Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Bieszczady - wakacje

  1. #1

    Domyślnie Bieszczady - wakacje

    Witam
    Postanowiłem, że tegoroczne wakacje spędze w Bieszczadach. I szczerze potrzebuje pomocy. Kompletnie nie znam jeszcze tego rejonu Polski. Kompletnie nie wiem w które miejsce jechać. Pewnie nie mogę marzyć o takiej bazie wypadowej jak Zakopane. Wiem wiem, jakie to masowe miejsce - ale trzeba przyznać, że bez auta będąc w Zakopanem i używając tylko komunikacji można dostać się w wiele ciekawych miejsc. Właśnie, w Bieszczady chce jechać komunikacją - jak tam jest z systemami połączeń? Nie chciałbym przez 2 tygodnie siedzieć tylko w jednym miejscu Zapytacie co ja chce tam robić - głównie chodzenie po górach. Ale nie samymim górami człowiek żyje Więc na pewno miejsca godne zwiedzenia - zabytki. Chodzi mi, żeby miejsce było dobre do uderzania w góry ale też dało się dostać komunikacją w inne miejsca.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Bieszczady - wakacje

    Pewnie nie mogę marzyć o takiej bazie wypadowej jak Zakopane.
    Bieszczady to zdecydowanie i na szczęście nie Zakopane...ale trochę cywilizacji tu jest.
    Komunikacja, szczególnie w wakacje kursuje dość często, znajdź sobie tabliczki przystankowe w Ustrzykach Górnych, Wetlinie czy Cisnej. Prócz tego jest rozwinięta sieć busów, kursujących nieregularnie, w zależności od popytu lub na telefon. A stop działa tu jak za dawnych dobrych czasów w całej Polsce.
    Zacznij od jakiegoś przewodnika i mapy...i poczytaj to forum.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Bieszczady - wakacje

    To jest tak ,komunikacja w sezonie jest dosyć dobra zarówno autobusowa jak i prywatna -busy,na stopa w Biesach też załapać się nie jest trudno,wiara jest życzliwa co do bazy wypadowej to hmmm ... np Cisna,Wetlina ,Komańcza bo to i do gór- blisko -wyjscie na szlaki, i zobaczyć oraz zwiedzić coś można ....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Bieszczady - wakacje

    Jakiś przewodników itd. to zaraz się nakupuje i wczytam :) Tylko im lepiej zarezerować nocleg tym lepiej dlatego najpierw chce znalaźć bazę wypadową. A jak mówię, to dla mnie czarna dziura nic nie wiem :( aż wstyd. Ale jak mówicie, że komunikacja nie jest taka zła to dobrze :) Bo co sądzicie o Solinie? Da się tam chociaż trochę wypocząć?

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Bieszczady - wakacje

    Solina...powiadasz...hmmm...

  6. #6
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Bieszczady - wakacje

    mareczek
    Jeśli chcesz pochodzić po górach i czasami wyskoczyć do "cywilizacji" polecam Wetlinę. Na szlaki blisko a na te dalsze bez "problema" dotrzesz busami.
    Do Soliny , Cisnej dojedziesz i wrócisz "PKS -em" . Z Cisnej pieszo do Majdanu na kolejkę, W Wetlinie kupisz bilet na kolejkę , jak i na zwiedzanie zapory w Solinie .

    pozdrawiam

    Szymon
    "pielgrzymem jestem i ochotnym po górach wędrownikiem."

  7. #7
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: Bieszczady - wakacje

    Kup sobie na początek przewodnik tzw. biały "Bieszczady" wyd. Bosz. Dla początkującego doskonały. Dużo informacji, mapy, ale też informacje praktyczne, noclegi, komunikacja. Nie wiem jak to jest z aktualnością, tzn. kiedy było najnowsze wydanie, ale takiego szukaj. I mapę "Bieszczady" wyd.Komfortmap 1:65 000, bardzo przejrzysta i czytelna. Później przerzucisz się na przewodnik zielony Rewasz i bardziej szczegółowe mapy. A Zakopane masz w Polańczyku i Solinie. Miejsca omijane przez prawdziwych (jakby to tam rozumieć) miłośników Bieszczad. Zresztą w wakacje we wszystkich tych miejscach typu Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne, Solina będą tłumy. Ale jak kto lubi. Wg mnie nie da się wypocząć. W Ustrzykach Dolnych, jeśli wypadnie ci przystanek jest ciekawe muzeum bieszczadzkie. Sporo do zwiedzania jest w Sanoku, skansen, zamek i ładna starówka.
    Ostatnio edytowane przez Piskal ; 21-04-2015 o 12:50

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wakacje!
    Przez lowca1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2006, 11:53
  2. Praca na wakacje
    Przez SiNka w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-05-2006, 12:37
  3. BIESZCZADY - gdzie polecacie na wakacje??
    Przez metaldaw w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2005, 13:31
  4. Kto na wakacje w Bieszczady?
    Przez darkness w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2005, 23:42
  5. [Solina] Wakacje
    Przez mariusz w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2001, 21:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •