Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Bieszczadzka ziemia obiecana

  1. #1

    Domyślnie Bieszczadzka ziemia obiecana

    Wita was Marta

    Obejrzałam film który sprawił ,że nastąpił przełom w moim zyciu
    Jestem zwyczajną 25 latką z środkowej Polski, która skończyła studia i pracuje komercyjnie od roku.
    Przypadek sprawił ,że ja zwykła, szara Martusia obejrzałam film,wybitny film Wild Dzika droga
    Nastąpił przełom i pragnę udać się w Dzicz,w bieszczadzką dzicz...
    ale najpierw chcę odnaleźć mentorów, tej podróży...osoby które już ta drogą przeszły lub kroczą nadal odnajdując wolność i spełnienie
    Możecie pomóc gdzie ich odnaleźć?? Juliusza Pustelnika,Zenka Hippisa ,Andreja Kyryma to podobno człowiek z Syberii ,Burego,Henia Brode,Prezesa,Piotra z Hulskiego,Łabiego i wielu innych ,mam nadzieje ,że ich poznanie i nauka pomogą mi osiąść i odnaleźć swoje miejsce na ziemi

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Cytat Zamieszczone przez Martila Zobacz posta
    (...)
    Nastąpił przełom i pragnę udać się w Dzicz,w bieszczadzką dzicz...
    (...)i
    A gdzie ty znajdziesz tą dzicz ?
    Wszakże w każdej jest już po kilku takich zasiedlonych.
    Czy byłaś już kiedyś w Bieszczadach ?
    bo mi wygląda , że nie.

  3. #3
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Hej, Marta, zacznij od użycia forumowej wyszukiwarki - znajdziesz sporo informacji o interesujących Cię ludziach. A potem weź urlop ze swojej komercyjnej pracy, pojedź w Bieszczady i poszukaj swoich mentorów na miejscu. Wielu znajdziesz rozpytując miejscowych. A jak nie znajdziesz, to raczej z tego powodu, że oni sobie tego nie życzą. A w paru przypadkach, nawet jak znajdziesz, to się pewnie rozczarujesz... Ale może przynajmniej złapiesz bakcyla na B.

    Tak czy inaczej - przeżyj to sama, powodzenia!

  4. #4
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Haha nawet Łabi załapał się do zacnego grona :) Człowiek z Syberii rządzi :) Bez wątpienia to prowokacja :)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  5. #5
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Burego znajdziesz w Cisnej, Prezesa w Chmielu, Piotra z Hulskiego nie szukaj. Dobra rada. Dzikie Bieszczady znajdziesz w "Nieludzkim doktorze" Janickiego, ale.. na pewno nie w Bieszczadach.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Może zamiast szukać mentorów warto rozpocząć od tego co naprawdę ważne.
    Najpierw trzeba mieć pewne zaplecze finansowe - minimum 100.000zł żeby kupić kawałek działki i postawić tam choćby domek holenderski.
    Po drugie trzeba sobie zapewnić źródło utrzymania przez cały rok, żeby móc tutaj funkcjonować.
    Jak się ma już dwa powyższe trzeba kupić działkę, postawić domek, zrobić infrastrukturę oraz znaleźć samochód 4x4.

    Jak już będzie się miało to wszystko wówczas można zająć się mentorami i tego tupu sprawami. Mentorzy, legendy bieszczadzkie, zakapiory - wszystko fajnie, ale w TV, gazecie, książce.
    Normalnie w Bieszczadach tak nie jest jak się ludziom wydaje, że się siedzi na trawie, wygrzewa w słońcu i ogląda chmury.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    dobrze gada,
    Polać mu!

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    Może zamiast szukać mentorów warto rozpocząć od tego co naprawdę ważne.
    Najpierw trzeba mieć pewne zaplecze finansowe - minimum 100.000zł żeby kupić kawałek działki i postawić tam choćby domek holenderski.
    Po drugie trzeba sobie zapewnić źródło utrzymania przez cały rok, żeby móc tutaj funkcjonować.
    Jak się ma już dwa powyższe trzeba kupić działkę, postawić domek, zrobić infrastrukturę oraz znaleźć samochód 4x4.

    Jak już będzie się miało to wszystko wówczas można zająć się mentorami i tego tupu sprawami. Mentorzy, legendy bieszczadzkie, zakapiory - wszystko fajnie, ale w TV, gazecie, książce.
    Normalnie w Bieszczadach tak nie jest jak się ludziom wydaje, że się siedzi na trawie, wygrzewa w słońcu i ogląda chmury.
    Można dyskutować :) Co jest tak naprawdę potrzebne człowiekowi do życia ? jedzenie,picie,spanie,coś do ubrania i trochę ciepła w zimie,jak się ma małe potrzeby materialne to jest łatwiej. Przecież już byli tacy co przychodzili prawie bez niczego,były inne czasy ale potrzeby człowieka są chyba bez zmian:) W Bieszczadach wiele osób jest bez stałego źródła utrzymania i funkcjonują,może nie jest kolorowo ale jest :)
    Mam znajomego,człowiek już starszy,mieszka w starym domu,ma stary rower,bez stałej pracy- najmuje się u sąsiadów,znajomych. Daje rade i prawie zawsze jest uśmiechnięty - pije,nie narzeka,żyje.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Cytat Zamieszczone przez Slav Zobacz posta
    Można dyskutować :) Co jest tak naprawdę potrzebne człowiekowi do życia ? jedzenie,picie,spanie,coś do ubrania i trochę ciepła w zimie,jak się ma małe potrzeby materialne to jest łatwiej. Przecież już byli tacy co przychodzili prawie bez niczego,były inne czasy ale potrzeby człowieka są chyba bez zmian:) W Bieszczadach wiele osób jest bez stałego źródła utrzymania i funkcjonują,może nie jest kolorowo ale jest :)
    Mam znajomego,człowiek już starszy,mieszka w starym domu,ma stary rower,bez stałej pracy- najmuje się u sąsiadów,znajomych. Daje rade i prawie zawsze jest uśmiechnięty - pije,nie narzeka,żyje.
    Ale jeżeli ktoś już coś ma - np. ciepłe mieszkanie (choćby z rodzicami), wyżywienie na codzień i jakąś choćby byle jaką pracę - to wyjazd całkowicie "w nieznane" nie jest wg mnie dobrym pomysłem.
    Nie koniecznie trzeba mieć jak pisze skyrafał działkę i domek, ale jakieś rozeznanie trzeba mieć.
    Np. wcześniej zapewnić sobie pracę na miejscu i mieszkanie u kogoś.
    No i przyjechać tu raz, drugi trzeci na trochę dłużej niż tydzień.

    "Romantyzm" jest dobry przez miesiąc i to latem, jak przyjdzie zima może być krucho. Dobrze jeżeli jest dokąd wrócić.
    A większość co tu pisze że chce "uciec w Bieszczady" ma o nich pojęcie tylko z lektury.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka ziemia obiecana

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Ale jeżeli ktoś już coś ma - np. ciepłe mieszkanie (choćby z rodzicami), wyżywienie na codzień i jakąś choćby byle jaką pracę - to wyjazd całkowicie "w nieznane" nie jest wg mnie dobrym pomysłem.
    Nie koniecznie trzeba mieć jak pisze skyrafał działkę i domek, ale jakieś rozeznanie trzeba mieć.
    Np. wcześniej zapewnić sobie pracę na miejscu i mieszkanie u kogoś.
    No i przyjechać tu raz, drugi trzeci na trochę dłużej niż tydzień.

    "Romantyzm" jest dobry przez miesiąc i to latem, jak przyjdzie zima może być krucho. Dobrze jeżeli jest dokąd wrócić.
    A większość co tu pisze że chce "uciec w Bieszczady" ma o nich pojęcie tylko z lektury.
    Według większości zapewne nie będzie to dobry pomysł,tylko nie można ogólnie napisać co będzie dobre a co złe.Każdy ma inne życie,problemy,priorytety. Można mieć mieszkanie,byle jaką prace ale pytanie czy jest się w tym szczęśliwym?
    Wielu z tych"uciekających"osób nawet się nie spakuje,bo powróci lepszy humor,problem zostanie rozwiązany i pomysł się rozmyje. Są jednak tacy którzy świadomie wybierają życie które z pozoru jest szaleństwem,może własnie oni stawiają na szczęście:)
    Ostatnio edytowane przez Slav ; 20-03-2015 o 20:40

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Encyklopedia Bieszczadzka!
    Przez Czarek pl w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-12-2007, 14:22
  2. Bieszczadzka płyta
    Przez blues w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2007, 21:39
  3. Ziemia, działki - post chyba do mieszkańców Bieszczad
    Przez BastekM w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 08:18
  4. Relacja-obiecana...
    Przez KAHA w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-11-2005, 10:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •