Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Wątek: Bieszczadzka ziemia obiecana

  1. #41
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    świętokrzyskie
    Postów
    67

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    ja akurat mieszkam na wsi (daleko od Bieszczad). Do miasta niby niedaleko (5 kilometrów), ale pracy w nim nie ma, więc pracuję 50 kilometrów od domu. Codzienne dojazdy to nie jest problem ale większą część dnia spędzam poza domem. Z wyśnionym domkiem w Bieszczadach byłoby pewnie tak samo - mieszkałby człowiek tylko na weekendzie, bo w tygodniu trzeba by było pracować w jakimś mieście i dojeżdżać. Gdybym miała dzieci to już by było spore przedsięwzięcie logistyczne... Tak więc bieszczadzką ziemię obiecaną na razie odpuszczę. No chyba że uda się przeprowadzić na emeryturze

  2. #42
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Skyrafal, wysnuwasz jakieś wnioski od czapy, opisywałem tylko kawałek normalnego życia w Bieszczadzie, zmienionego z powodu dzieci i tyle.
    Wrażenia na mnie to nie robi specjalnego bo wiem czym to się je. A Twoja wstawka o tym jak się żyło przed wiekami jest cokolwiek z życi wzięta. Frustracja się z Ciebie wręcz wylewa. EOT
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 25-03-2015 o 09:23
    Pozdrav

  3. #43
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Ciekawą możliwością nie tylko dla mnie, na utrzymanie się w Bieszczadach mogłaby być praca drogowca. Mam na to kwity ze szkoły, kilkuletnie doświadczenie przy budowach od podstaw, przy laniu asfaltu i łataniu dziur. Drogowcy ciągle są w innym miejscu, zawsze mogą zasięgnąć języka, wstąpić do sklepu itp.
    Było raz jeden tak, że spotkałem w Baligrodzie młodą mamę spacerującą z dzieckiem w wózku. Co za kobieta! Ładna jak lalka,czarne brwi, czarne włosy. Co ciekawe to to, że z mężem pochodzącym z Bieszczadów poznała się w Krakowie(chyba na studiach?). Wrócili w Bieszczady i on był drogowcem. Etat to zawsze pewny kawałek chleba a Baligród to już nie taki Diabligród jak kiedyś i łaskawszy dla dzieci.
    Wiem, że idąc tym tropem myślenia to wkrótce dojdę do Sanoka, bo wokół Sanoka fajnie się dzieje i są fajne góry i lasy.
    My tu na forum czasami kręcimy się wokół tematu jak pies wokół własnego ogona, żeby zjadać się do całkowitego zjedzenia i nic nie zostaje. Zabawa zostaje.

  4. #44
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Pozornie bez związku z tematem https://www.youtube.com/watch?v=KNr9zTTmBso

  5. #45
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Browar - z powodu dzieci życie zawsze się zmienia. Różnica jest tylko taka, że kiedyś nie stanowiło to absolutnie żadnego problemu, a dziś stanowi.

  6. #46

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Witam na forum.

    Czytając wypowiedzi w tym wątku, myślę sobie, że Bieszczady powinny być puste i niezamieszkane, bo problemy i trudności wydają się niemożliwe do przezwyciężenia.
    Gdybym nie znał ludzi z Bieszczad, którzy tam zamieszkali i dobrze się mają, a sugerował się tylko tym forum, to trzymałbym się od Bieszczad jak najdalej.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Encyklopedia Bieszczadzka!
    Przez Czarek pl w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-12-2007, 14:22
  2. Bieszczadzka płyta
    Przez blues w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2007, 21:39
  3. Ziemia, działki - post chyba do mieszkańców Bieszczad
    Przez BastekM w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 08:18
  4. Relacja-obiecana...
    Przez KAHA w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-11-2005, 10:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •