Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Komańcza -Cisna

  1. #1
    GREGIS
    Guest

    Domyślnie Komańcza -Cisna

    Czy ktoś może mi powiedzieć czy szlak czerwony między Komańczą i Cisną można pokonać na rowerze? Czy jest to trudny "kawałek" drogi ?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Komańcza -Cisna

    Można. Jest sporo trudnych podjazdów, ale przy dobrej kondycji sobie poradzisz. Z Komańczy do Duszatyna możesz pojechać drogą zamiast szlakiem - Twój wybór - drogą jest nieco dalej (odcinek Komańcza-Prełuki), ale łagodniej i bez błota (jeśli cos wreszcie spadnie)

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Re: Komańcza -Cisna

    ja bym był ostrożny z polecaniem tego szlaku rowerzystom. Nie dość, że podjazdy to do tego dochądzą korzenie, kamienie, wąska ścieżka i piekielny zjazd do cisnej!!! Może warto lepiej pokluczyć stokówkami i drogami, dłużej ale bezpieczniej. chyba że jesteś "extrema", jeśli tak to wal śmiało.
    Pozdrawiam.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Komańcza -Cisna

    To wszystko co piszesz to oczywiście prawda. Pytanie "czy mozna" - zrozumiałem bardziej jako pytanie czy nie ma tam zakazu poruszania sie na rowerze. Jednak sporo tam rowerzystów, przy czym nie widziałem jeszcze wyjeżdzajacych np. na Chryszczatą - wszyscy wynosza rowery na plecach Gdybym miał wybierać, to Chryszczatą bym równeiz ominął: z Duszatyna prosto przez rzekę, potem wzdłuż Osławy jeszcze 3 brody do pokonania, w Mikowie skręt w lewo w szeroką na poczatku drogę, ktora przechodzi w stokówkę i jazda bardzo ładną trasą, aż do przełęczy Żebrak, gdzie przecina ją szlak czerwony. Dodatkowo nie jestem zwolennikiem poruszania się na szlakach które nie są dla rowerów przystosowane-przeznaczone. Z całą pewnością nalezy do nich czerwony z Komańczy do Cisnej na wielu odcinkach. Ale formalnie niestety można. Tyle, że na wąskich odcinkach piesi musza schodzić z drogi jasnie cyklistom,bo tym przecież nalezy sie przejazd...

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Re: Komańcza -Cisna

    Witaj Piter!

    Ale z Ciebie złośliwiec - chyba nie mam się co martwić o forum, że popadnie w rutynę!

    A co do rowerów - jest nowa trasa oznakowana (no była! - kurna bo ktoś pomyślał, że słupki metalowe są trwalsze, ale nie skumał, że biedne ludziska są w stanie z tego wymajstować nawet armatę!!!). Uwaga rowerzyści! Oprócz braku wielu znaków jeszcze parę niespodzianek w postaci dziwnej strzałki w prawo (chyba do biesa) zamiast prosto do Kołonic!!!
    Rowerzyści! Czytać lepiej mapę i spieprzać ze szlaków dla pieszych!!!

    Pozdra
    i gumowych kół!


  6. #6
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Re: Komańcza -Cisna

    jest taki szlak! jest na mapie express-mapu. strzałka też jest, i potwierdzam prowadzi do czarta. tak na prawdę to słupek jest przekręcony o 180 stopni, ktoś zrobił cyklistom kawał!!! w dół to jeszcze mały problem, ale w góre to jest to bardzo mylące.
    pozdrawiam
    damian

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrówka - Komańcza - Olszanica
    Przez Aidan w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 20:02
  2. Katowice-Komańcza
    Przez socrates w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 22:18
  3. Komańcza - Cisna - doradźcie!
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 13:08
  4. Komańcza-Wetlina 01-03.03.2007
    Przez gregor81 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2007, 20:46
  5. Trasa Komańcza-Cisna
    Przez Carlito w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2005, 18:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •