Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Komańcza - Cisna

  1. #1

    Domyślnie Komańcza - Cisna

    Witam,

    chciałam podpytać o trudność odcinka czerwonego szlaku Komańcza - Cisna. Mapy podają czas ponad 10h - co wydaje się w moim zasięgu. Jednak ponieważ nie znam tej części szlaku i zamierzam pokonać go samotnie z plecakiem prośba do tych, którzy byli i zdobyli o swoje odczucia. Jak się ma ten odcinek do np pętli Wołosate- Rozsypaniec - Halicz - Tarnica - Wołosate? Żeby mieć jakiś punkt odniesienia, bo to że dla jendego to łatwe, a dla drugiego masakra niewiele mi pomoże

  2. #2
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Na pewno jest to długi szlak.10 godzin może jest możliwe ale naprawdę trzeba zasuwać.Trudności jako takich nie ma się co spodziewać.Po prostu dość długie i żmudne podejścia zwłaszcza od Żebraka w stronę Wołosania.Uważam że warto podzielić go na dwa dni.Jest to oczywiście moje odczucie indywidualne.Spać można na Żebraku we wiacie -latem nie powinno być nazbyt chłodno,lub w Rabem.Uważam ten szlak za o wiele dłuższy niż wymieniona przez Ciebie pętla którą robiłem zimą bez problemu w jakieś 7 godzin

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Młody nie jestem (żeby nie powiedzieć stary)...
    ...w czerwcu 2014 szedłem na półciężko (bez namiotu, ale ze śpiworem i wszystkim na kilka dni na grzbiecie) odcinek Komańcza - Wołosate. Wiatę na Żebraku (a drugą, mniejszą na Chryszczatej) dopiero budowali. Z Komańczy wyszedłem 8.3o - 9.oo...deszcz padał a momentami lał do Duszatynia, później się wypogodziło. Janusz poślizgnął się i stłukł rękę (później okazało się, że ma złamaną kość dłoni).
    Tyle wstępu. Do bacówki pod Honem doszliśmy koło 19.oo-20.oo. Na pewno dłużej niż pętla Wołosate-Wołosate ale nie ma dramatu. Masz dwa podejścia - pod Chryszczatą i Wołosań, ale o wiele łatwiejsze niż mieliśmy trzeciego dnia pod Smerek i na Caryńską.
    Dasz radę.
    Baza w Rabem czynna jest tylko od końca czerwca do połowy września...no i trzeba stracić na wysokości ponad 150m...co boli następnego dnia
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Szedłem pare lat temu z Cisnej do Komańczy i doszedłem ale trzeba raczej nadać tempo, doszliśmy z żoną do Preułek i Bogu dzięki podwiózł nas leśniczy bo byłoby ciężko choć pewnie doczłapalibyśmy, szlak jest długi ale ciekawy, głównie lasy,

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Nie zakładając nowego tematu. Jak czasowo wygląda trasa Smerek-Cisna (przez Fereczatą,Jasło) ?

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    5-6h

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Chciałem edytować posta powyższego, ale już za późno, więc dopisuję:
    Do wszystkich chcących wybrać się w góry (w Bieszczady również)...zainwestujcie, kochani, kilka złotych w mapę.
    Jeśli chcecie (a raczej musicie) pojechać raz, kupcie mapę papierową...po tym jedynym razie będziecie mogli (musieli) ją wyrzucić, bo raczej długo nie wytrzyma. Inwestycja rzędu 10 zł
    Jeśli potrzebna Wam mapa na dłużej zainwestujcie 20 zł w mapę laminowaną, mającą też swoje minusy (dezaktualizacja)
    Pytania jak to
    Jak czasowo wygląda trasa Smerek-Cisna (przez Fereczatą,Jasło) ?
    są kłopotliwe, a odpowiedzi raczej pozbawione sensu (przynajmniej moja).
    Czas podany przeze mnie jest czasem mapowym...a więc nie zawsze pasującym do pytającego.
    Nikt nie wie jak chodzicie? Czy jesteście młodymi dwudziestoletnimi, wysportowanymi, czy emerytami bez przygotowania?
    Czy idziecie na ciężko, czy z małym plecaczkiem?
    Czy delektujecie się przyrodą i widokami, czy robicie 1000 zdjęć?
    Czasy mapowe są do osiągnięcia przeze mnie, starszego pana, z małym plecakiem, przy odpowiedniej pogodzie. Gdy idę na ciężko, dodaję 20-30%; gdy pada - 50%. Zdjęć robię niewiele, odpoczywam raz na 2-3 h wędrówki, piję w locie, jem 1-2 kanapki na 8-10h wędrówki
    Pozdrawiam

  8. #8
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    (...)
    Do wszystkich chcących wybrać się w góry (w Bieszczady również)...zainwestujcie, kochani, kilka złotych w mapę.
    Jeśli chcecie (a raczej musicie) pojechać raz, kupcie mapę papierową...po tym jedynym razie będziecie mogli (musieli) ją wyrzucić, bo raczej długo nie wytrzyma. Inwestycja rzędu 10 zł
    Jeśli potrzebna Wam mapa na dłużej zainwestujcie 20 zł w mapę laminowaną, mającą też swoje minusy (dezaktualizacja)
    (...)
    Naciągasz Waćpan ludzi na zbędne wydatki.
    Najpierw zapytaj czy dany osobnik umie czytać mapę ?.
    Jeśli nie umie to - to po co mu mapa ?
    Jeśli natomiast umie, to najtaniej wychodzi pożyczenie, może też sobie kupić (najlepiej na raty).

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Demonizujesz, Don, mapę...
    ...przeca piktogram w postaci strzałki rozumie chyba każdy, cyferki (a jest ich tylko 10) - również. Jedynym problemem może być znalezienie, np. Okrąglika ( słyszałem wersję: Okrąglaka)
    Pozdrawiam

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Komańcza - Cisna

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    Demonizujesz, Don, mapę...
    ...przeca piktogram w postaci strzałki rozumie chyba każdy, cyferki (a jest ich tylko 10) - również. Jedynym problemem może być znalezienie, np. Okrąglika ( słyszałem wersję: Okrąglaka)
    Pozdrawiam
    Przeca ja nie muszę rozumieć świata młodego pokolenia. To co dla mnie jest oczywiste , dla młodszych wcale takie nie jest (i na odwrót)
    Pewnego razu, na pewnym spotkaniu forumowym młoda, rezolutna osoba odpowiedziała mi tak,
    - po co się uczyć czytać mapy jak są giepeesy ?
    Nic nie odpowiedziałem.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Komańcza i co dalej
    Przez EmiliaLipko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 10:41
  2. Katowice-Komańcza
    Przez socrates w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 22:18
  3. Komańcza - Cisna - doradźcie!
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 13:08
  4. Trasa Komańcza-Cisna
    Przez Carlito w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2005, 18:23
  5. Komańcza -Cisna
    Przez GREGIS w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2003, 23:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •