalazła otwartą i klucze nie są jej potrzebne....... to tylko Ona wie....

  9. #9

    Domyślnie Odp: ambona

    dziękuję Wam wszystkim! zwłaszcza Partyzantowi. Ambon poszukuję do zdjęć i na pewno nie będę do nich wchodzić

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •