Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Z Bystrego na Rabe.

  1. #11
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Z Bystrego na Rabe.

    Cytat Zamieszczone przez mercun Zobacz posta
    ...W czym problem? W tym, że ktoś knuje teorię spiskową, że to niby w przededniu Akcji Wisła? A że nie ma zdjęć " zaoranego" cmentarza to należy zapytać tego co pisał artykuł i pewnie cykał fotki (autor: l.t-ch. - Lidia Tul- Chmielewska). Takie było pytanie i taka krótka odpowiedź. Kto, gdzie, jak, po co kości wykopał to całkiem inna sprawa . I po kiego diabła je tam przyniósł jeśli wykopał Bóg wie gdzie ? Pewnie nowemu właścicielowi chciał zrobić przyjemność
    Problem w pseudo rzetelności artykułu na który się powołałeś i tyle. Redaktor tytułuje artykuł: Rabe. Zaorali cmentarz (...)", chodzi niby po terenie, robi zdjęcia wokół, zbliżenia kości i opartego o drzewo krzyża a nie pokazuje ani jednego zdjęcia zaoranego cmentarza a w tekście mimo tak mocnego tytułu roi się od jakiś bliżej nie potwierdzonych przypuszczeń (najprawdopodobniej to, najprawdopodobniej tamto). Nie wiem czy ktoś przyniósł, nie wiem gdzie wykopał, nie wiem czy chciał zrobić przyjemność i komu. W poście Partyzanta jest informacja, że Stowarzyszenie Magurycz zamieściło informację na stronie Związku Ukraińców w Polsce, że prywatny właściciel Rabego przeorał cmentarz i cerkwisko a kości leżą na wierzchu. Jeśli to zrobili to pewnie jakieś dowody mają ale akurat ten artykuł niczego nie potwierdza oprócz tego, że kości leżą na wierzchu.
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 26-04-2017 o 22:10 Powód: uzupełnienie
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #12
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Z Bystrego na Rabe.

    Ja aż taki podejrzliwy nie jestem. Czas pokaże, jak mówi Archer.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Z Bystrego na Rabe.

    Wielu znanych ludzi jest właścicielami działek w Bieszczadach. Nie wiem kto kupił teren z cmentarzem ale parę lat temu w Woli Michowej, pod sklepem, dowiedziałem się od miejscowych panów, że znany aktor (film C.K...) nabył spory obszar w rejonie Rabego, mniejsza o to kto, może jest to ktoś zupełnie inny.
    Nawet przez myśl mi nie przeszło, że człowiek(wysokiej) kultury świadomie mógłby niszczyć nie tak znowu stare cmentarzysko. Nie wierzę. Bliskie mi są spostrzeżenia Sir Bazyla.
    Uznaję sprawę jako nadal nie wyjaśnioną.
    p.s.
    Na moim prywatnym polu wyorywały się jakieś kości, pózniej okazało się że ludzkie. Badania naukowe ustaliły cmentarzysko sprzed 300 lat. Dziś rośnie las.

  4. #14
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Z Bystrego na Rabe.

    Byłem w Rabym w ubiegłym roku w lutym (chyba nawet coś pisałem o tym na forum) i faktycznie teren wokół cerkwiska był mocno zniwelowany także nie jest to chyba jakaś nowa sprawa , ale kości wtedy nie zauważyłem . Cmentarz na mapach jest zlokalizowany poniżej cerkwiska , bliżej drogi i ten teren jest najmocniej zrekultywowany (na zdjęciach to miejsce gdzie leżą metry , opona i betonowe płyty) , został tylko jeden nagrobek tuż przy drodze , jak to wyglądało wcześniej nie mam pojęcia.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez slawek71 ; 27-04-2017 o 00:09

  5. #15
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Z Bystrego na Rabe.

    Cytat Zamieszczone przez mercun Zobacz posta
    A Historia jest niestety ślepa tak jak jej kuzynka Temida. Szczególnie dla Polaków.
    Grecy od prawieków byli niechętni obcym, szczególnie Polakom
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  6. #16
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Z Bystrego na Rabe.

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Grecy od prawieków byli niechętni obcym, szczególnie Polakom
    I dlatego tylu Polaków udaje Greka
    Z racji tego, że temat gorący a konkretów brak proponuję powołać Komisję Specjalną do Sprawy Zbadania Dlaczego Kości Wyszły z Ziemi i Leżą Tam Gdzie Leżą i Dlaczego Akurat Teraz złożoną z niezależnych ekspertów.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Krytyk Ludowy
    Na forum od
    08.2013
    Rodem z
    Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju - Kraków
    Postów
    96

    Domyślnie Odp: Z Bystrego na Rabe.

    Mam nawet masywny zawias od drzwi tej cerkwi. Gdybym nie wziął pewno skończyłby na złomie w Lesku. Kowalska robota. Aczkolwiek mało zabytkowy bo to lata 20-te.

    Widzę, że teren już zarósł.

    Ludzkie kości w Biesach przestały na kimkolwiek w okolicy robić wrażenie BTW. Po okopach tego jest ile bądź.

    Przy cerkwi był cmentarz na którym były też jakieś ( być może bardzo nieliczne w tym akurat miejscu) pochówki perwszowojenne. Świadczyły o tym resztki umundurowania oraz skór z oporządzenia.

    Teren był niwelowany chyba z rok temu, albo i wczesniej, nie pamiętam bo spych stał tam dość długo. A wczesniej jeździł równo po po-pgr-owskiej łące, którą również niwelował. Prace odchaszczania Rabego rozpoczeły się chyba 3 lata temu, ale mogę się mylić +/- pół roku. Po co - nie wiem, ponieważ potem bardzo szybko zarosły. Być może chodziło o pozorowanie pożytecznych prac by ciągnąć dotacje.

    Dlatego akurat twierdzenie, że jest to jakaś prowokacja przed rocznicą Wisły - jest mocno nietrafne.

    Bulwers, który podłapała pani autorka jest zrozumiały, jednak chciałbym przypomnieć, żę nawet na katolickich cmentarzach praktykuje się bezpardonowy zwyczaj przekopywania mogił, jeśli nie ma opiekunów grobów, a sam grób nie jest akurat zwieńczony pomniczkiem podpadającym pod zabytek. Czyli nawet bardziej chodzi o samą zabytkową kamieniarkę niż o pochówek pod spodem. Taka prawda.

    Mój dziadek skończył w masowej mogile na cmentarzu w Mielcu '44 , kwatera została już od tego czasu przekopana pewnie kilkakrotnie. Z grubsza udało się ustalić gdzie w ogóle leżał. Zmarł w pobliskim szpitalu.

    Takie życie.
    Ostatnio edytowane przez Krytyk Ludowy ; 27-04-2017 o 10:53

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Krytyk Ludowy
    Na forum od
    08.2013
    Rodem z
    Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju - Kraków
    Postów
    96

    Domyślnie Odp: Z Bystrego na Rabe.

    A swoją drogą - leskiej policji te kości potrzebne jak nie powiem czemu - czyrak . Oni tam sami najlepiej wiedzą, że gdzie się nie ruszyć po okolicy tam kości.
    Ostatnio edytowane przez Krytyk Ludowy ; 27-04-2017 o 11:22

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rabe,nowa Chatka
    Przez robines w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 10:10
  2. Nocleg w Rabe
    Przez Eizzy w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-06-2014, 22:34
  3. Grzbietem Żukowa (Ustjanowa Dln. - Rabe)
    Przez stasiuvino w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-08-2008, 09:47
  4. Rabe - baza namiotowa
    Przez reaperman w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 00:11
  5. [Rabe] Wisan - domki
    Przez Adam U w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2004, 20:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •