Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Tarnica- która miejscowość?

  1. #1

    Domyślnie Tarnica- która miejscowość?

    W temacie Bieszczad jestem kompletnie zielona, jak i z orientacją w terenie. Chciałabym zdobyć Tarnicę i przy okazji Połoninę Caryńską i ze zdobytych informacji wynika, że musiałabym pojechać do Ustrzyk Górnych- mam rację? Jeśli tak, to te szlaki, które prowadzą na oba szczyty są "po drodze", czy musiałabym na nie wchodzić z różnych stron?
    Ewentualnie może polecacie inną miejscowość, z której byłoby blisko do szlaków, ponieważ nie zabieram się samochodem? (ewentualnie jak są busiki jak w Zakopanem, to nie ma problemu).

    Ewentualnie może szlak na Tarnicę prowadzi również na inne szczyty, które można sobie przejść w ciągu jednego dnia?

    Nie, żebym szła na łatwiznę- czytam właśnie o tym w internecie, ale nigdy wcześniej tam nie byłam i nie mogę tego wszystkiego "ogarnąć".
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Madi ; 14-07-2015 o 13:52

  2. #2
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Tarnica- która miejscowość?

    Na oba szczyty wejdziesz z Ustrzyk Górnych, ale są w różne strony. Nie musisz schodzić ta samą drogą. Z Tarnicy możesz zejść do Wołosatego, a z Połoniny Caryńskiej na przykład do Brzegów Górnych. Bez problemów do Ustrzyk wrócisz busem lub stopem. Kolory szlaków i czasy przejść masz na każdej mapie, pa przykład na tej: http://mapa-turystyczna.pl/

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Kurdybanek
    Na forum od
    05.2015
    Rodem z
    Inowrocław
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: Tarnica- która miejscowość?

    Cytat Zamieszczone przez Madi Zobacz posta
    W temacie Bieszczad jestem kompletnie zielona, jak i z orientacją w terenie. Chciałabym zdobyć Tarnicę i przy okazji Połoninę Caryńską i ze zdobytych informacji wynika, że musiałabym pojechać do Ustrzyk Górnych- mam rację? Jeśli tak, to te szlaki, które prowadzą na oba szczyty są "po drodze", czy musiałabym na nie wchodzić z różnych stron?
    Ewentualnie może polecacie inną miejscowość, z której byłoby blisko do szlaków, ponieważ nie zabieram się samochodem? (ewentualnie jak są busiki jak w Zakopanem, to nie ma problemu).

    Ewentualnie może szlak na Tarnicę prowadzi również na inne szczyty, które można sobie przejść w ciągu jednego dnia?
    W ciągu jednego dnia zdobycie Tarnicy i wszystkich okolicznych szczytów na szlakach przechodzących przez tzw. gniazdo Tarnicy jest mało prawdopodobne.
    Masz dwie opcje na piękne widokowo wycieczki z Tarnicą w tle:
    1)Podjechać busikiem lub PKS-em do Wołosatego, stamtąd czerwonym szlakiem do Przeł. Bukowskiej i dalej zdobywasz: Rozsypaniec, Halicz, przechodzisz pod Kopą Bukowską i w końcu docierasz do przełęczy pod Tarnicą. Wchodzisz na Tarnicę, schodzisz znów na przełęcz i teraz w zależności od kondycji możesz zejść do Ustrzyk przez Szeroki Wierch lub krócej zejść niebieskim szlakiem do Wołosatego. Z Wołosatego masz PKS/bus/stop do Ustrzyk. Całość w zależności od kondycji około 7h.
    2)Podjechać PKS-em lub stopem, ewentualnie busem (ale rzadziej mają kursy w tym kierunku) do Widełek. Stąd niebieskim szlakiem na Bukowe Berdo. Dalej przez pasmo Krzemienia do Przeł. Goprowców i dalej do opisywanej wyżej przeł. pod Tarnicą. Dalsza wycieczka podobnie jak w punkcie 1.

    Która trasa jest piękniejsza/"fajniejsza" ? Nie wiem, zawsze mam z tym problem gdy mam wybrać wycieczkę na 1 dzień w okolice Tarnicy

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Kurdybanek
    Na forum od
    05.2015
    Rodem z
    Inowrocław
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: Tarnica- która miejscowość?

    Cytat Zamieszczone przez Kurdybanek Zobacz posta
    2)Podjechać PKS-em lub stopem, ewentualnie busem (ale rzadziej mają kursy w tym kierunku) do Widełek. Stąd niebieskim szlakiem na Bukowe Berdo. Dalej przez pasmo Krzemienia do Przeł. Goprowców i dalej do opisywanej wyżej przeł. pod Tarnicą.(...)
    Zamiast Przeł. Goprowców prawidłowo powinna być oczywiście Przeł. Goprowska

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Duszatyn- dojazd do miejscowości
    Przez stuartus w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 21-04-2017, 07:38
  2. Kurtka, która naprawdę nie przemaka.
    Przez gitarzystka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-04-2016, 12:46
  3. Która góra do obserwacji astronomicznych ????
    Przez skyrafal w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-12-2011, 12:15
  4. Wetlina czy Wetlinka - która nazwa jest prawidłowa?
    Przez Jaro w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-07-2006, 22:11
  5. Co to kurcze za miejscowość?
    Przez Rimmon w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-06-2003, 23:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •