Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Majówka- ocena trasy

  1. #1

    Smile Majówka- ocena trasy

    Witam!
    Na początku maja planuje wybrać się samotnie w Bieszczady. Jako że jestem kompletnie zielony w temacie, a w Bieszczadach nigdy nie byłem przyda mi się rada od bardziej doświadczonych.
    Zaplanowałem sobie taką trasę.

    D1. Przyjazd-Ustrzyki Górne-Tarnica-Wołosate
    D2. Wołosate-Przełęcz Bukowska-Halicz-Bukowe Berdo-Ustrzyki Górne
    D3. Ustrzyki Górne-Połonina Caryńska-Brzegi Górne-Chatka Puchatka
    D4. Chatka Puchatka-Połonina Wetlińska-Smerek (nocleg gdzieś w okolicy)
    D5. Jak starczy czasu :) Jakieś propozycje?

    Przyjazd i poruszanie się po drogach autostopem.
    Kondycje raczej średnia, ale jest upór :) Pytanie czy jest to dobry rozkład tras? Czy lepiej coś zmienić, dodać, uciąć jak myślicie?
    Jeśli chodzi o noclegi to biorę ze sobą namiot. Słyszałem, że w Ustrzykach i Wołosatych można spokojnie znaleźć miejsce do rozbicia.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Majówka- ocena trasy

    Trasy bardzo dobre. Jak już będziesz w UG to przejdź jeszcze pętelkę przez Rawki.
    Nie wiem jak chodzisz (kondycja) ale ja bym nie nosił tego namiotu i całego dobytku do Wołosatego i z powrotem do UG. Z Wołosatego po pierwszym i do Wołosatego drugiego dnia poszedłbym asfaltem (1h) lub stopem; dodając jeszcze do tego jeden dzień na Rawki (np. trzeci) masz trzy dni na lekko a tylko dwa z tobołami na plecach. W UG masz duże pole namiotowe prawie centralnie w "city".
    Pozdrawiam

  3. #3
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Majówka- ocena trasy

    Witaj na Forum !
    Trasę D1 + D2 spokojnie zrobisz w jeden dzień, jeśli zaczniesz rano, wrócisz przed wieczorem (UG, Tarnica, Przełęcz Bukowska, Wołosate - w dowolną stronę). Jak pisał poprzednik warto zaplanować trasę przez Rawki, a ja bym dodał jeszcze Kremenaros (styk trzech granic).
    Zastanów się czy pierwszy raz w Bieszczadach chcesz na pewno spędzić w majówkę. Majówka w Bieszczadach to z reguły tłumy na szlakach, którymi chcesz chodzić, wzmożony ruch na drogach, kolejki w lokalach. Może to źle wpłynąć na Twoje pierwsze wrażenie.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Majówka- ocena trasy

    creamcheese
    Chyba właśnie tak zrobię! Dzięki

    Chodzi Ci o tą trasę z Rawkami?
    Wetlina (wejście na szlak żółty) - Jawornik (1021 m n.p.m.) - Paportna (1198 m n.p.m.) - Czaszczowata (Riaba Skała, 1199 m n.p.m.) - Riaba Skała urwisko (1167 m n.p.m.) - Czoło (1159 m n.p.m.) - Przełęcz pod Borsukiem - Borsuk (Borsuczy) - Przełęcz pod Czerteżem (906 m n.p.m.) - Czerteż - Hrubki (1186 m n.p.m.) - Kamienna Łuka (1199 m n.p.m.) - Krzemieniec (Kremenaros, 1208 m n.p.m.) - Wielka Rawka (1307 m n.p.m.) - Mała Rawka (1272 m n.p.m.) - Dział - Wetlina

  5. #5

    Domyślnie Odp: Majówka- ocena trasy

    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    Witaj na Forum !
    Trasę D1 + D2 spokojnie zrobisz w jeden dzień, jeśli zaczniesz rano, wrócisz przed wieczorem (UG, Tarnica, Przełęcz Bukowska, Wołosate - w dowolną stronę). Jak pisał poprzednik warto zaplanować trasę przez Rawki, a ja bym dodał jeszcze Kremenaros (styk trzech granic).
    Zastanów się czy pierwszy raz w Bieszczadach chcesz na pewno spędzić w majówkę. Majówka w Bieszczadach to z reguły tłumy na szlakach, którymi chcesz chodzić, wzmożony ruch na drogach, kolejki w lokalach. Może to źle wpłynąć na Twoje pierwsze wrażenie.
    Będzie raczej ciężko.. Nie wiem o której dokładnie przyjadę, ale rano się chyba nie uda.
    Co do majówki to też tak właśnie myślałem, ale niestety tylko wtedy mam wolny okres :( Zawsze można przyjechać drugi raz poza sezonem. :D

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Majówka- ocena trasy

    Cytat Zamieszczone przez maxsior516 Zobacz posta
    creamcheese
    Chyba właśnie tak zrobię! Dzięki

    Chodzi Ci o tą trasę z Rawkami?
    Wetlina (wejście na szlak żółty) - Jawornik (1021 m n.p.m.) - Paportna (1198 m n.p.m.) - Czaszczowata (Riaba Skała, 1199 m n.p.m.) - Riaba Skała urwisko (1167 m n.p.m.) - Czoło (1159 m n.p.m.) - Przełęcz pod Borsukiem - Borsuk (Borsuczy) - Przełęcz pod Czerteżem (906 m n.p.m.) - Czerteż - Hrubki (1186 m n.p.m.) - Kamienna Łuka (1199 m n.p.m.) - Krzemieniec (Kremenaros, 1208 m n.p.m.) - Wielka Rawka (1307 m n.p.m.) - Mała Rawka (1272 m n.p.m.) - Dział - Wetlina
    Zdecydowanie nie. Chodziło mi o delikatną traskę z UG na Wielka Rawkę, stamtąd jak radzi Hero,na Krzemieniec, powrót na Rawkę i zejście przez bacówkę pod Małą Rawką na przełęcz Wyżniańską

  7. #7
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Majówka- ocena trasy

    D2 zakończ w Mucznem albo idź z Bukowego do Widełek i potem stopem , czy busem albo "Pekaesem" do UG. Ja bym tak zrobił bo nie lubię cofać się po tej samej trasie
    "pielgrzymem jestem i ochotnym po górach wędrownikiem."

  8. #8

    Na forum od
    04.2015
    Rodem z
    Rzeszów, Poland
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Majówka- ocena trasy

    Podczepię się pod temat, żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego
    Mamy zamiar skoczyć w 7-8 osób na jeden dzień, jednak to będzie pierwszy raz gdy nie wejdziemy i zejdziemy w tym samym miejscu. Chcemy obejść taką trasę : http://mapa-turystyczna.pl/route/ekf
    Moje pytanie jest takie, czy w sobotę 2 maja bez problemu złapiemy w Smerku jakiegoś busika ? Czy trzeba coś szybciej załatwiać ?

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Majówka- ocena trasy

    Trzeba się umówić z busiarzem w UG i za odpowiednią opłatą przyjedzie wszędzie i o każdej porze. W majówkę będą mieli żniwa wiec nie powinno być problemu złapać coś po trasie. Ze Smerka do Wetliny to tylko kawałek z buta asfaltem i koło sklepu abc jest miejsce postoju busów jeżdżących (nieregularnie) na trasie Wetlina - UG.

  10. #10

    Na forum od
    04.2015
    Rodem z
    Rzeszów, Poland
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Majówka- ocena trasy

    Dziękuję za odpowiedź Czyli pewnie spacerek ze Smerka i łapanie busa :D

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ocena poszczególnych wątków
    Przez don Enrico w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 10:20
  2. Majówka - 2013r.
    Przez Wojtek z Zielonki w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 08:27
  3. Transport - Majówka
    Przez nemox007 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 23:29
  4. Majówka w zieleni
    Przez Basia Z. w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 17:56
  5. Majówka w Bieszczadach
    Przez menelkij w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2010, 07:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •