Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Komańcza - Cisna

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    Chciałem edytować posta powyższego, ale już za późno, więc dopisuję:
    Do wszystkich chcących wybrać się w góry (w Bieszczady również)...zainwestujcie, kochani, kilka złotych w mapę.
    Jeśli chcecie (a raczej musicie) pojechać raz, kupcie mapę papierową...po tym jedynym razie będziecie mogli (musieli) ją wyrzucić, bo raczej długo nie wytrzyma. Inwestycja rzędu 10 zł
    Jeśli potrzebna Wam mapa na dłużej zainwestujcie 20 zł w mapę laminowaną, mającą też swoje minusy (dezaktualizacja)
    Pytania jak to są kłopotliwe, a odpowiedzi raczej pozbawione sensu (przynajmniej moja).
    Czas podany przeze mnie jest czasem mapowym...a więc nie zawsze pasującym do pytającego.
    Nikt nie wie jak chodzicie? Czy jesteście młodymi dwudziestoletnimi, wysportowanymi, czy emerytami bez przygotowania?
    Czy idziecie na ciężko, czy z małym plecaczkiem?
    Czy delektujecie się przyrodą i widokami, czy robicie 1000 zdjęć?
    Czasy mapowe są do osiągnięcia przeze mnie, starszego pana, z małym plecakiem, przy odpowiedniej pogodzie. Gdy idę na ciężko, dodaję 20-30%; gdy pada - 50%. Zdjęć robię niewiele, odpoczywam raz na 2-3 h wędrówki, piję w locie, jem 1-2 kanapki na 8-10h wędrówki
    Pozdrawiam
    Jeśli chodzi o mnie to posiadam przynajmniej dwie mapy, w tym jedną papierową która wytrzymała więcej niż dwa sezony( i była używana). W zasadzie pierwsza Twoja odpowiedz potwierdziła moje przypuszczenia i była sensowna.Zakładam,że nie biegamy,nie stoimy w miejscu a pogoda jest sprzyjająca.Pozdrawiam.

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2015
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Sorki , ale zapoznanie sie ze szlakiem , cztanie mapy , przeliczenie czasu przejscia , wybranie alternatywnej drogi w razie załamania pogody lub kiedy złapie nas kryzys , to elementarne zasady poruszania sie w gorach , jesli ktos tego nie łapie to moze nie powinien chodzic w góry. ?

  3. #13

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Przeca ja nie muszę rozumieć świata młodego pokolenia. To co dla mnie jest oczywiste , dla młodszych wcale takie nie jest (i na odwrót)
    Pewnego razu, na pewnym spotkaniu forumowym młoda, rezolutna osoba odpowiedziała mi tak,
    - po co się uczyć czytać mapy jak są giepeesy ?
    Nic nie odpowiedziałem.
    Jak mnie (belfra) ktoś pyta po co się uczyć - odpowiedź jest jedna: żeby głupim nie być.

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Kurdybanek
    Na forum od
    05.2015
    Rodem z
    Inowrocław
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    Demonizujesz, Don, mapę...
    ...przeca piktogram w postaci strzałki rozumie chyba każdy, cyferki (a jest ich tylko 10) - również. Jedynym problemem może być znalezienie, np. Okrąglika ( słyszałem wersję: Okrąglaka)
    Pozdrawiam
    A jak spotkasz na szlaku Słowaka, to lepiej się pytaj o Kruhlaka - tak się jakoś fajnie rymuje

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Komańcza i co dalej
    Przez EmiliaLipko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 10:41
  2. Katowice-Komańcza
    Przez socrates w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 22:18
  3. Komańcza - Cisna - doradźcie!
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 13:08
  4. Trasa Komańcza-Cisna
    Przez Carlito w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2005, 18:23
  5. Komańcza -Cisna
    Przez GREGIS w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2003, 23:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •